0,5. Dragonswan - Sherrilyn Kenyon

8. května 2016 v 11:35 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Je těžké udržet si přehled o posloupnosti, ale na https://www.goodreads.com/ to není problém. A co víc, nejsou tam takové chyby jako na českých stránkách. A nejlepší? Autoři, kteří tam mají své vlastní profily, odpovídají na otázky. :-)

Jenom jeden člověk dokáže dešifrovat Channoninu legendární Dračí tapisérii: Sebastian, bitvami zjizvený a podobu měnící drak, který uvízl mezi dvěma světy. A Channon nemá jinou možnost, než ho následovat do říše magie, nebezpečí a dobrodružství.

Dragonswan od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon se točí okolo zabijáka draků a profesorky historie. Co je ale zajímavé, je jeho svět, ve kterém žije a jeho názory. Hodně se odlišují od toho, jaké jsou názory jemu podobných na jejich druh. V dobách minulých :-) se to podobalo hodně černobílému vidění, ale v dnešní době je to naopak. Hledání vlastního názoru a pravdy.

Sebastian Kattalakis je Arkádianský drak, což znamená, že jeho základní podoba je člověk a druhou polovinu tvoří drak. Za svůj čtyřistašedesátiletý život udělal hodně hloupostí, ale žádná nepředčila tu, o kterou se pokusil nyní. Aby zachránil život, slíbil že přinese Dračí tapisérii. Tapisérii, která visí v muzeu.

"Proč jsi tady?" zeptala se a snažila se udržet nezbedné myšlenky na uzdě. "Stěží vypadáš jako typ, co studuje středověké relikvie."

Zlomyslné světýlko se mu objevilo v očích. "Jsem tu, abych ji ukradl."

Doktorka Channon MacRae pracuje dlouhá léta na Dračí tapisérii a snaží se dopídit jejího původu, významu, ale především toho, jaký konec má příběh, co je na ní zobrazen. Co nečekala, byl tajemný muž, který měl odpovědi na její otázky. A rozhodně se jí nelíbilo to, že se jí ten chlap líbí i z jiných důvodů než pro zájem o Dračí tapisérii.

Autorka Sherrilyn Kenyon studovala dávné civilizace a jejich náboženství, proto se v knize opírá o skutečnou mytologii, kterou dotváří vlastní fantazií. Z řecké mytologie jsou známy Sudičky, a právě díky nim vytvořila Sherrilyn pravdila pro Arkádiany - základní podoba člověk - a Katagariány - základní podoba zvíře -, co se hledání partnera týče. Sudičky každému přisoudily pouze jednoho na celý život. Pokud ho dokážou najít. Pokud ne, nebudou mít rodinu.

Sebastian našel partnerku v Channon...

Drak ji chtěl neprodleně, ale muž v něm ji odmítal ohrozit. Boj mezi jeho dvěma stranami byl tak rozsáhlý, že se podivoval nad tím, jak to zvládne následující tři týdny bez toho, aniž by způsobil permanentní škodu té či oné své polovině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama