The League Nemesis Legacy #1 BORN OF ICE

19. dubna 2016 v 9:37 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
V Ichidianském vesmíru, Liga a její nemilosrdní vrazi nadále vládnou. Ale za jakou cenu? Vítejte zpátky v budoucnosti… a ve zcela novém světě.

Série The League Nemesis Rising od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon má vlastní spin-off řadu, pokud to tak mohu nazvat. The League Nemesis Legacy. Jedná se o trilogii, kde vystupují děti hlavních postav z předchozích knih.

"Víš, existuje doba, kdy ´Ty blázne´to prostě nevystihne."
Zarina, dcera Nykyriana a Kiary

Born of Ice je prvním dílem z trilogie The League Nemesis Legacy, která začíná o několik desítek let později. Děj se točí okolo Devyna Wadea Kella, syna Shahary Dagan Wade a C. I. Syna http://lola-kiss.blog.cz/1512/the-league-2-born-of-fire.

Devyn Wade Kell pracoval jako lékař v řadách Ligy čtyři roky. A pak si uvědomil, že tohle dělat nadále nemůže. Ne tímhle způsobem. Odmítl nechat zemřít devíti-letého chlapce. Odešel z Ligy a věnoval se humanitním misím. Jestli se něco naučil dobře, bylo by to zvládat svou výbušnou povahu, být mistrem přes hackování stejně jako jeho otec Syn, a bohužel nemá nejmenší tušení, jak spravovat vlastní loď.

"A jaký život to je?"
"Chce to, to co mají moji prarodiče. Partnerku, která mu bude hlídat záda, zatímco na něj bude padat samo peklo."
"Víš, Omari, ta smutná věc je, že si myslím, že to chceme všichni."
Alix a Omari

Alix Gerran pracovala na lodi svého otce jako technik, ale bohužel stejně jako její sestra a matka byly otroky. Když jí "nabídli", že by mohla získat pro svou rodinu svobodu, souhlasila. Jako otrok ani jinou možnost neměla. Dostala za cíl najít nějakou nelegální činnost na Devyna Kella.

Alix se šla ucházet o volné místo technika na Devynově lodi.

Jestli si předtím myslela, že ta loď byla něco, bylo to nic v porovnání se skupinou mužů, kteří vypadali jako její posádka…

Ó. Můj. Bože.

Ten, který mluvil, musel dobře měřit metr devadesát dva. Skvěle stavěné proporce, byl štíhlý a svalnatý. Široká ramena se zužovala k úzkým bokům a něčemu, co muselo být tím nejvíc senzačním zadkem, jaký kdy v životě viděla - mohla by od toho odrazit minci.

Nebo si na tom kousáním vylámat zuby…

Alix práci na Devynově lodi dostala a rovnou se musela vypořádat s několika problémy. Jedním z nich byl i Devynův zájem o její osobu. Devynova paranoidní stránka chtěla vědět o ní víc, ale jen na to svůj zájem o nového technika svádět nemusel.

"To proto ses stala technikem?"

Přejela si rukou po tváři, lehce se dotýkala drobné jizvy pod pravým okem, jak ji její otec mrštil na kontrolní panel před pár lety poté, co udělala jednoduchou chybu. "Ne. Mému otci se nelíbilo platit prachy navíc za najmutí technika, takže mi jednoho dne předal hasák a manuál a řekl mi, abych zpravila stěnu stabilizátoru nebo vypadla z lodi."

Devyn na ní nevěřícně zíral. Ten blazeovaný tón jejího hlasu mu o ní řekl víc než samotná slova. Její otec musel být opravdový bastard.

A to nevěděl ani polovinu. Alix byla otrokyně a tak s ní její otec jednal. Byla jeho majetkem a tudíž jí nemusel nic platit, koupit jenom nezbytnosti a byla vždy při ruce pro cokoliv a kohokoliv.

Alix se soustředila na svůj úkol, ale to jí nebránilo, aby se na Devyna dívala i jinak…

"Neslyšel jsem tě přijít. Promiň." Rozepnul si VR oblek a stahoval ho, dokud na sobě neměl jenom šedé tričko bez rukávů a černé, těsné šortky.

Chtěla odpovědět, ale její jazyk byl příliš zdřevěnělý na spolupráci. Všechno, na co se mohla soustředit bylo, jak úžasně to svalnaté tělo bylo.

Tak hrozně chci kousek toho…

Alix, vzchop se.

Jo, ale problém byl, že ona chtěla uchopit jeho. Ó, drahý bože, on byl hezký.

Je to vrah. Zločinec.

Je tou nejvíc sexy věcí na dvou nohách.

Devyn okukoval Alix stejně, a byl to právě Vik - robotický organismus -, kdo prozradil, jak hodně se Devynovi Alix zamlouvá. Konec konců, on monitoroval jeho životní funkce…

"Klidně si tomu věř, zlatíčko. Já jsem ten, kdo monitoruje jeho životní funkce a zaznamenal jsem, že pokaždé, když se dostane blízko k tobě, se jeho srdeční tep a dýchání zrychlí a všechna jeho krev se nažene do jisté části jeho anatomie. Věř mi, znám příznaky sexuální vzrušení, když je vidím. A to se jedině děje, když je blízko tebe. Což je rozhodně dobře, protože nechci, aby s tím chodil na mě. Definitivně to není v mém naprogramování ani popisu práce."

Momentálně byla tak na rozpacích, že chtěla pod něco zalézt. "Nemonitoruješ moje životní funkce, že ne?"

Alix bylo jasné, že až se přijde na to, co vlastně na lodi pohledává, skončí mrtvá. Devyn se dozvěděl, kdo jeho nový technik je a co má udělat. Dozvěděl se však i důvod. Při konfrontaci přiznala Alix pravdu a Devyn udělal jednu věc, kterou od něj nečekala - nabídl jí pomoc.

Vymysleli plán, drželi se ho, ale jako vždy, šlo všechno do kytek. A kromě Devyna byl v ohrožení života i Paden, Synův syn z předchozího manželství…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama