Uvidíš a vzpomeneš si

5. dubna 2016 v 14:50 | Lola Kiss |  Tvář démona
3. díl

"Člověk věří tomu, co vidí, ale především tomu, na co si může sáhnout. Zrak někdy dokáže klamat nebo přesvědčit pozorovatele, že to co vidí, se mu zdá. Člověk raději přemlouvá sám sebe, že to čeho byl svědkem, se vlastně nestalo. Někdy je jednodušší přijmout logické vysvětlení namísto uznání reality. Ale jestli je to tak dobře, nelze říct."

V tomhle případě to zcela jednoznačně pravda je. Kdyby ne, dávno by čuchala ke kytkám zespodu, pomyslela si Carmen.

"Anebo se mnou někdo nesouhlasí."

A kruci.

"Carmen? Máš k tomu co říct?"

"Ne, pane." Přestože se Carmen obávala možných následků, zůstala na židli sedět vzpřímeně.

Muž s jizvou to přešel mlčením a podíval se zpátky na obrazovku. Nejraději by s ní zatřepal a vtloukl jí do hlavy, aby neukazovala emoce. Doteď nepochopil, že je dokázala potlačit, když se pomstila tomu proradnému parazitovi, jejímu bratrovi.

Ušklíbl se, vypnul monitor a nahnal všechny nováčky do arény. Potřebovali trénovat, pokud měli přežít následující týden, co je dostane na hranice možností. Posbíral si věci a plánoval dnešní večerní trénink pro svého svěřence.

"Tak jak to víš, Aarone?"

"Benny, vždyť víš, jak to chodí." odpověděl Aaron a schoval pod uvolněné vlasy jizvu. Nepotřeboval, aby se na ní Benny díval a připomínal si, jak mu ji způsobil. Rozhodně by mu nechtěl dopřát to potěšení, aby si ten sadistický bastard vychutnával moment, kdy ho přepadl během týdenní zkoušky.

"Hm, že by se tvůj morousismus s věkem zhoršoval?" zavtipkoval Benny.

Morousismus? Ten chlap je rok od roku hloupější. Aaron zavrtěl hlavou a nechal svého kolegu v interaktivní učebně. Jedno věděl naprosto jistě. Nikdy nesmí být s Bennym o samotě, protože by to skončilo černým pytlem v márnici. Benny byl tenkrát úskočný, a dneska přímo podlý, ale Aaron nevěřil nikomu a ničemu. Někdy nevěřil ani sám sobě.

Nic nedokáže připravit člověka na moment, kdy si připustí pravdu. Nejhorší jizvy nejsou ty od cizinců, ale od těch, kterým věříte. Bodnutí do zad od neznámého člověka není tak neočekávané jako od rodiny.

Nikdy se k nikomu neotáčej zády. Problesklo mu hlavou, když ho Benny držel pod krkem a hodlal ho podříznout. Naneštěstí sebou Aaron trhl a namísto krku to schytal jeho obličej. Ošklivá, hluboká řezná rána, která se nedostatkem lékařské péče nezhojila a zůstala po ní památka.

Kdybych byl ho zabil jako první, byl by od něj pokoj. Aaron zavrtěl hlavou a udělal to, co mu šlo nejlíp. Vlastně tu druhou nejlepší věc - vypnul emoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 5. dubna 2016 v 15:47 | Reagovat

Krásné :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama