Květen 2016

Stránka jedné knihy - 9. kapitola, část 4

30. května 2016 v 19:22 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
"Bene, nech toho." Hravě jsem odstrčila jeho ruku a pokusila se napsat další odstavec.

"Ale no tak, se mnou je větší zábava než s … Kevinem?" Nakoukl do rozepsaného odstavce.

"Myslím, že mi to můžeš dokázat později, ale teď mě nech pracovat." Přejela jsem mu rukou po hrudi a sledovala jeho nevěřícný pohled.

"Tak dobře." Ben odkráčel a já měla klid na psaní. Slova se ze mě jen hrnuly a za dvě hodiny jsem měla napsanou jednu a půl kapitoly.

Stránka jedné knihy - 9. kapitola, část 3

16. května 2016 v 16:59 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Vrátila jsem se do domu s mnohem lepší náladou a také jsem věděla, že bych se měla rychle osprchovat. Začínala jsem mít neodkladnou potřebu zavolat jediné osobě, na kterou jsem neodkázala přestat myslet.

Strávila jsem ve vaně hodinu, a pak to vzdala. Venku bylo pořád děsné horko, a já cítila, že mi horko nebude jen počasí.

Myslela jsem si, že Alex ví o mně a Benovi. Jenomže neví nic. Možná bych měla dát Stefanovi a Maxovi za pravdu.

Než jsem si promyslela všechny možné následky, napsala jsem Benovi adresu mého nynějšího pobytu. Benovo číslo jsem dostala od Stefana.

Čekala jsem hodinu a sluníčko se pomalu sklánělo, když mě probudil zvuk motoru a kroky na štěrkové cestě. V ten moment jsem byla rázem na nohou a čilá jako rybička. Nepočítala jsem s tím, že by přišel.

Urovnala jsem si vlasy a podívala se na skromné pyžamo, mini-kraťasy a tílko, které mi připadalo nedostatečné. Ozvalo se zaklepání.

Proběhla jsem pokojem a otevřela Benovi dveře. Vypadal překvapeně. Nemohla jsem posoudit, jestli pochopil moje záměry, ale já se nehodlala trápit následky, které moje rozhodnutí přinese.

Ben stál na verandě a čekal na můj krok. Nezaváhala jsem, vtáhla ho za triko dovnitř a políbila. Než jsem se nadála, stála jsem opřená o stěnu u schodů a Ben si svlékal černé tričko. Dívala jsem se na něj, jak dobře vypadá, jako bych ho takhle viděla poprvé.

Stránka jedné knihy - 9. kapitola, část 2

12. května 2016 v 15:22 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Netušila jsem, kdy jsem se k tomu odhodlala, ale vysypala jsem ze sebe všechno, co mě trápilo už celý týden. Ulevilo se mi, když jsem to ze sebe dostala. Max trpělivě čekal, a poslouchal a přikyvoval hlavou. Nakonec se pousmál.

"Víte, Lili, to co jste mi tu popsala, se mi jeví jako jednoznačná záležitost. Nepochybuju, že ten mladý muž je hrdý a má chyby a neumí volit správná slova. Vím to, protože můj syn je také takový, ale jedno si možná neuvědomujete. Právě proto, že je takový, potřebuje někoho, jako jste vy. Někoho, kdo je silný a dovede ho srovnat. Někoho, kdo je stejně vášnivý a nebojí se postavit na vlastní nohy."

R. L. Mathewson

12. května 2016 v 15:21 | Lola Kiss |  Spisovatelé
Autorka R. L. Mathewson pracovala na různých pozicích a některé ani nehodlá vyjmenovat, protože jsou dle jejích slov "docela trapné".

Pracovala jako recepční, pracovala v kavárně, v muzeu. Chtěla vyzkoušet i medicínu, ale má strach z jehel. Nakonec se rozhodla pracovat z domova. Začala psát, ale pak knihu smazala a začala znovu. A stejně jako hrdinka v Checmate, i R. L. Mathewson miluje kakao.

A další informace o autorce? Zatím jsem nenašla.

Serie: NEIGHBOR FROM HELL
2, Perfection- Neslušný návrh

Serie: PYTE/SENTINEL
1, Tall, Dark and Lonely
2, Without Regret
3, Tall, Dark and Heartless
4, Tall, Silent and Lethal
5, Fated

Serie: HOLLYWOOD HEARTS
1, A Humble Heart
2, A Reclusive Heart

Serie: CURSED HEARTS
1, Black Heart

Serie: EMS
1, Sudden Response

Officiální stránka:

Goodreads.com stránka:

OVERRULED (The Legal Briefs #1) - Emma Chase

12. května 2016 v 8:48 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Tak tuhle knihu Overruled od Emmy Chase jsem nemohla - a nemůžu - vystát. Ještě se mi nestalo, že bych tolik nenáviděla hlavní mužskou postavu. A celkový náhled na knihu? Rozhodně doporučuju NEČÍST, protože to je spíš slátanina, kterou nezachrání ani vtipné scénky (nebo spíš scénka).

Osmadvacetiletý Stanton Shaw vystudoval práva a pracuje ve Washingtonu, DC. Jaký je jeho život? Stanton žil v Mississippi, kde jako osmnáctiletý zbouchnul Jenny Monroe. Nevzali se, ale zůstali spolu v kontaktu. Stanton prohlašoval, že Jenny je jeho jistota a ten typ ženy, se kterou se nakonec ožení, ale mezitím si bude užívat s jinými. A jeho dcera? Presley, se kterou si pravidelně skypuje, volají si. To je jediná kladná stránka - na svou dceru nedá dopustit. A jak často jezdí do Mississippi? Jednou za pár let.

Ale dr. Higgins tam jenom tak sedí na židli a upravuje si brýle. Potom si položí ruce na kolena a civí mezi Jennyniny nohy upevněné v třmenech - jako moje matka do trouby na Díkůvzdání, a snaží se rozhodnout, jestli je krocan hotový.
- osmnáctiletý Stanton na porodním sále s Jenny -

Osmadvacetiletá Sofia Marina Santos žila ve velkých městech a pracuje ve stejné právnické firmě Adams & Williamson jako Stanton. A jaký je mezi nimi vztah? Přátelé s výhodami. Jako žena je praktická a chce to dotáhnout na partnera ve firmě. Její rodina - tři starší bratři a otec s matkou - ji naučila, že by se měla snažit jít co nejdále a získat si co největší vliv. Být úspěšným v dnešní době znamená hodně. Sofia si potrpí na svého milovaného psa, Shermana.

Slyšela jsem frázi ´moje srdce vynechalo jeden úder´, ale neuvědomila jsem si, že se to může stát. Ne do tohoto momentu.
- Sofia si uvědomuje, že se Stantonem nebudou je kamarádi, co si to rozdávají -

V právnické firmě mají Stanton a Sofia svou partu stejně starých kamarádů - Jakea a Brenta. Tahle čtveřice si rozumí a vyráží se spolu pobavit večer do klubů nebo o víkendech se schází na tradiční snídani u Sofie. Vystupují jako právní zástupci v trestním právu.

Projevuje se Stanotovo přesvědčení, že by Jenny měla sedět tam, kde ji zanechal a čekat na něj jako poslušný pejsek. Jenomže Jenny se rozhodla vdát se...

"Budu tam zítra," trvám na svém. "To ti dává dvacet čtyři hodin na to, abys řekla Jamesi Deanovi, že si udělala strašnou chybu."

"Nebo co?" vyzývala mě.

"Nebo ho zabiju," řekl jsem jednoduše. "Přísahám na Ježíše, že jestli to nezrušíš, tak strávíš svou svatební noc se zatracenou mrtvolou."

Stanton následující den okamžitě odjede do Sunshine v Mississippi, aby to svatbu překazil. A koho bere s sebou? Sofii, jako svojí kamarádku. A jak to vypadá, když se tam dostanou? Stanton konfrontuje JD - Jamese Deana - a chová se jako malý spratek, jako kdyby byl zase na střední. A jak se chová k Sofii? Jenom jako ke kamarádce nebo k ženě, se kterou spí. A Sofie? Pomalu přišla na to, že by měla udělat chytrou věc a držet se stranou od Stantona, když k němu něco cítí.

Stantonova mladší sestra Mary je číslo, které si klidně trouflo na Stantonova kamaráda Brenta, který za ním přijel spolu s Jakem.

Pak k úlevě jejího bratra, Mary seskočí dolů ze schodů, oblečená do školy v béžové sukni a růžovém tílku. Přivítá se se mnou, Stantonem, a Jakem - pak se její oči rozsvítí jako žárovičky, když přistanou na Brentovi.

"Proč jsem nebyla představena tomuhle delikátnímu kousku?" škádlila. Natáhla ruku. "Jsem Mary Louise... a ty jsi?"

Brent spolkl sušenku a potřásl si s ní rukou. "Brent Mason, je mi potěšením."

Jak se Mary posadí na prázdnou židli vedle něj, zahučí: "Vsadím se, že bude."

Tázavě se na mě podívá, ale jediné co můžu udělat, je pokrčit rameny.

"Pracuješ s mým bratrem?" zeptá se Mary a nakloní se.

"Přesně tak," řekl Brent.

"To je zajímavý." Povzdechne si a bradu podepře rukou. "Jsi student na stáži?"

Brent si odkašlal. "Ne... Jsem právník. Starý, nudný právník." Když na něj nepřestává zbožně zírat, dodá. "Hodně starý."

"Opravdu si kluci přeju, abyste tu s námi mohli zůstat," lamentoval pan Shaw, když se konečně usadila k snídani. "Nezdá se mi správný, abyste všichni zůstávali v hotelu."

Hotel - stejně jako semafor, jediný ve městě.

"Brent může zůstat u mě v pokoji," oznámila Mary. Než mohla její matka odpovědět, zasmála se. "Žertuju."

Potom se otočila na Brenta a neslyšně pronesla Nežertuju a zamrkala jako Lolita.

Přikryla jsem si pusu nad Brentovým zhrozeným výrazem a rozhlédla se kolem, jestli to zaznamenal i někdo jiný. Jake se soustředí na jídlo, stejně jako Stanton... Stanton sklesle zírá do hrnku s kafem.

"Děkuju paní Shaw, ale opravdu, hotel je skvělý."

Mary se opře do židle, její ruka zmizí pod stolem - a deset vteřin potom Brent vyskočí, jako by dostal elektrický zásah.

"Hej!"

Všechny oči se upřou na něj. Mary nevinně zamrká řasami.

Kouzla nefungují

10. května 2016 v 8:51 | Lola Kiss |  Tvář démona
6. díl

Zavřít oči a doufat, že zmizí. Kdyby věci byly tak jednoduché. Bohužel se marně pokoušela, aby se rozplynul. Rozhodně to nefunguje tak jednoduše. Žádné zavřu oči a je fuč. Takové štěstí nemám.

"Skončila' s?"

Carmen otevřela oči a se znechucením pozorovala svého trenéra.

Kdy se z něj stal trenér? Asi v té době, kdy ji málem shodil z útesu.

Jenomže zavřít oči pomáhá. Může předstírat, že je někde jinde a ne zavěšená za ruce a nucena desetkrát se přitáhnout. Ve. Třech. Sériích. Opakovaně.

"Že bys usínala?" Kdyby to nebyl Aaron, myslela by si, že si ji dobírá. Nedej bože škádlí. Kdyby.

Jenomže to byl Aaron. A jak je jeho zvykem, rozdmýchává v ní to nejhorší. Zase má touhu mu jednu vrazit. Ten chlap vůbec nemá šajna, jak mluvit s lidma.

"Co kdybys zamakala a my se tak mohli konečně vrátit?" Pronesl Aaron znuděně a díval se na nehty. V poslední době si užíval, jak ji dostával na hranu. Dělalo mu strašně dobře ji popichovat.

Pokoušel se zjistit, jestli bude brát ohledy na své kolegy při misi nebo půjde po hlavě na smrt. Přišlo mu rozumné, že se na to chce zaměřit. Nakonec, tohle byl poslední měsíc, který měla strávit jako rekrut. Jeden měsíc sami na ostrově kousek od pevniny.

"Aarone!" řekla důrazně Carmen a vysloužila si jeho nepřátelský pohled.

"Nikdy," zašeptal a sevřel jí bradu, "mi neříkej jménem." Drsně ji odstrčil a zamířil do tábora.

Měl by Bennyho zabít, už jenom proto, že dýchá. Ne kvůli tomu, že vykecal jeho jméno. Debil.

"Hej! Počkej." Carmen zavolala za trenérem a seskočila. Bavila se jeho postojem jsem-velký-zlý-vlk. Věděla dobře, že takový není. Viděla ho krmit zvíře! Zvíře. Dýchající, živoucí.

Aaron ji ignoroval.

"Aarone, počkej!" Carmen znovu zavolala a vyrazila do Aaronových zad. Auvajs.

"Seš hluchá? Praštila ses do hlavy?" Procedil a zatnul ruce v pěsti.

"Nemohli bychom-"

"Ne."

"Ale vždyť nevíš-"

"Je mi to jedno."

"Ale-"

"Ne!" Zařval na ni a Carmen cukla.

Aaron zavřel oči a bojoval o klid. Ta holka mu dostane do průšvihu. Zabije ji a bude mít klid.

"Víš, pořád tady budu stát, nikam nejdu. Nevěř na pohádky. Silou vůle se mnou nepohneš."

Aaron stiskl zuby a cukalo mu v čelisti. Musí rychle pryč nebo jí zakroutí krkem. Má jí plné zuby. A co víc, nesnáší zvuk svého jméno. To, jak to vyslovuje. Posmívá se a škádlí ho.

Zatraceně!

Stránka jedné knihy - 9. kapitola, část 1

9. května 2016 v 12:03 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Horko nepolevuje, tep stoupá

Zavrtěla jsem hlavou a pokusila se na to nemyslet, měla jsem důležitější věci na práci, jako například napsat další kapitolu. Ano, musím se soustředit na ty důležité momenty ve svém životě.

"Máte chvilku?" Vzhlédla jsem a podívala se do přívětivé tváře Hany Fordové.

"Jistě." Zavřela jsem notebook a sklidila papíry ze stolu, aby na něj Hana mohla položit talíř se sušenkami domácí výroby.

"Víte, klidně si myslete, že jsem stará vlezlá ženská, ale nechcete si promluvit?"

"Tohle dělat nemusíte." řekla jsem a oplatila její úsměv.

"Samozřejmě, že nemusím, ale chci. A pokud byste něco potřebovala, jsem tady." Poplácala mě po paži a mě zahřál příjemný pocit, jaký jsem nepoznala.

Knightly Dreams - Sherrilyn Kenyon

8. května 2016 v 15:53 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Zrazená svým přítelem, Taryn přestala věřit, že by ji něco mohla ještě unést - dokud nepravděpodobný hrdina doslova nevystoupí z brožované novely a nevstoupí do jejího srdce. Pohrává si s ní nakrásně její mysl? Nebo se fantazie stala realitou?

Takto zní anotace pro další krátkou novelu Knightly Dreams, kterou napsala Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon. Rozhodně jsem nečekala, že v ní najdu odpovědi na to, proč se autorka rozhodla psát právě tato témata, proč se vůbec rozhodla věnovat psaní. Jak přistupuje ke svým postavám a ke knihám, které vyprávějí jejich příběhy. Už jenom pro tohle jsem se musela usmívat a cítila se spokojená. Další kousky skládačky zapadly do sebe.

Tato novela Knightly Dreams je ze stejné knihy jako Fire and Ice http://lola-kiss.blog.cz/1605/fire-and-ice-sherrilyn-kenyon a Dragonswan http://lola-kiss.blog.cz/1605/0-5-dragonswan-sherrilyn-kenyon.

Taryn Edwards nachytala svého snoubence na stole s jeho sekretářkou. Musela čekat na odtahovku a v hlavě si přehrávala, že neuplyne jediný den, aby se jí něco špatného nepřihodilo. Když ji čekání unavilo, vyrazila do nového knihkupectví, a tam jí Esther poradila, co by si měla přečíst. Romanci, kde vystupoval udatný bojovník Sparhawk.

Sparhawk "Hawk" nevěřil na dobré skutky, ale byl ochoten jít za čarodějnicí. Nehodlal se oženit se ženou, kterou nemohl vystát. Hledal něco jiného. To, co ve středověku lidé skoro nikdy nedělali. Žít s někým, kdo ho bude milovat. Neuvidí hlavně jeho peníze nebo titul. Čarodějnice Esther mu navrhla, jak toho může docílit. Přenese ho do jiné reality.

"Ale," řekla s varováním v hlase, "to, co ti dám je pouze jedna šance. Moje moc, přestože je, je omezená. Nemůžu ti dát víc než sedm dní, abys pracoval na svém zázraku. Jestliže nebudeš moci do té doby najít lásku, musíš se vrátit sem a vzít si Alinor."

Taryn večer přečetla příběh o Sparhawkovi a další den ráno, ji probudil nečekaný dotek...

Křičíc, Taryn vyskočila z postele a viděla muže oblečeného ve středověkém stylu, jak se na ní dívá s jedním zvednutým, arogantním obočím.

"Kdo sakra jsi!" dožadovala se, a příliš pozdě si uvědomila, že vyskočila na špatné straně postele.

Byl mezí ní a dveřmi.

Situace se uklidnila po pár hodinách, kdy si Taryn zvykala na realitu nebo si myslela, že by měla být zavřená na psychiatrickém oddělení. Aby se postava z knihy stala skutečnou? Jo, jasně...

"Dej mi sedm dní ze svého času, lady Taryn. Jenom sedm. Pak, přísahám, jestli už si nadále nebudeš přát, abych byl blízko tebe, zmizím navždy a vrátím se do své knihy, abych si vzal Alinor."

Taryn si skousla ret nad tím báječným nápadem. Žhavý přítel na sedm dní, který jí nezlomí srdce. Esther měla pravdu; bylo to přesně to, co předepsal doktor. "Dobře tedy. Sedm dní."

0,5. Dragonswan - Sherrilyn Kenyon

8. května 2016 v 11:35 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Je těžké udržet si přehled o posloupnosti, ale na https://www.goodreads.com/ to není problém. A co víc, nejsou tam takové chyby jako na českých stránkách. A nejlepší? Autoři, kteří tam mají své vlastní profily, odpovídají na otázky. :-)

Jenom jeden člověk dokáže dešifrovat Channoninu legendární Dračí tapisérii: Sebastian, bitvami zjizvený a podobu měnící drak, který uvízl mezi dvěma světy. A Channon nemá jinou možnost, než ho následovat do říše magie, nebezpečí a dobrodružství.

Dragonswan od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon se točí okolo zabijáka draků a profesorky historie. Co je ale zajímavé, je jeho svět, ve kterém žije a jeho názory. Hodně se odlišují od toho, jaké jsou názory jemu podobných na jejich druh. V dobách minulých :-) se to podobalo hodně černobílému vidění, ale v dnešní době je to naopak. Hledání vlastního názoru a pravdy.

Sebastian Kattalakis je Arkádianský drak, což znamená, že jeho základní podoba je člověk a druhou polovinu tvoří drak. Za svůj čtyřistašedesátiletý život udělal hodně hloupostí, ale žádná nepředčila tu, o kterou se pokusil nyní. Aby zachránil život, slíbil že přinese Dračí tapisérii. Tapisérii, která visí v muzeu.

"Proč jsi tady?" zeptala se a snažila se udržet nezbedné myšlenky na uzdě. "Stěží vypadáš jako typ, co studuje středověké relikvie."

Zlomyslné světýlko se mu objevilo v očích. "Jsem tu, abych ji ukradl."

Doktorka Channon MacRae pracuje dlouhá léta na Dračí tapisérii a snaží se dopídit jejího původu, významu, ale především toho, jaký konec má příběh, co je na ní zobrazen. Co nečekala, byl tajemný muž, který měl odpovědi na její otázky. A rozhodně se jí nelíbilo to, že se jí ten chlap líbí i z jiných důvodů než pro zájem o Dračí tapisérii.

Autorka Sherrilyn Kenyon studovala dávné civilizace a jejich náboženství, proto se v knize opírá o skutečnou mytologii, kterou dotváří vlastní fantazií. Z řecké mytologie jsou známy Sudičky, a právě díky nim vytvořila Sherrilyn pravdila pro Arkádiany - základní podoba člověk - a Katagariány - základní podoba zvíře -, co se hledání partnera týče. Sudičky každému přisoudily pouze jednoho na celý život. Pokud ho dokážou najít. Pokud ne, nebudou mít rodinu.

Sebastian našel partnerku v Channon...

Drak ji chtěl neprodleně, ale muž v něm ji odmítal ohrozit. Boj mezi jeho dvěma stranami byl tak rozsáhlý, že se podivoval nad tím, jak to zvládne následující tři týdny bez toho, aniž by způsobil permanentní škodu té či oné své polovině.

Stránka jedné knihy - 8. kapitola, část 3

8. května 2016 v 11:10 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Posledním pohledem jsem viděla Evu, jak se motá okolo Bena a pak jsem pospíchala k autu. Na příjezdové cestě od domu jsem však nezůstala dlouho sama. Stříbrné BMW se sklápěcí střechou se mi lepilo na paty, a nepřestalo ani na silnici.

Zaparkovala jsem na obvyklém místě a to auto udělalo to samé. A kruci! Ben!

Pospíšila jsem si ke dveřím a spěšně odemykala hlavní vchodové dveře.

"Co tady chceš?" řekla jsem a urychleně vlezla do otevřených dveří.

"Tebe." Položil ruku na dveře a bránil mi zabouchnout mu je před nosem.

"Ani náhodou. To se nestane."

"Stalo se to už jednou." Zamračila jsem se. "Co bylo, to bylo. Znovu se to opakovat nebude."

The League Nemesis Legacy #2 FIRE AND ICE

7. května 2016 v 16:19 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Na oficiálních stránkách autorky Sherrilyn Kenyon http://sherrilynkenyon.com/, jsem si našla The League: Nemesis Rising, což je volné pokračování řady The League. Přečetla jsem skoro všechny díly z původní série The League o Ichidianském vesmíru, takže je jasné, že jsem si nemohla nechat ujít ani pokračování. A rozhodně mi nevadilo, že Fire and Ice vyšla jako kratší novela. Všechno důležité se tam objevilo.

Útěkem před minulostí, Livia potká svojí budoucnost: Adron, bývalý zabiják, brutálně zjizvený od poslední mise, která nedopadla dobře. A jedině Livia má kuráž na to, aby vyléčila jeho emocionální jizvy a navždy změnila jejich životy.

Pětatřicetiletý bývalý zabiják Ligy Adron Quiakides vyměnil sebe za těhotnou ženu. Když ho jeho bratr Jayce našel, nedodržel přísahu zabijáků Ligy - zabít člena Ligy, pokud je jasné, že nebude moct pracovat. Jayce dostal Adrona domů, kde ho sešili dohromady. Za celých osm let od té doby nezažil jediný den, minutu bez bolesti. Celé jeho tělo zůstalo jako "křehká květinka". Adron je dědicem Andarionského trůnu, syn Nykyriana a Kiary z Born of Night http://lola-kiss.blog.cz/1512/the-league-1-born-of-night.

Adronova zuřivost se probudila, stejně jako ho obestíral známý chlad. Bez zaváhání kopnutím překlopil stůl a toho muže udeřil. I přesto že jeho tělo křičelo v agónii s každým jeho pohybem, vstal, vytáhl blaster z toho bastardova opasku, a zamířil mu mezi oči.

Jedna rána. Jedno zabití.

Šestadvacetiletá princezna Livia typpa Vista se rozhodla vzít věci do vlastních rukou a utekla do nočního klubu s jediným cílem. Vyspat se s nějakým mužem, aby si nemusela brát starého senátora, ze kterého se jí dělalo špatně. Pokud by ji chytila rodina, otec by ji nechal veřejně zbičovat. Nebo by to přenechal jejím bratrům.

Livia byla v baru sotva minutu, když se dovnitř nahrnuli stráže a hledali jí. Sotva si mohla něco promýšlet, než se schovala do jednoho boxu. Adron nečekal, že by ho mohlo něco překvapit, ale té ženské se to povedlo. Livia překvapila Adrona svou žádostí.

Livia pomohla Adronovi tím, že mu dokázala ulevit od bolesti...

Ta žena byla tím největším bláznem, jakého kdy znal.

Posadila se vedle něj na postel. "Tady." Položila mu ruku na koleno.

Adron se napjal, když teplo z jejích rukou mu prostupovalo nohou. Za pár sekund byla všechna bolest pryč a jeho koleno se zdálo být stejné jako předtím, než ho Kyr roztrhl ve dví. "Jak jsi to udělala?"

"Moje máma mě to naučila. Pochází z dlouhé linie velkých léčitelů."

Věci neskončily tak, jak si plánovali. Během následující ho rána se zjistilo, kam se Livia poděla, co dělala a s kým. A to mohlo mít jediné možné řešení. Livie by byla potrestaná veřejným bitím, dokud by neomdlela. Ale Adron udělal něco, co se podobalo šílenství...

Hero - Samantha Young

6. května 2016 v 15:56 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Ou, jé. Váhala jsem, jestli bych si knihu měla přečíst v angličtině, protože nedávno se objevila možnost, že by tahle kniha s názvem Hero od Samanthy Young http://lola-kiss.blog.cz/1510/samantha-young byla přeložena do češtiny. Jenom jednou jsem udělala s jinou knihou tuto chybu. Četla jsem anglickou verzi a pak českou. Velká chyba. Velká.

U téhle knihy jsem se pobavila, hlavně díky smart-ass hlavní hrdince Alexy. A zároveň to byl i jejich vztah - Cainea a Alexy -, kdy si uvědomíte, co je na něm špatně a pak následně říkáte: "Sakra, tohle nedělej. Kdy ti to konečně dojde." Vtáhne vás to do děje.

Caine zaúkoloval Alexu, aby zařídila donášku květin pro aktuální přítelkyni, i s kartičkou...

Zavěsila jsem a podívala se na svého podrážděného šéfa. "Proč ti na čele tepe žíla?"

"Co si sakra napsala na tu kartičku?"

"Kartičku?" řekla jsem nevinně.

Cainův naštvaný výraz tváře se proměnil na vražedný. "Zrovna mi volala Pheobe. Děkovala mi za květiny, řekla, že moje kartička byla sladká a že se těší, až mě brzo uvidí."

Věděla jsem, že změnit vzkaz na kartičce u květin bylo ode mě hodně předčasné, ale nemyslela jsem si, že to bude až takový problém. Evidentně ano. Caine vypadal nadmíru podrážděně a musela jsem přiznat, že jsem z toho byla trochu nervózní. "No... myslela jsem... No, myslela jsem, že by bylo vhodnější podepsat kartičku s milým věnováním." Usmála jsem se na něj s nadějí.

"Alexo," varoval mě.

"Víš, můžeš mi říkat Lexie."

Caine doopravdy zavrčel.

"Okay." Pospíšila jsem si s vysvětlením. "Nechala jsem je napsat ´Pheobe, těším se, až tě večer uvidím, Caine.´A-" Skoro jsem zavřela oči nad očekáváním jeho reakce - "možná jsem dala nakonec malou pusu."

Vzduch kolem něj zesílil rozmrzelostí. "Cože?"

"X. Víš... jako pusa..."

Jakmile spolu začali dva hlavní hrdinové knihy pracovat, musela jsem pořád číst, aby mi neunikla žádná jejich slovní přestřelka. Caine odešel z focení a Alexu to stálo její místo. Když šla do firmy za Cainem, chtěla se mu omluvit a poprosit, aby se vrátil k Benitovi na focení a ten tak neztratil další zakázku. Caine odmítl, ale vyhlídka, že by ji mohl zaměstnat a mučit, ho lákala.

On není bílý rytíř, ale všechno, co kdy chtěla.

Caine Carroway jako jeden z nejbohatších lidí v Bostonu měl dětství poznamenané tragédií. Jeho matka začala brát drogy a mít aférku se svým dealerem. Jeden večer se předávkovala a dealer utekl, aniž by zavolal pomoc. Caineovo otec se zastřelil poté, co pohřbil svou ženu. Caine se stal ve třinácti letech sirotkem. Později se dozvěděl jméno toho dealera - Alistair Holland, otec Alexy.

Alexa se hodlala dostat Caineovi pod kůži, aby mu dokázala, že se nemusí izolovat od ostatních. A dělala to způsobem, který...

"Omlouvám se, pane Carrawayi," zamumlala jsem a postavila před něj tác na konferenční stolek. "Zdržela mě paní Flanaganová." Postavila jsem se a sledovala jeho reakci.

A dostala jsem ji.

Přelétly přes něj obavy.

Kdybych mohla, zvedla bych pěst vítězně do vzduchu.

"Chtěla, abych Vám řekla, že udělala Váš oblíbený banánový, krémový koláč." Usmála jsem se s falešnou nevinností. "Máte se dnes večer na kus stavit."

Neštěstí, které z něj vyzařovalo by normálního člověka umlčelo - nebo aspoň setřelo ten stupidní, škádlivý úsměv z jeho tváře. Ale já jsem nikdy netvrdila, že jsem normální. Ne, očividně jsem si užívala jeho nepohodlí, protože to znamenalo, že jsem o něm zjistila něco opravdového, a byla jsem víc než nedočkavá dozvědět se víc o té okouzlující paní Flanaganové.

Alexa Holland pracovala jako asistentka fotografa Benita, než potkala syna matky, kterou její otec nechal umřít na předávkování kokainem. Rozhodně nečekala, že se jí dostane takového přijetí - ona nebyla jako její otec -, přesto se rozhodla, že pro Caina chce udělat něco dobrého. Alexin otec opustil první manželku a syna. S jeho rodinou se setkala poprvé v dvaceti jedna letech, konkrétně s dědečkem. To, že Alexa existuje se muselo udržet v tajnosti. Ona je přeci černou ovcí rodiny.

Alexa potkala Cainea poprvé na focení pro časopis, a aby odvrátila svou pozornost od faktu, že tohle je muž, kterého její otec zničil, žertovala s kolegyní...

"Myslím, že by to chtělo gymnastku a její sestru dvojče, aby se usmál, zlato."

Podívaly jsme se na sebe a smích, který jsme déle nemohly zadržet vybublal napovrch. Byla to úleva smát se za takových napjatých okolností.

Paní Effie Flanagan pracovala jako divadelní herečka, a ve svých sedmdesáti sedmi letech je stále čipera se šibalským smyslem pro humor. Je jedním ze dvou lidí, které Caine pustil do svého života.

"Můžeš mu říkat Caine, zlatíčko. On není bůh."

"Myslíte si, že byste mu to mohla říct? Protože si nemyslím, že to ví."
- paní Flanaganová mluví s Alexou -

Alexa si později uvědomila, že Caine je sice idiot, ale dokáže přiznat chybu. Poté, co šla oznámit jedné ženě, že s ní Caine končí, byla obviněna z toho, že je děvka. A Alexa jen tak věci nenechá...

"Co si sakra myslíš, že děláš?" vyštěkl Caine, zvedajíc se a mířící ke mně, aby udělal to svou zastrašující "jsem věší a vyšší a děsivější než ty" věc.

Ale byla jsem příliš vytočená na to, aby mě zastrašil.

Hodila jsem po něm krabičku s náhrdelníkem, když překvapeně zamrkal a nějak se mu podařilo tu zatracenou věc chytit. "Už mě nikdy nenuť tohle udělat."

Najednou se ve střehu napjal. "Co se stalo?"

"No, celá kancelář tisku Harvardské univerzity si teď myslí, že jsem děvka."

Cain zaťal čelist a jeho obličej se zachmuřil. "Cože?"

Zavrtěla jsem hlavou nad faktem, že chytrý muž může být takhle hloupý. "Co si myslíš, že se asi stalo, když jsi poslal mě, ženu, aby odkopla tvojí přítelkyni? Phoebe mi řekla, ať ti řeknu - a můžu dodat, že to bylo jako ze střední - abys neposílal děvku udělat mužskou práci."

Jeho tmavé oči zaplály hněvem. "Ona tě nazvala děvkou?"

"To je to, co jsem řekla."

Caine napochodoval ke stolu a zvedl telefon. O pár sekund později zavrčel: "Dostal jsem zprávu, kterou jsi poslala po Alexe... Jo, no, tvoje doručovací metoda byla sprostší než moje." Kdyby to bylo možné, vypadal by ještě víc vzteklý z toho, co mu řekla. "Za tohle můžeš říct sbohem té svojí vysněné pozici ředitelky institutu umění... Ou, ale můžu a udělám." Zavěsil a podrážděně odhodil telefon na stůl.

Henry Lexington je Caineův nejlepší přítel od vysoké školy a také partnerem v Caineově firmě. Všichni okolo vědí, že by měl dospět, ale Henry je takhle spokojený. Je pravým opakem Cainea - usmívá se, rád se baví, flirtuje při jakékoli příležitosti. Ty dva však spojuje pracovní nasazení.

Bylo jedno, jestli je Alexa s Cainem sama nebo mají společnost. Rozhodně neváhala dát najevo, že se svého šéfa nebojí. A svědkem toho byl jeho nejlepší kamarád Henry...

Ou, skvěle. Byla jsem ten padouch. Odkašlala jsem si. "Říkej tomu nevyhovující pracovní prostředí."

"Co? Ne." Šarmantně se na mě usmál, jako bych si to měla rozmyslet. "Musí tu být něco, s čím by se dalo pracovat."

"Ne ne." Postavila jsem se a vzala si kabelku. "Nemám čas. Jdu se ven najíst."

"Ne, když jsem venku na obědě já," připomněl mi Caine. "Ty si můžeš dát oběd u stolu. Jako vždycky."

"Myslím, že se najím teď. Venku."

Přimhouřila jsem oči. "Právě jsem se rozhodla, že mám pauzu na oběd a jdu si ho dát ven."

Přistoupil o krok ke mně, jeho oči ztvrdlé varováním. "Jestli se začneš chovat jako dítě, udělám pro tebe z těch dvou následujících týdnů utrpení."

Povzdechla jsem si a řekla hlasem naplněným nudou: "A to bude před tím nebo potom, co zafuníš a zafoukáš a zboříš můj dům?" A zatímco na mě nevěřícně zíral, prošla jsem kolem něj a smějícího se Henryho. Vypochodovala jsem odtamtud s triumfálním zhoupnutím boků.

DOUBLE DARE (Neighbor from Hell #6)

2. května 2016 v 18:07 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Možná mi něco spadlo na hlavu, protože jsem se asi zbláznila, když jsem přelouskala tuhle sérii Neighbor from Hell tak rychle. No vlastně ne tak úplně, ale chystám se k tomu. :-)

R. L. Mathewson se zmínila, že tento šestý díl Double Dare nebude posledním, ale uvidíme...

Double Dare nepatří k mým oblíbeným knihám, a z celé série jsem s ní měla největší problémy. Nemohla jsem vybrat pasáže, které bych přeložila a dávaly by nějaký smysl tomu, jaká byla povaha hlavních postav. Hm... Prostě tam nebylo dostatek stránek, kde bych se mohla začíst...

Prozatím jsem přečetla ze série Neighbor from Hell:
6, Double Dare

Devětadvacetiletá Marybeth pracuje pro rodinu Bradfordů na stavbách, je pevnou součástí rodiny. Všem říká, že se nechce usadit a nechce mít děti. Její bratr Jake zná pravdu, ale musí mlčet, aby ho jeho sestra nezabila. Už jako malá holka věděla, že začít si hrát s Bradfordovými dětmi, nebude dobrý nápad. Ale získala si tak nejlepšího přítele, Darrina Bradforda.

Marybeth (10 let) prosila Darrina (10), aby ji ukryl o ona nemusela jít na recitál, kde si Marybeth oblékne holčičí kostýmek a bude tancovat. Darrin ji odmítl pomoct a ona udělala to, co dělali od sedmi let. A tentokrát nevyzvala Darrina, aby snědl hlínu s žížalami a plísní jako posypem. Tentokrát neskončil v nemocnici, ale...

"Vyzývám tě, abys nosil můj kostým na recitál dva týdny," řekla s uspokojením, když se dívala na horor v Darrinově tváři, jak mu její slova došla.

"To by ses neopovážila!" vyštěkl a dal se na útěk, zoufale se snažíc dostat od ní pryč a od té výzvy, která by z něj udělala cíl pro všechny jeho bratrance a strýce během dvou týdnů jejich rodinného setkání.

Kdyby jen tak souhlasil, že ji schová, pomyslela si s povzdechem a zatřásla hlavou, otevřela pusu a řekla ta čtyři slova, která jí přinesla tolik radosti.

"Dávám ti dvojitou výzvu."

Devětadvacetiletý Darrin Bradford má dvojče Reese a jeho nejlepším kamarádem je Marybeth. Znali se od mala a za ta léta si byli blízcí. Darrin netušil, že všichni jeho sourozenci a bratranci, dokonce i jejich manželky ví, o co mezi ním a jeho kamarádkou Marybeth jde.

Jestli ti dva mají něco společného, pak je to právě to, že ani jeden z nich nenašel odvahu říct pravdu tomu druhému. Spokojili se s tím, že jsou z nich friends with benefits. Jenomže situace se pak vyhrotila, když se jeho sourozenci a bratranci rozhodli promluvit mu do duše. Stejně všichni ví, že spolu spí. A chtěli vědět, kam jejich vztah vede.

Typickým Bradfordským způsobem dal Darrin Marybeth na vybranou: buď si ho vezme, protože to, že se vezmou věděl už jako malý kluk, nebo spolu nadobro skončili. A Marybeth měla jasno. Jenomže tohle nebylo to hlavní, na co musela Darrinovi odpovědět poté, kdy si její bratr Jake otevřel pusu a vyklopil mu pravdu o Marybeth a dětech...

Stránka jedné knihy - 8. kapitola, část 2

2. května 2016 v 9:42 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
"Evičko, dítě. Ben je tady jako host a jako host tudíž sedí vedle dalšího hosta. A už o tom nebudeme mluvit." Matka se na ni podívala pohledem: Přestaň! Co si o nás tak pomyslí.

Studený předkrm a po něm rybí polévka, kterou nesnáším, protože jako malá jsem ji musela jíst každý den, když matka přečetla v novinách článek o jódu, který prospívá dětem.

"Takže, Benjemine, čím se teď zabýváš?" Matka se vzpřímila a složila si ruce do klína.

"Právě teď se soustředím na objevování nových věcí."

Strnula jsem a nepochybně zrudla. Ben při své odpovědi položil ruku na moji nohu, a palcem na ni kreslil obrazce.

Stránka jedné knihy - 8. kapitola, část 1

1. května 2016 v 11:55 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Návrat do starých kolejí

Čas plynul rychle a já získávala pocit, že mezi Benem a mnou stojí nějaká nevyřčená otázka, o které jsem tušila, že na ni nechci znát odpověď.

Ani jeden z nás se k tomu neodhodlal, takže jsem se tím přestala trápit a zajistila si jízdu v autě, ve kterém nebyl Ben. Za celou dobu jsme spolu nepromluvili, a když to vypadalo nevyhnutelně na spadnutí, objevil se Jakub a odvedl si Bena na partičku pokeru.

Po návratu domů mě čekalo pracovní jednání s Annou a Alexem, se kterým jsem mluvila jen jako s kolegou v práci a nedávala jsem najevo jakékoli jiné pohnutí.

TRUCE (Neighbor from Hell #4)

1. května 2016 v 11:52 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Nemám ráda historické romány. Prostě mě na nich něco děsně leze na nervy. Takže, když jsem začala číst a podívala jsem se na první kapitolu, která začínala: Anglie 1802, bylo mi špatně. Nechtěla jsem mít co do činění s HISTORICKÝM ROMÁNEM! Proto mě překvapilo, že to bylo spíš o vztazích než o povídání a vykládání, jak byly ženy chudinky, muži je vlastnili a celkově byl život na nic, pokud jste nepatřili k horní zlaté elitě.

R. L. Mathewson napsala krátký úvod Truce pro sérii Neighbor from Hell jak to vlastně začalo s rodinou tradicí, kdy na páté výročí žena dostala vlastnoručně vyrobený náhrdelník z kamínků (každý kamínek z místa, kde měli společnou vzpomínku) a také, co přesně páté výročí znamená... :-)

První nenažranec z rodu Bradfordů byl Robert. Ve dvanácti letech dostal poslední kapku od sedmi-leté holčičky, se kterou se vzájemně pošťuchovali a rodinám připadalo legrační, že si jdou tak po krku. Legrační, dokud to nezašlo moc daleko a málem by se pozabíjeli. Robert měl o dvanáct let staršího bratra Jamese.

Elizabeth Stantonová se jako sedmi-letá holčička bláznivě zamilovala do tehdy čtyřiadvacetiletého Jamese Badforda. Byla šťastná, dokud se Jamesův bratr Robert nerozhodl, že jí bude dělat ze života peklo. A třešničkou na dortu bylo hlasité prohlašování, jak je Elizabeth do Jamese zamilovaná. Všem to připadalo směšné a vtipné, i Jamesovi.

Uběhlo čtrnáct let, kdy se ti dva neviděli. Když se poprvé potkali, nepoznali se. Elizabeth byla donucena jít na bál a přijímat dvoření od místních mladých mužů a Robert byl nucen přijít sem také, aby dělal doprovod matce. V momentě, kdy se Elizabeth dostala ven ze sálu, utekla se schovat ven do zahrady do skleníku. Robert strávil minutu ve společnosti a pak se vydal na procházku. Elizabeth a Robert měli hodně společných témat a hobby, stejné povahy se nezapřeli a vyspali se spolu.

Rodiče Elizabeth hodlali jejich dceru dát za manželku Jamesovi Bradfordovi. V momentě, kdy nastalo oficiální představování, Elizabeth nebyla schopna slova, protože se dívala na muže, s kterým si užívala ve skleníku. A Robert měl jasno v jedné věci. Ona si Jamese nevezme...

Robert čekal, až půjdou jejich rodiče a James napřed, než popadl Elizabeth za ruku a dotáhl ji do malé chodby ta hlavním schodištěm. Byla tam tma a to nejdůležitější, soukromí.

"Dej ty ruce pryč!" dožadovala se.

"Musíme si promluvit," procedil přes zatnuté zuby.

"Nemáme o čem mluvit."

"Dovolím si nesouhlasit." Přinutil se ignorovat její měkké, teplé tělo přitisknuté proti jeho. Pokusila se ho odstrčit, ale on jí jemně postrčil proti zdi.

"Roberte, nech mě jít! Všimnou si naší nepřítomnosti."

"To je smůla. Chci vědět, proč jsi mě podvedla."

"Nikdo nikoho nepodvedl. Byla to prostě chyba, raději zapomenutá."

Chyba? Ta nejvášnivější noc jeho života byla chyba? Její poprvé a to je to, co si myslela. To ho dráždilo nejhorším možným způsobem. "To je to, co si myslíš, Beth?"

"Neříkej mi tak."

"Proč, Beth?"

"Víš, že to jméno nesnáším."

"Ou, promiň, Beth. Omlouvám se, Beth." Byl jízlivý, ale bylo mu to fuk. Vždycky z něj dokázala vydolovat to nejhorší.

Natáhla ruku a zkroutila mu ucho. "Au!"

"Jdi mi z cesty, Roberte Limonádo," řekla nenuceně a vytočila ho tím nejhorším způsobem.

Pustila jeho ucho, vrátila se do salónku poté, co se ujistila, že je prázdný. "Je hezké vidět tě znovu, Roberte."

V domě Bradfordů vypukl požár, takže Elizabethin otec jim nabídl, ať zůstanou u nich doma. I po čtrnácti letech jim přišlo legrační vidět Elizabeth a Roberta …

Když neodpověděl, začala být nervózní. Pomalu se na něj podívala viděla, jak se prakticky třese vzteky. Hlasitě polkla. Nesměle se na něj pousmála a zeptala se: "Příliš?"

Pomalu přikývl.

"Ó bože." Vyskočila na nohy a uhnula přesně v momentě, kdy se pro ní natáhl. Z nějakého důvodu vždycky zašla až příliš daleko. Ani moc nepomáhalo, že to byla jednoduše taková zábava, aby ji nechala ujít.

Chytila si sukně a běžela, jako by jí na tom závisel život. Jeden pohled přes rameno a ona si uvědomila, že to tak bylo. Pronásledoval ji. Vykřikla, ale nezastavila se. Její otec vyšel do haly přímo před ní, následovaná Jamesem a lordem Bradfordem.

"Elizabeth?" zeptal se ohromeně.

"Příliš daleko!" řekla, jako by ta dvě slova mohla vysvětlit, proč dospělý muž pronásledoval jeho dceru. Evidentně ano, protože všichni tři muži se smáli a vědoucně přikývli. Nečekala, že uvidí, jak jí její otec jde pomoct. Konec konců ji pronásledoval šílenec.

"Beth!" zařval Robert.

Když probíhala kuchyní, vykřikla: "Zastavte ho!" Snažně prosila sloužící. Jeden pohled na Roberta a všichni ustoupili.

Zbabělci.

Byla bez dechu a nepochybně vyděšená. Jako kluk byl Robert hrůzu nahánějící oponent. Jako muž byl smrtící. Rychle pádila okolo dlouhého dubového stolu doufajíc, že ho tak udrží na druhé straně.

"Nechte nás." Nařídil Robert chladným hlasem.

"Ne, stůjte!" prosila Elizabeth.

Nebyli hloupí. Utekli. Utekla by taky, kdyby ji dal možnost. Hmm, možná že dal. Přikrčila se a pokusila se připojit k utíkajícímu služebnictvu. Jeho ruka přistála na jejím rameni ve chvíli, kdy si myslela, že se možná proplíží ven.

"Ou, ty ne, Elizabeth."

Nervózně se zasmála. "No, nebyl jsi konkrétní." Uhnula před ním.

"Zašla jsi příliš daleko, Elizabeth."

"Já-já vím," vykoktala, když se vrátila zpátky za stůl. Následoval jí jako predátor na lovu. Ten muž byl děsivý. Proč si toho nevšimla v tom skleníku?

Náhle se zastavil a podíval se vlevo. "Ó podívej, je prací den." Poznamenal zklamaně znuděným tónem.

Nechtěla od něj odtrhnout pohled, ale její oči ji neposlouchaly. Samy následovaly jeho pohled k dlouhé vaně na prádlo plné vody, oblečení a mýdla.

Předtím než si uvědomila, co se děje, popadl ji do náruče. Snažila se vyprostit z jeho sevření, ale nedal jí šanci. "Nech mě jít!"

"Zajisté, moje paní. Tvé přání je mi rozkazem," řekl s potěšením, než ji pustil.

"Roberte, ty-"

Elizabeth nezůstala Robertovi nic dlužná a šikovně o převezla a vykoupala ho taky. Pak tam vpadla její rodina a zabránili tak Robertovi udělat další hloupost. Jako všímat si, jak jí prosvítají namočené šaty a co s ním ta ženská dělá.

Když to vypadalo, že si Elizabeth bude nucená vzít Jamese, Robert se tam objevil s knězem a důvodem, proč si musí vzít jeho a ne jeho bratra. Elizabeth nedostala na vybranou. Její rodina jí odmítla podpořit a Roberta si vzala. Chtělo to hodně velkou ránu, aby se ti dva dokázali přenést přes minulost.