Knightly Dreams - Sherrilyn Kenyon

8. května 2016 v 15:53 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Zrazená svým přítelem, Taryn přestala věřit, že by ji něco mohla ještě unést - dokud nepravděpodobný hrdina doslova nevystoupí z brožované novely a nevstoupí do jejího srdce. Pohrává si s ní nakrásně její mysl? Nebo se fantazie stala realitou?

Takto zní anotace pro další krátkou novelu Knightly Dreams, kterou napsala Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon. Rozhodně jsem nečekala, že v ní najdu odpovědi na to, proč se autorka rozhodla psát právě tato témata, proč se vůbec rozhodla věnovat psaní. Jak přistupuje ke svým postavám a ke knihám, které vyprávějí jejich příběhy. Už jenom pro tohle jsem se musela usmívat a cítila se spokojená. Další kousky skládačky zapadly do sebe.

Tato novela Knightly Dreams je ze stejné knihy jako Fire and Ice http://lola-kiss.blog.cz/1605/fire-and-ice-sherrilyn-kenyon a Dragonswan http://lola-kiss.blog.cz/1605/0-5-dragonswan-sherrilyn-kenyon.

Taryn Edwards nachytala svého snoubence na stole s jeho sekretářkou. Musela čekat na odtahovku a v hlavě si přehrávala, že neuplyne jediný den, aby se jí něco špatného nepřihodilo. Když ji čekání unavilo, vyrazila do nového knihkupectví, a tam jí Esther poradila, co by si měla přečíst. Romanci, kde vystupoval udatný bojovník Sparhawk.

Sparhawk "Hawk" nevěřil na dobré skutky, ale byl ochoten jít za čarodějnicí. Nehodlal se oženit se ženou, kterou nemohl vystát. Hledal něco jiného. To, co ve středověku lidé skoro nikdy nedělali. Žít s někým, kdo ho bude milovat. Neuvidí hlavně jeho peníze nebo titul. Čarodějnice Esther mu navrhla, jak toho může docílit. Přenese ho do jiné reality.

"Ale," řekla s varováním v hlase, "to, co ti dám je pouze jedna šance. Moje moc, přestože je, je omezená. Nemůžu ti dát víc než sedm dní, abys pracoval na svém zázraku. Jestliže nebudeš moci do té doby najít lásku, musíš se vrátit sem a vzít si Alinor."

Taryn večer přečetla příběh o Sparhawkovi a další den ráno, ji probudil nečekaný dotek...

Křičíc, Taryn vyskočila z postele a viděla muže oblečeného ve středověkém stylu, jak se na ní dívá s jedním zvednutým, arogantním obočím.

"Kdo sakra jsi!" dožadovala se, a příliš pozdě si uvědomila, že vyskočila na špatné straně postele.

Byl mezí ní a dveřmi.

Situace se uklidnila po pár hodinách, kdy si Taryn zvykala na realitu nebo si myslela, že by měla být zavřená na psychiatrickém oddělení. Aby se postava z knihy stala skutečnou? Jo, jasně...

"Dej mi sedm dní ze svého času, lady Taryn. Jenom sedm. Pak, přísahám, jestli už si nadále nebudeš přát, abych byl blízko tebe, zmizím navždy a vrátím se do své knihy, abych si vzal Alinor."

Taryn si skousla ret nad tím báječným nápadem. Žhavý přítel na sedm dní, který jí nezlomí srdce. Esther měla pravdu; bylo to přesně to, co předepsal doktor. "Dobře tedy. Sedm dní."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama