Neslušná sázka - Kieran Kramer

16. června 2016 v 10:00 | Lola Kiss |  Beletrie
Je to hodně dlouhá doba, kdy jsem si přečetla anotaci téhle knížky, přesně je to šest let. Chtěla jsem si ji koupit v knihkupectví, ale bohužel ji neměli. Když jsem se dívala na internet, našla jsem ji na bux.cz, ale bohužel znovu jsem narazila na to, že byli poslední kusy a nestihla jsem to.

Neslušná sázka od Kieran Kramer spadá do série Nemožní staří mládenci. Děj se odehrává na začátku devatenáctiletého století, prolog v roce 1808 a první kapitola v roce 1816. Jak jsem se zmiňovala již dříve, nemám ráda historické romány, ale tenhle mi nevadil. Pobavila jsem se a oddychla si. Název v angličtině je When Harry Met Molly.

Pobavila mě básnička, kterou si vymyslela hlavní hrdinka Molly ve třinácti letech. Velmi důmyslně pozměnila jména své sestry Penelope, jejího snoubence Rodericka a jeho bratra Harryho. Bohužel zapomněla pozměnit vztahy v poslední sloce.

Tragický milostný čtyřúhelník
Roberte, Roberte, proč jsi tak slepý, Roberte?
Persephone je v altánku,
mladého Barryho líbá,
ty zatím držíš zlatý prsten,
jenž má nosit, až se za tě provdá.

Persephone, Persephone, proč Roberta tak trýzníš?
Robert je slunce,
kdežto Barry pouhý měsíc.
Nevidíš snad, že Robert je vše
a Barry nic?

Barry, ach Barry, proč nehledáš lásku jinde?
Má sestra patří jinému,
není tvá.
Jestli mu ji však přebereš,
možná si tvého bratra vezmu já.

Jednadvacetiletá lady Mary "Molly" Fairbanksová je dcerou hraběte Suttona a většinu své života strávila v přísné škole pro problémové dívky nebo u příbuzné na venkově. Její otec se vydal na archeologickou výpravu a ona se rozhodla vzít osud do vlastních rukou a nestát se starou pannou. Hodlala utéct a tajně se vdát.

Pětadvacetiletý lord Harry Traemore si užívá pověst starého mládence a jeho kamarádi na tom jsou zrovna tak. Kvůli básničce, kterou tenkrát odrecitovala Molly, byl poslán do vojenské služby a s rodinou udržoval velmi málo styků. Jeho pověst hráče ho provázela všude. Vše bylo v pořádku, dokud výnos prince regenta nezamíchal kartami.

Sir Richard Bell, vikomt Lumley, admirál Stephen Arrow a lord Nicholas Maxwell byli stejně jako Harry v klubu a zapíjeli blížící se svatbu svého kamaráda. V opileckém stavu se tam také přimotal princ regent a vynesl rozsudek. Soutěž o nejrozkošnější společnici. Každý z přítomných pánů vezmu svou milenku na týden, kdy proběhnou hry a jedna vyhraje titul. Ta, která bude zvolena, zajistí, že se jeden z nich celý rok nebude muset bát, že ho budou nutit do ženění. A ten kdo prohraje si bude muset vzít tu, kterou mu určí.

Molly utekla s otcovým asistentem, ale než se dostali z prvního hostince, narazila na Harryho s onou milenkou. Harryho milenka utekla s Mollyiným budoucím manželem. Molly se neměla, jak vrátit domů a pro Harryho to znamenalo prohranou sázku a ženitbu. Takže si usmyslel, že by si mohli vzájemně pomoci.

"Potřebuju s sebou milenku!" zavolal za ní. Odmítal se tvářit zahanbeně.

Prudce se obrátila. "Mělo mě napadnout, že navrhneš něco skandálního." A potom zase začala pochodovat, tentokrát ještě rázněji.

"Budeš mou falešnou milenkou, ne skutečnou, ty huso!" Jako obvykle ho přiváděla k šílenství.

Rozhodně si nemohli vyčítat, že by se k sobě nechovali férově. On něco provedl a ona mu to oplatila. I naopak.

Ušklíbl se. "To mi říkáš zrovna ty? Když jsem naposledy večeřel v Marble Hill, položila jsi mi bodlák na židli a hodila do poháru vína kámen."

"To už je dávno."

"Na rozlučkové oslavě, než Penelope s Roderickem odjeli do Itálie. Před necelými čtyřmi měsíci."

"Ano, ale o kolik je to horší, než když jsi mi odstrčil židli od stolu večer poté, co tvoje drahá teta vydechla naposled! Skoro jsem u večeře upadla na zem před všemi členy truchlící rodiny, a to kvůli tobě."

"Udělal jsem to pro tetu Coru," ohradil se. "Měla kanadské žertíky ráda."

Molly nesouhlasila, ale Harry jí nedal na výběr. A jak se brzy projevilo, ona rozhodně nebude tou, co se nechá komandovat...

"Dobře pánové," pokračovala. "Od dam se neočekává, že vám budou radit, jak máte šermovat, ale stanovily jsme několik pravidel. Pokud prohrajete, neztratíte žádné body, ale vítěz tři získá. Kdo vyhraje celý turnaj, dostane jich deset. Musím vás varovat," zvedla ukazováček, "že pokud některý z vás opustí vymezenou oblast dřív, než bude dnešní souboj oficiálně ukončen, ztratí jeho dáma na konci týdne deset bodů."

Tak jednoduchý šerm to být ale neměl...

A potom červeného. A zeleného a béžového. Pak následovaly střevíce - přesně deset, které byly jeden po druhém vyhozeny z křoví.

"Panebože," vydechl sir Richard. "Svlékají se."

"Chcete říct, že jsou úplně nahé?" zaskřehotal Lumley.

Jak dopadl souboj?

Nejpříšernější šermířský turnaj v dějinách skončil.

Molly vyhrála titul nejrozkošnější společnice a Harry tak musel dodržet své slovo, že ji v Londýně najde manžela. Jenomže věci se hodně zkomplikovaly, když se nápadníci dostavili...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama