Božský milenec - Christina Lauren

15. června 2016 v 12:59 | Lola Kiss |  Beletrie
Propagace téhle knihy byla neuvěřitelná. Byla všude a nemohla jsem jí uniknout. Otevřela jsem oblíbený časopis a BUM. Zírala jsem na celou jednu stránka. Vzala jsem do ruky jiný časopis a v rubrice letní čtení jsem narazila zase na ni. V jednu chvíli jsem si řekla: A dost! Prostě jsem to vzdala a zašla do oblíbeného knihkupectví bux.

Série Božský:
Božský bastard
Božský cizinec
Božský hráč
Božský milenec

Božský milenec od Christiny Lauren (pseudonym spisovatelek Christiny Hobbs a Lauren Billings) je třetí knihou, kterou jsem od autorek přečetla. Potěšilo mě zjištění, že se zmínila i o postavách z dřívějších knih: Bennett a Chloe z Božského bastarda http://lola-kiss.blog.cz/1503/bozsky-bastard, Max z Božského cizince http://lola-kiss.blog.cz/1509/bozsky-cizinec a Will z Božského hráče.

Upjatý Brit na vysoké pozici.
Vášnivá Američanka na stáži.
Sexy mezinárodní skandál na obzoru.

Kniha nebyla špatná, ale děsně mě štvaly překlepy, chybějící interpunkce nebo opakování se slov za sebou. Zanechalo to smíšené dojmy, které bych si měla utřídit, ale jedno vím předem. Propagace mě sice nalákala, ale celkově jsem měla ze stylu psaní Niallovy části kopřivku. Rubyiin pohled ano - autorky jsou také ženy -, ale Niallův pohled ne.

Třiadvacetiletá Ruby Miller pracuje v strojírenské firmě a chce se dostat na Oxford na magisterské studium. Stáž v Londýně jí umožní, aby se k svému snu přiblížila. A jako správná dcera dvou psychologů, romantička a snílek, potřebuje kamarádku, která by jí dokázala pomoci. Jednou takovou kamarádkou je Pippa, stážistka, kterou jsem si v duchu představila jako Samanthu Jones. A důvod?

"Spousta chlapů má velký ruce, a přitom v kalhotách neschovává nálož."
- Pippa -

Třicetiletý Niall Stella pracuje jako viceprezident v strojírenské firmě Richardson-Corbett Counsulting a po rozvodu se zaměřil hlavně na práci. Uzavřel se do sebe a jen těžko byste hádali, že je bratrem otevřeného, veselého a přátelského Maxe Stelly z Božského cizince. Aby se Niall dokázal posunout dál, potřeboval odjet na služební cestu do New Yorku, a kdo mu dělá společnost?

Ruby byla do toho uzavřeného a odtažitého Brita zamilovaná, a když se ukázalo, že s ním pojede na cestu do New Yorku na čtyři týdny, chovala se ještě víc jako magor, než doposud. Rozhodně neměla mezi mozkem a pusou filtr. Ruby plácla každou hloupost, což byl Niall ochotný přehlédnout. Po dlouhé době se vedle někoho uvolnil a nemyslel na deset let manželství.

Niall se vrací z posilovny a narazí na Ruby v hotelové chodbě...

"Bezva nápad."

Jedinkrát krátce přikývl. "Budu rychle."

"Ne," vyhrkla jsem příliš zběsile a příliš nahlas. Zavřela jsem oči, pomalinku jsem se nadechla. "Nespěchej."

Přiložil kartu k čipu u vedlejších dveří a podíval se na mě. Jeho lehký úsměv mi napovídal, že z mého obličeje vyčetl každou myšlenku dřív, než jsem je stačila schovat.

"V pořádku?" zeptal se tiše.

"Jo. Jenom potřebuju kávu."

Myslím, že tohle nebylo tak hrozné jako situace, kdy se Ruby převlékla v letadle a jaksi je jí povedlo nacpat si sukni do kalhotek tak, že jí koukal celý zadek. Kdyby ji jedna paní neupozornila, Niall by pravděpodobně mlčel a nervózně se ošíval celou cestu do hotelu.

A další moment trapnost mezi kolegy...

Zírala jsem na něj. Na Nialla Stellu, sexouše s tělem, které doslova křičelo zažil-jsem-všechen-nejlepší-sex-na-světě. Stál přede mnou a připomínal mi, že byl za celý život jen s jednou jedinou ženou. Věděla jsem, že se s Portiou seznámil velmi mladý, ale až teď mi docvaklo, že byl vždycky jenom s ní. Žádné děvkaření na střední. Žádná výška s divokými sexy zážitky. Žádný dvacátník s jinou ženou každou noc. Žádné: zkusit se má všechno.

Niall si nechtěl s Ruby užít aférku, ale chtěl vztah. Když k tomu konečně došlo, byl to on, kdo to podělal...

Divné. Kdyby to byl někdo z práce, vzal by to přede mnou.

K tomu, abych popadla kabelku a vyrazila z bytu, mi stačilo jen uslyšet jeho něžný hlas, když říkal: "Portio? Je sedm ráno. O co jde, lásko?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama