THE GAME PLAN (Neighbor from Hell #5)

30. dubna 2016 v 15:30 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Možná, že tohle není nic originálního, ale rozhodně tomu nechybí ten oddychový duch a smysl pro humor. Buď to vás pobaví jeho nenažranost, nebo její uvažování pod vlivem jakýchkoli jinak neškodných prášků. Série Neighbor from Hell má jednotné téma, ale rozhodně nemá jednolité postavy. Různí lidé, různé problémy. Game Plan od R. L. Mathewson je třetí knihou v pořadí, co jsem přelouskala a rozhodně jsem se pobavila stejně jako u Playing for Keeps neboCheckmate http://lola-kiss.blog.cz/1602/checkmate-neighbor-from-hell-3-r-l-mathewson.

Autorka nezapomněla na ostatní postavy z předchozích knih, takže se tu mihli Hayley a Jason z Playing for Keeps http://lola-kiss.blog.cz/1602/playing-for-keeps-neighbor-from-hell-1-r-l-mathewson a Trevor se Zoey z Perfection. Zoey je ženou, jejíž kuchařské umění je stejně smrtelně nebezpečné jako arsenik. Pokud její jídlo někdo pozře další den, může se stát že skončí v nemocnici na JIPce.

Jednatřicetiletý Danny Bradford svou rodinu nezapře. Vyrůstal jako rozmazlený spratek, než se rozhodl hodit školu za hlavu a narukovat k mariňákům. Nakonec byla jeho kariéra ukončena a málem přišel o život. Mariňáci z něj jeho rozmazlenost doslova vytloukli a podle jeho slov mu to prospělo. Uzdravil se ze zranění a začal pracovat na stavbách stejně jako jeho rodina plná nenažranců. A stejně jako jeho mužští příbuzní, i on si našel někoho, komu dělal ze života peklo. Jeho sousedce "Tinkerbelle".

"Sice bych si tak hrozně rád tady s tebou povídal, Tinkerbelle, ale musím někde být," řekl s mrknutím, zatímco zavřel dveře a nechal ji tam stát, pěnit vzteky a podivovat se nad tím, jak přežije následujících deset měsíců bez toho, aby ho zabila.
- Danny -

Jodi nenáviděla svého souseda, který jí přezdíval Tinkerbelle. Sice byla malá a hodně chlapů ji vnímalo jako mladší sestřičku, ale nepotřebovala přezdívku podle víly od Walta Disneye. Snoubenec jí opustil den před svatbou a nechal na její jméno dluhy, přišla o práci v muzeu a musela pracovat v knihovně, a snášet otravného souseda. Přesně to, co v životě potřebovala, byl další chlap...

Danny Bradford.

Vlastně to bylo docela legrační, protože než se sem přestěhovala, považovala se za pacifistku. Jen to pomyšlení na kňučící štěně nebo když nechtěně ranila něčí city, ji donutilo popadnout kýbl zmrzliny "Ben a Jerry" a hystericky popotahovat nad filmem života. Před Dannym Bradfordem nikdy nebyla doopravdy hodná nebo zlá. Nikdy nebyla nevraživá, dokud ho nepoznala. Obvykle nechávala věci rychle plynout a nemarnila čas zbytečnostmi, ale to všechno se změnilo toho dne, kdy se nastěhovala a potkala toho bastarda, žijícího přes chodbu.
- Jodi -

Jodi pracovala dlouho na novém projektu a zapomínala pravidelně vynášet odpadky. Večer se tedy musela sebrat a šla je vyhodit, bohužel to nedopadlo dobře. Uklouzla na zbytcích od jídla od Zoey a pořádně se v nich vyválela, jak se pokoušela postavit. Jako by jejímu ponížení nebyl konec, nachomýtl se tam Danny s mobilem v ruce a celé její ponížení zdokumentoval. Byla to legrace, než se kousek zbytků dostal i na něj a ... alergická reakce se dostavila okamžitě. Jodi i Dannymu naskákaly růžovo červené fleky a děsně to pálilo. Opláchnout to vodou moc nepomáhalo, ale Danny si našel způsob, jak si užívat jeho "Tinkerbelle" svlečenou u sebe v koupelně, zatímco jí pomáhal dostat ze sebe toxické zbytky od jídla.

Jodi si vzala prášek na zmírnění alergické reakce, který jí vnutil Danny, ale už mu neřekla, že léky na ní nemají dobrý účinek. A jak hodně špatné to bylo? Jodi se ten samý večer rozhodla jít do práce, ručník vrátila Dannymu - pořád nahá - a chtěla odejít. Danny ji zadržel a pak se dozvěděl, jak hodně "špatné" to může být podle reakce Jodiho kamaráda...

"Aspirin nebo lék na kašel?" dožadoval se náhle Greg, zatímco udělal krok vzad a ukázal rukou na ženu v Dannyho objetí.

"Benadryl," odpověděl s povzdechem a podivoval se proč -

"O do prdele, ne!" řekl Greg, strkajíc svého parťáka z cesty, aby se dostal k vchodovým dveřím. Jenomže jeho parťák ho chytil za límec, odstrčil ho a běžel ke dveřím.

Danny strávil celou noc hlídáním Jodi, která se mu pokusila několikrát utéct, doprošovat se a manipulovat. Rozhodně se po dvacáté poučil, že ji nesmí nikam pustit. Dvacet dva pokusů o útěk, z toho tři úspěšné - dostala se ze dveří jeho bytu než ji chytil a dotáhnul dovnitř. Nechtěně založila oheň, vytopila koupelnu, začala pěstní souboj se dvěma jeho bratranci, devět krát kvůli ní volali policajty a třikrát ho nechtěně kopla do rozkroku.

Aiden Bradford, Dannyho mladší bratr se stavil společně s jejich strýcem Jaredem, aby se podívali, proč nemohl Danny přijít do práce. A hned poznali následky Zoeyina pokusu o vaření. Aiden mu píchl vakcínu a Danny se mu nestihl zmínit, že Tinkerbelle na léky reaguje...

"Danny!" zakřičel Aiden, když zakopl a zastavil se v obývacím pokoji. "Pomoz nám, ty bastarde!" poroučel Aiden, zatímco tam Danny stál jako přimražený, snažil se pochopit smysl scény před sebou.

Jeho strýc Jared byl na podlaze, paže omotané okolo Tinkerbelle, která sebou divoce mrskala ve snaze dostat se ke dveřím, zatímco jeho bratr zápasil s jejíma nohama ve snaze zastavit ji v kopání jejich strýce. Tinkerbelle vůbec nevypadala znepokojená tím, že se ji dva velcí chlapi pokoušeli udržet. Popravdě vypadala, že si jich vůbec nevšimla.

Jodi odmítala brát Dannyho oznámení, že spolu chodí. Celou dobu ho nesnášela a on ji taky. Nakonec se však po rande na paintballu vydařilo a Danny vzal svou přítelkyni domů na rodinnou večeři. Bohužel mu pozapomněl, že jeho rodina na něj dává pozor jako na křehké zboží. Jeho zranění u mariňáků ho málem stálo život. A jeho příbuzní rozhodně měli v úmyslu zjistit, jak to Jodi s Dannym myslí. Jenom jednou se Jodi podařilo vyvléknout se z podobných otázek...

"Chceme znát tvoje úmysly s naším bratrancem," oznámil Jason, napil se kávy a pozoroval ji při práci.

Přestala míchat, zvedla pohled a zjistila, že oba muži na ni intenzivně zírají. "To nemůžete myslet vážně."

"Velmi," řekl Trevor pevně.

Jason přikývl na souhlas.

A tak se Jodi vypravila pro pomoc k sousedovi z pekla...

"Jen jsem si myslela, že bys měl vědět, že dva tvoji bratranci jsou u mě v bytě a jí palačinky, kterými jsem tě plánovala překvapit," řekla s pokrčením ramen předtím, než měl šanci cokoli říct.

Jeho ospalý úsměv rychle zmizel a byl nahrazen pochmurným zamračením sekundu předtím než prošel kolem ní přímo do jejího bytu. Počkala a pak ho následovala, rozhodnutá, že bude pravděpodobně nejlepší zůstat mimo vrhací dosah. Od té doby co z první ruky viděla, jak špatně věci můžou dopadnout, když muži z jeho rodiny mají neshody ohledně jídla.

"To jsou moje palačinky, ty bastarde!"

"Au!"

"Přestaň!"

"Ne, nedělej t-"

O pár vteřin později bylo všude ticho. Se strachem, že věci zašly moc daleko, vešla do kuchyně včas, aby viděla Dannyho, jak škubnutí zvedl bratrance z podlahy pohybem, díky kterému jí obočí vystřelilo ohromeně vzhůru, zkroutil jejich ruce za zády a využil úchop, aby je donutil jít.

Rozhodně bylo fajn, když se na konci knihy osvětlilo, co se vlastně stalo mezi Dannym a jeho otcem. Ale na druhou stranu ve mně opravdu hrklo, když jsem se dostala k části, kde bylo jasně vylíčeno, jak špatně zdravotně na tom Danny byl. Hlavně museli vyřešit jeden menší problém, a sice Jodiinu neochotu vdát se po jejím posledním fiasku. A Danny, který jí tvrdil, že se do ní nezamiloval, ale chtěl s ní strávit celý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama