OVERRULED (The Legal Briefs #1) - Emma Chase

12. května 2016 v 8:48 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Tak tuhle knihu Overruled od Emmy Chase jsem nemohla - a nemůžu - vystát. Ještě se mi nestalo, že bych tolik nenáviděla hlavní mužskou postavu. A celkový náhled na knihu? Rozhodně doporučuju NEČÍST, protože to je spíš slátanina, kterou nezachrání ani vtipné scénky (nebo spíš scénka).

Osmadvacetiletý Stanton Shaw vystudoval práva a pracuje ve Washingtonu, DC. Jaký je jeho život? Stanton žil v Mississippi, kde jako osmnáctiletý zbouchnul Jenny Monroe. Nevzali se, ale zůstali spolu v kontaktu. Stanton prohlašoval, že Jenny je jeho jistota a ten typ ženy, se kterou se nakonec ožení, ale mezitím si bude užívat s jinými. A jeho dcera? Presley, se kterou si pravidelně skypuje, volají si. To je jediná kladná stránka - na svou dceru nedá dopustit. A jak často jezdí do Mississippi? Jednou za pár let.

Ale dr. Higgins tam jenom tak sedí na židli a upravuje si brýle. Potom si položí ruce na kolena a civí mezi Jennyniny nohy upevněné v třmenech - jako moje matka do trouby na Díkůvzdání, a snaží se rozhodnout, jestli je krocan hotový.
- osmnáctiletý Stanton na porodním sále s Jenny -

Osmadvacetiletá Sofia Marina Santos žila ve velkých městech a pracuje ve stejné právnické firmě Adams & Williamson jako Stanton. A jaký je mezi nimi vztah? Přátelé s výhodami. Jako žena je praktická a chce to dotáhnout na partnera ve firmě. Její rodina - tři starší bratři a otec s matkou - ji naučila, že by se měla snažit jít co nejdále a získat si co největší vliv. Být úspěšným v dnešní době znamená hodně. Sofia si potrpí na svého milovaného psa, Shermana.

Slyšela jsem frázi ´moje srdce vynechalo jeden úder´, ale neuvědomila jsem si, že se to může stát. Ne do tohoto momentu.
- Sofia si uvědomuje, že se Stantonem nebudou je kamarádi, co si to rozdávají -

V právnické firmě mají Stanton a Sofia svou partu stejně starých kamarádů - Jakea a Brenta. Tahle čtveřice si rozumí a vyráží se spolu pobavit večer do klubů nebo o víkendech se schází na tradiční snídani u Sofie. Vystupují jako právní zástupci v trestním právu.

Projevuje se Stanotovo přesvědčení, že by Jenny měla sedět tam, kde ji zanechal a čekat na něj jako poslušný pejsek. Jenomže Jenny se rozhodla vdát se...

"Budu tam zítra," trvám na svém. "To ti dává dvacet čtyři hodin na to, abys řekla Jamesi Deanovi, že si udělala strašnou chybu."

"Nebo co?" vyzývala mě.

"Nebo ho zabiju," řekl jsem jednoduše. "Přísahám na Ježíše, že jestli to nezrušíš, tak strávíš svou svatební noc se zatracenou mrtvolou."

Stanton následující den okamžitě odjede do Sunshine v Mississippi, aby to svatbu překazil. A koho bere s sebou? Sofii, jako svojí kamarádku. A jak to vypadá, když se tam dostanou? Stanton konfrontuje JD - Jamese Deana - a chová se jako malý spratek, jako kdyby byl zase na střední. A jak se chová k Sofii? Jenom jako ke kamarádce nebo k ženě, se kterou spí. A Sofie? Pomalu přišla na to, že by měla udělat chytrou věc a držet se stranou od Stantona, když k němu něco cítí.

Stantonova mladší sestra Mary je číslo, které si klidně trouflo na Stantonova kamaráda Brenta, který za ním přijel spolu s Jakem.

Pak k úlevě jejího bratra, Mary seskočí dolů ze schodů, oblečená do školy v béžové sukni a růžovém tílku. Přivítá se se mnou, Stantonem, a Jakem - pak se její oči rozsvítí jako žárovičky, když přistanou na Brentovi.

"Proč jsem nebyla představena tomuhle delikátnímu kousku?" škádlila. Natáhla ruku. "Jsem Mary Louise... a ty jsi?"

Brent spolkl sušenku a potřásl si s ní rukou. "Brent Mason, je mi potěšením."

Jak se Mary posadí na prázdnou židli vedle něj, zahučí: "Vsadím se, že bude."

Tázavě se na mě podívá, ale jediné co můžu udělat, je pokrčit rameny.

"Pracuješ s mým bratrem?" zeptá se Mary a nakloní se.

"Přesně tak," řekl Brent.

"To je zajímavý." Povzdechne si a bradu podepře rukou. "Jsi student na stáži?"

Brent si odkašlal. "Ne... Jsem právník. Starý, nudný právník." Když na něj nepřestává zbožně zírat, dodá. "Hodně starý."

"Opravdu si kluci přeju, abyste tu s námi mohli zůstat," lamentoval pan Shaw, když se konečně usadila k snídani. "Nezdá se mi správný, abyste všichni zůstávali v hotelu."

Hotel - stejně jako semafor, jediný ve městě.

"Brent může zůstat u mě v pokoji," oznámila Mary. Než mohla její matka odpovědět, zasmála se. "Žertuju."

Potom se otočila na Brenta a neslyšně pronesla Nežertuju a zamrkala jako Lolita.

Přikryla jsem si pusu nad Brentovým zhrozeným výrazem a rozhlédla se kolem, jestli to zaznamenal i někdo jiný. Jake se soustředí na jídlo, stejně jako Stanton... Stanton sklesle zírá do hrnku s kafem.

"Děkuju paní Shaw, ale opravdu, hotel je skvělý."

Mary se opře do židle, její ruka zmizí pod stolem - a deset vteřin potom Brent vyskočí, jako by dostal elektrický zásah.

"Hej!"

Všechny oči se upřou na něj. Mary nevinně zamrká řasami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama