Začarovaný kruh

22. dubna 2016 v 20:27 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Už je tomu dlouho, kdy se mi tohle stalo naposledy. Tenkrát jsem si myslela, že jsem se poučila. Evidentně ne.

V jednu hodinu jsem šla k babi a dědovi na oslavu jejích narozenin. Nesla jsem dort, cheesecake, flašku kávového likéru, 31 bylin od Justu a instantní kafe od Jacobs. Vypadala jsem jako mula a to sluníčko taky nepomáhalo. Dorazila jsem k babi, konečně se zbavila nákladu a sesunula jsem se do židle v kuchyni.

Strávila jsem u babi asi šest hodin, kdy jsem čekala, že mi mamina bude v šest hodin volat, že můžeme jet nakoupit mulčovací kůru a substráty. Jenže jsem se nedočkala.

Napsala jsem sms, kde jsem se ptala, kdy přijede a pojedeme na nákup. Za minutu volala a říkala unaveným hlasem: "Já jsem myslela, že budeš mít auto a pak pojedeme. Já jsem teď v posteli a jsem strašně unavená." Jen tak. Věděla, že tu mulčovací kůru potřebujeme na zahradu, věděla, že jsem s tím počítala a nenamáhala se zavolat a zeptat se. Ne. To by bylo moc složité.

Takže jsem se pak sbalila a odešla domů, kde jsem ji našla ležet na gauči. A za dvě minuty nato jí volala kolegyně z práce a světe div se! Řešili práci! Práci! Ano, nemá jí nikdy dost a tahá si jí domů.

A co jsem udělala za chybu? Spolehla jsem se, že někdo jiný vyvine iniciativu a tak to dopadlo. Takže velmi dobré poučení, nečekej, že ostatní budou spolehlivý. Nikdy nejsou. Jediný spolehlivý člověk si ty sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama