Stránka jedné knihy - 9. kapitola, část 4

30. května 2016 v 19:22 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
"Bene, nech toho." Hravě jsem odstrčila jeho ruku a pokusila se napsat další odstavec.

"Ale no tak, se mnou je větší zábava než s … Kevinem?" Nakoukl do rozepsaného odstavce.

"Myslím, že mi to můžeš dokázat později, ale teď mě nech pracovat." Přejela jsem mu rukou po hrudi a sledovala jeho nevěřícný pohled.

"Tak dobře." Ben odkráčel a já měla klid na psaní. Slova se ze mě jen hrnuly a za dvě hodiny jsem měla napsanou jednu a půl kapitoly.


Připadala jsem si neklidná a sama. Což byla naprostá blbost, vzhledem k faktu, kolik mám přátel a jak často sedím se svým notebookem na klíně a datluju písmenka. Rozlámaně jsem vstala a šla hledat Bena.

Samozřejmě jsem ho našla a zůstala stát jako opařená. Max stál vedle Bena, a společně uklízeli nasekaná dřevěná polena. Chvíli jsem tam postávala s otevřenou pusou a nemohla uvěřit vlastním očím. Ben vypadal tak dobře a sexy. Přikradla jsem se blíž a zaslechla jejich rozhovor.

"… podívej, to že ti ten kamarád Jakub říká, že nejlepší je se nevázat a užívat si, neznamená, že to vyhovuje i tobě. Lidé nejsou dělaní podle jedné šablony, každý chceme od života něco jiného." Typický Max.

"Hm, ale moji přátelé ode mě očekávají určitý vzorec chování. Považují mě za velkého sukničkáře, a nebudu popírat, mají pravdu, ale teď…" Ben pokrčil rameny.

"Nemůžu ti říkat, co máš dělat. Musíš se rozhodnout sám." V tomhle měl Max pravdu a já si Bena musím proklepnout. Zjistit, co ode mě vlastně chce, protože sama nemám nejmenší tušení, co od něho mohu očekávat.

"Bene!" zavolala jsem a po pár krocích vyšla zpoza stromu.

Usmívala jsem se cestou k domku a napůl poslouchala Bena, který mi vyprávěl o Maxovi, ale nezmínil se o tématu, které probírali naposledy. Přehrávala jsem si v hlavě Maxova slova a připravila si pro Bena malou zkoušku. Vím, že to není hezké, ale potřebuju vědět, co od něj můžu čekat. A potřebuju to vědět hned teď.

"Ehm, mám pro tebe návrh." Ben se posadil vedle mě na pohovku a položil si moje nohy do klína.

"Poslouchám." Naklonil se ke mně, ale odtáhla jsem se, přestože jsem z něj chtěla servat jeho oblečení.

"Co kdybychom to udrželi v tajnosti. Nikdo by o nás dvou nemusel vědět, Hana a Max se nepočítají. Co ty na to?" Zadržela jsem dech.

"Tak jo. Asi to tak bude nejlepší." Můj výraz mu napověděl, že tady něco nehraje.

"V tom případě je tohle konec." Odstrčila jsem jeho ruce a sundala nohy z jeho klína.

"Co? Proč?" Ben se prudce postavil a já si všimla, že nemá černé vlasy, ale tmavě hnědé.

"Protože si souhlasil s mým návrhem." Postavila jsem se a byla naštvaná, a zklamaná.

"Vždyť si to sama navrhla."

"To jo, ale nemyslela jsem to doopravdy."

"Cože?!"

"Proboha! Prostě jsi to měl odmítnout."

"To byla nějaká pošahaná zkouška!" zařval a mně to v tu chvíli došlo.

"Jo, byla. A ty´s ji nezvládl." zařvala jsem na něj také, ale uvědomila si, že ta zkouška byla chyba. Teď jsem na něj řvala, protože jsem si nechtěla připustit, že jsem byla tak hloupá a udělala to.

"Co tě to sakra napadlo?!"Ben mi zaryl prsty do paží, až to bolelo.

"Chtěla jsem zjistit, jestli ti můžu věřit." A kruci! Ta slova ze mě prostě vyletěla.

"Ty mi nevěříš?" Ben na mě nevěřícně zíral. Tohle jsem hodně podělala.

Mlčela jsem a nezmohla se na odpověď. Ben mě beze slova pustil a s prásknutím dveří odešel. Tak tohle jsem opravdu hodně podělala.

Co jsem si myslela, že jsem udělala takovou botu? Jako bych to nebyla já. Ben za mnou přišel, přestože jsem mu v minulosti řekla nepěkné věci. Přišel za mnou a zůstal tady přes noc. Zůstal tady a choval se jako p… Ne, to slovo na P nesmím vyslovit, ani na to pomyslet. Jenom jsme spolu spali. Znovu.

Zhroutila jsem se na pohovku. Podělala jsem to!

Ne, neutíkám, říkala jsem si a sbalila poslední kousky oblečení. Vracím se přeci domů a to není útěk. Musím se vrátit, kvůli Anně a kamarádům a taky kvůli knize, která mi vyjde. Ano, vůbec neutíkám před tím, co se tady stalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama