Ten, u koho to máš očekávat

18. dubna 2016 v 14:54 | Lola Kiss |  Tvář démona
4. díl

Bylo to jako lekce číslo jedna.

Na koho si máš dát pozor: není to ten, koho by ses měl obávat, ale je to ten, u koho by tě nenapadlo, že by ses ho měl obávat.

A jak dopadla? Tvrdě na podložku, která nechránila snad nic kromě podlahy. Carmen prudce vydechla vzduch a bolestí stiskla zuby. Nevydá ani hlásku. Bude zticha. Nedopřeje mu to potěšení, že ji uslyší skučet.

"Máš dost." Bohužel to nebyla otázka, ale konstatování faktu. Carmen se podívala na svého "mentora", který by si klidně mohl říkat "mučitel" a zavrtěla hlavou.

Aaron povytáhl obočí, ale mlčel. Ta holka to měla v sobě. Otázkou zůstávalo, jestli to bude stačit.

"Jsem připravená." řekla Carmen, zvedla bradu a rozkročila se do prvního postoje. Nedostane ji do kolen. Teď už ne.

Jestli akční filmy vypadají jako brnkačka, pak netušila, jak popsat tohle. Není to tak, že se vše děje v předem připraveném sledu. Úder za úderem, kroky a pečlivě nacvičená bojová sekvence. Ne, tohle bylo změň taktiku nebo skonči na podlaze jako mrtvola.

Rozhodně se nevzdá bez boje. A jestli půjde k zemi znovu, vezme ho sebou. K zemi už jsi šla desetkrát a pořád si myslíš, že ho dostaneš? Jo, snít holka může. Carmen se snažila prolomit jeho obranu, ale nic nefungovalo. Naučila se, že se nemá unavovat a měla by ho nechat, ať se činí. Jenomže, ani tahle taktika nefungovala. Nechápala, jak ten chlap mohl stát na nohou.

Aaron se díval na její odhodlanou tvář, ale její nohy tak sebejistě nevypadaly. Rozuměl potřebě dokázat, že na to má. Zároveň u ní potřeboval vydolovat zdravou dávku pudu sebezáchovy. Něco, co u ní postrádal a ať dělal, co mohl, nedokázal ji přimět bát se o sebe.

Měla by se bát o někoho. Jo, to ho napadlo při prvním tréninku. Jako ženská by to měla mít v DNA, ale Carmen zcela vybočovala z řady. Nezachovala se tak, jak očekával. Aaron zavrtěl hlavou a soustředil se na další ránu, kterou ji pošle k zemi.

Carmen nestihla včas natáhnout ruce před sebe. Očekávala prudký náraz obličejem napřed, ale namísto toho uslyšela hlasité lupnutí a bolest. Vystřelující bolest. Lapala po dechu a volnou rukou se zapírala o podložku. Drtila zuby o sebe a pomalu si uvědomovala, že její ruku něco drží.

Aaron zůstal s pusou otevřenou dokořán. Musel ji nějak zastavit, než se mu tady složí na totální vyčerpání. To vykloubení ramene pro ni mělo být poslední kapkou, měla přestat, ale ona ne. Prostě klečela a volnou rukou se opírala a mlčela. Ani necekla. Nevykřikla. Nic.

"Vstaň." Poručil a sledoval, jak se k němu postavila čelem a pořád byla vzpurná. Cítil z ní ty vibrace.

"Zapři se." Aaron počkal, až bude mít druhou oporu a nahodil jí rameno zpátky. Kvůli téhle ženské bude muset vymyslet nový přístup k rekrutům. To mu ještě chybělo, aby ho doběhla ženská.

Carmen se připravila na další kolo, ale její "mučitel" zavrtěl hlavou a kývnul na matraci v rohu místnosti. Instinktivně se posadila tak, aby měla únikovou cestu a výhled na celou místnost. Rameno nepřestávalo bolet a přetrvával pocit, že s ním není něco tak docela v pořádku.

"Takže, jestli mi hodláš padnout k nohám, mysli na to, že budeš pak naprosto k ničemu."

Cože? Carmen vystřelilo obočí vzhůru a Aaron si uvědomil, že to vyznělo blbě.

"Ještě jeden takový sebevražedný kousek a skončíš někde v terénu jako trofej na zdi."

Jo, s mluvením s lidma byl naštíru.

"Jestli se hodláš po každý chovat jako idiot, nebude pro tebe v agentuře využití. Rozumíš?"

Carmen se chtělo řvát bolestí, protože naražený bok a žebra se hlásila o slovo, stejně tak i rameno. Nechápala, o čem to mluví, dokud jí nezačal vykreslovat možný scénář, pokud neuspěje. Jestli nedokončí trénink, skončí jako opravdická mrtvola. Nadobro. Konečná.

Aaron se pousmál, když jeho slova našla nějakou pevnou půdu. Našla ji tak na deset vteřin a pak to byla znova ta ženská, co vyzývala každého, kdo šel kolem. Zkus to!

Nezáleželo jí na ničem. Na nikom.

To bude v háji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama