DOUBLE DARE (Neighbor from Hell #6)

2. května 2016 v 18:07 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Možná mi něco spadlo na hlavu, protože jsem se asi zbláznila, když jsem přelouskala tuhle sérii Neighbor from Hell tak rychle. No vlastně ne tak úplně, ale chystám se k tomu. :-)

R. L. Mathewson se zmínila, že tento šestý díl Double Dare nebude posledním, ale uvidíme...

Double Dare nepatří k mým oblíbeným knihám, a z celé série jsem s ní měla největší problémy. Nemohla jsem vybrat pasáže, které bych přeložila a dávaly by nějaký smysl tomu, jaká byla povaha hlavních postav. Hm... Prostě tam nebylo dostatek stránek, kde bych se mohla začíst...

Prozatím jsem přečetla ze série Neighbor from Hell:
6, Double Dare

Devětadvacetiletá Marybeth pracuje pro rodinu Bradfordů na stavbách, je pevnou součástí rodiny. Všem říká, že se nechce usadit a nechce mít děti. Její bratr Jake zná pravdu, ale musí mlčet, aby ho jeho sestra nezabila. Už jako malá holka věděla, že začít si hrát s Bradfordovými dětmi, nebude dobrý nápad. Ale získala si tak nejlepšího přítele, Darrina Bradforda.

Marybeth (10 let) prosila Darrina (10), aby ji ukryl o ona nemusela jít na recitál, kde si Marybeth oblékne holčičí kostýmek a bude tancovat. Darrin ji odmítl pomoct a ona udělala to, co dělali od sedmi let. A tentokrát nevyzvala Darrina, aby snědl hlínu s žížalami a plísní jako posypem. Tentokrát neskončil v nemocnici, ale...

"Vyzývám tě, abys nosil můj kostým na recitál dva týdny," řekla s uspokojením, když se dívala na horor v Darrinově tváři, jak mu její slova došla.

"To by ses neopovážila!" vyštěkl a dal se na útěk, zoufale se snažíc dostat od ní pryč a od té výzvy, která by z něj udělala cíl pro všechny jeho bratrance a strýce během dvou týdnů jejich rodinného setkání.

Kdyby jen tak souhlasil, že ji schová, pomyslela si s povzdechem a zatřásla hlavou, otevřela pusu a řekla ta čtyři slova, která jí přinesla tolik radosti.

"Dávám ti dvojitou výzvu."

Devětadvacetiletý Darrin Bradford má dvojče Reese a jeho nejlepším kamarádem je Marybeth. Znali se od mala a za ta léta si byli blízcí. Darrin netušil, že všichni jeho sourozenci a bratranci, dokonce i jejich manželky ví, o co mezi ním a jeho kamarádkou Marybeth jde.

Jestli ti dva mají něco společného, pak je to právě to, že ani jeden z nich nenašel odvahu říct pravdu tomu druhému. Spokojili se s tím, že jsou z nich friends with benefits. Jenomže situace se pak vyhrotila, když se jeho sourozenci a bratranci rozhodli promluvit mu do duše. Stejně všichni ví, že spolu spí. A chtěli vědět, kam jejich vztah vede.

Typickým Bradfordským způsobem dal Darrin Marybeth na vybranou: buď si ho vezme, protože to, že se vezmou věděl už jako malý kluk, nebo spolu nadobro skončili. A Marybeth měla jasno. Jenomže tohle nebylo to hlavní, na co musela Darrinovi odpovědět poté, kdy si její bratr Jake otevřel pusu a vyklopil mu pravdu o Marybeth a dětech...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama