Elita - Kiera Cass

21. června 2016 v 10:17 | Lola Kiss |  Beletrie
Elita (The Elite, 2013) od Kiery Cass je druhým dílem z trilogie o dívce, která byla vybrána spolu s 34 dalšími dívkami, aby soutěžila o srdce prince. Na konci prvního dílu Selekce http://lola-kiss.blog.cz/1606/selekce-kiera-cass jich zůstalo šest - Celesta, Kriss, Elise, Marlee, Natalie a America.

America si našla mezi dívkami jedinou kamarádku, se kterou si povídaly a mohly si důvěřovat. Marlee byla velmi hodná a přiznala se Americe, že prince Maxona nemiluje, ale z paláce odejít nechce. Neřekla důvod a America se jí nezeptala. A právě ten důvod později Marlee málem stál život.

Bylo mi strašně trapně a litovala jsem, že jsem se Maxonovi o svých citech svěřila. Pokud dává přednost jiným, je i přes všechny jeho řeči jasné, že ve skutečnosti se o mě nezajímá.
- America si pořád nebyla jistá princem, a měla proto důvod: když řekla Aspenovi o svých citech, rozešel se s ní, a když to řekla Maxonovi... -

Město Angeles je sice na pohled bezproblémové, ale existují lidé, kteří s jejím vedením nesouhlasí. Na palác znovu zaútočily skupiny rebelů. Rebelové se dělí na dvě skupiny, skupina Jižanů, kteří neváhají a klidně zabíjejí. A Seveřané, kteří se proženou palácem a pokaždé to vypadá, že něco hledají. Nikdo však neví co.

Princ Maxon chtěl udělat Americe radost a tak zařídil oslavu Halloweenu, svátku, na který si nikdo nepamatoval, který se přes staletí neslavil. A kromě toho byly do zámku pozvány i rodiny dívek z Elity. America nechápala, co se děje, když viděla svého otce a prince Maxona v zahradách...

V dálce za keříky a fontánkami jsem uviděla dvě postavy. Můj otec při mluvení rozhazoval rukama, jako by buď něco vysvětloval, nebo se na něco ptal. Maxon zamyšleně mlčel, teprve pak mu odpověděl. Pomalým krokem se spolu procházeli. Sem tam si táta strčil ruce do kapes a Maxon si je spojil za zády. Ať už se bavili o čemkoli, muselo to být něco vážného.

America v paláci potkává Aspena a vlastně neví, jestli to mezi nimi definitivně skončilo, anebo to, co k němu cítí jsou jen zbytky pocitů z doby, kdy se s ním cítila šťastná. A pak stačil jeden okamžik, kdy si uvědomila, jak by se měla rozhodnout. A volba to nebyla jednoduchá, byla bolestná...

Marlee byla načapána s mužem, do kterého byla zamilovaná. Praporčík Carter Woodwork ji také miloval. America pochopila, proč nechtěla její kamarádka odejít z paláce. Bohužel bylo pozdě. Trestem za podvádění prince Maxona byl trest smrti pro oba. Maxon však trest "zmírnil"...

Stráže táhly v okovech praporčíka Woodworka. Měl krvavé rty a oblečení tak špinavé, jako by se celou noc válel někde v bahně. Za ním šla Marlee, také v řetězech. I její krásný kostým anděla byl plný skvrn a chyběla mu křídla. Přes shrbená záda měla přehozené sako. V denním světle mžourala, a než ji stráže zatáhly dopředu, na zlomek vteřiny našla v hustém davu moje oči.
...
"A abyste pocítili hanbu a bolest, kterou jste způsobily Jeho Výsosti, jste odsouzeni k patnácti ranám holí na veřejnosti. Nechť vám jizvy až do smrti připomínají vaše mnohé hříchy!"

Holí? Jakou holí?

Odpověď jsem dostala o vteřinu později. Muži v kápích, kteří Cartera a Marlee spoutali, vytáhli z kbelíku vody dlouhé rákosky. Párkrát jimi švihli na prázdno, aby si je vyzkoušeli. Hole při prořezávání vzduchu hvízdaly. Dav tohle zahřívací kolo odměnil stejně bouřlivým a obdivným potleskem, jakým jen chvíli předtím vítal účastnice Selekce.

America si uvědomila, že prince Maxona nemůže milovat. Ne potom, co nechal Marlee tahle trpět. Nedokázala by se na něj podívat a vidět v něm toho muže, který se jí líbil a byl k ní tak hodný. A poslední kapkou byla Celesta, dívka, která na ostatní shlížela shora a každého ponižovala. Urazila Marlee a America udělala to jediné, co mohla. Udeřila ji a začaly se spolu prát. V tu chvíli jí bylo jedno, že udeřit jinou dívku znamená být vyhozena ze Selekce. Naneštěstí situaci zachránila královna.

Maxon dokázal, že byla America zmatená víc než kdy dřív...

"Marlee?" zašeptala jsem přesvědčená, že se mi to jen zdá. "Kde se tu bereš?"

"Hrozně jsi mi chyběla!" vykřikla a v běhu roztáhla svou náruč. V té chvíli byly na jejích dlaních jasně viditelné rudé podlitiny, které se stále hojily. Skutečná Marlee.

Pevně mě objala a společně jsme se zhroutily na zem. Byla jsem v naprostém šoku. Nemohla jsem přestat brečet a dokola jsem se jí ptala, co v paláci proboha dělá.

Když jsem se konečně dost uklidnila, promluvil Maxon. "Deset minut. Počkám venku. Marlee, ty se vrať stejnou cestou, kterou jsi přišla."

Marlee řekla Americe, jak princ Maxon zařídil, aby zůstala s Carterem v paláci. Pracovali tam a sám princ Maxon je oddal. America nebyla schopna slova a uvědomila si, jak to všechno ve vztahu s Maxonem podělala.

America a ostatní dívky měly v živém vysílání přednést svou prezentaci, projekt o dobročinnosti, čeho by chtěly jako královny dosáhnout. A America udělala to, co jí šlo nejlépe. Byla sama sebou. A než se stačila vzpamatovat, rozzuřený král zmizel i s Maxonem ze studia, královna odešla pomalu za nimi. Moderátor Gavril jí pak řekl to, co jí opakovali i jiní...

Všechno se seběhlo tak rychle a já jsem zůstala sedět na sedadle jako přimrazená.

Když se mi před obličejem zjevila ruka, lekla jsem se a ucukla před ní.

"Já vám neublížím," řekl Gavril. "Pomůžu vám vstát." Ve světle se zaleskla jeho jmenovka.

Podala jsem mu svou dlaň. Samotnou mě překvapilo, jak moc se mi třesou kolena.

"Musí vás opravdu hodně milovat," poznamenal Gavril, sotva jsem se postavila.

Nedokázala jsem mu pohlédnout do očí. "Proč si to myslíte?"

Konferenciér si povzdychl. "Znám Maxona od doby, co byl dítě. Svému otci se ještě nikdy takhle nepostavil."

Na palác zaútočili rebelové a America zůstala v krytu sama s Maxonem. America nemohla utéct a musela si vyslechnout, co jí chtěl Maxon říct a naopak. America se dozvěděla pravdu, kterou princ ukrýval...

Otočila jsem se zpátky k Maxonovým zádům. Z ramene mu křížem až do pasu sahal krvavý pruh, který překrýval druhý, také krvácející, a ten zas jiný, který vypadal celkem zahojený a pod nímž byl další, už zajizvený. Nejčerstvější pruh tvořilo asi šest šrámů a ty starší pod nimi se nedaly ani spočítat.

Jak k tomuhle došlo? Maxon je přece princ. Člen královské rodiny, syn panovníka, má výhradní postavení. Stojí nad vším, někdy i nad zákonem, tak jak přišel k takhle zmrskaným zádům?

Pak jsem si vzpomněla na pohled v králových očích ten večer ve studiu. A na Maxonovu snahu nedat najevo svůj strach. Copak je možné provést něco takového svému vlastnímu synovi?

America byla rozhodnutá odejít. Měla sbalené věci. Přestože s princem Maxonem si promluvili, America nebyla schopná prozradit úplnou pravdu. A princ jí připomněl, že jim chybí ve vztahu důvěra. Souhlasil, že může odejít. Těsně před hlavním vchodem se potkali a Maxon Americe řekl, že jestli chce zůstat, bude rád. America zůstala a svým komorným řekla, že je na čase bojovat o prince.

Zůstaly Celesta, Kriss, Elise a America.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama