Stránka jedné knihy - 7. kapitola, část 2

25. dubna 2016 v 15:34 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Při obědě jsem seděla vedle Eriky a Bena, což by bylo v pohodě, pokud bych pokaždé, kdy se přiblížil do mého prostoru, neztuhla. Předtím jsem se odtahovala. A další fakt byl, že jsem si neudržovala tak velkou vzdálenost mezi námi. Zkrátka se něco změnilo, a já nemohla pochopit, co se to děje. Pokud jsem byla poblíž Bena, necítila jsem stejný druh napětí, jaké jsem vnímala před tou společně strávenou nocí.

Lehla jsem si na lehátko a opalovala záda, když si Erika přisedla na zem vedle mojí hlavy a významně usrkávala jahodový shake.

"Ven s tím." řekla jsem nevrle a sledovala její vítězný úsměv.


"Takže sis toho konečně všimla?" Dotklo se mě, že to musela zdůraznit, ale nechtěla jsem se hádat, potřebovala jsem si s někým o tom popovídat, a kdo je lepší než nejlepší kamarádka?

"Kluci chtějí to, co nemůžou mít." Začala Erika.

"Dokud to nedostanou." dořekla jsem její oblíbené přísloví.

"Jo, ale podle všeho mohou chtít a chtějí i druhé kolo." Poukázala prstem na Bena a dál se věnovala zkoumání předmětu naší konverzace.

"Blbost." Kluci jako Ben, nikdy nechtějí druhé kolo s holkou, kterou už jednou dostali.

"Vy dva se kolem sebe točíte jako dva magnety. Chybí kousek a bum!" Erika se uchichtla, ale mě to tak vtipné nepřišlo.

"Co tím myslíš?!" Cítila jsem, jak jsem se napjala.

"No, on je tady spíš ten silnější iniciátor."

"Asi ho štve, že nebude přídavek." řekla jsem ve snaze odlehčit atmosféru.

"Nebude?"

"Ne!"

"A chtěla bys?" Erika mě probodávala pobaveným pohledem. Dělala si ze mě legraci nebo věděla, co jsem odmítala přiznat nahlas?

"Na to nebudu odpovídat."

"Lili, ven s tím." Erika se opřela o lehátko a podívala se mi do očí.

"Pili jsme a byla bouřka."

"Lili…"

"Bylo to dobrý, no." Zvedla jsem se na lokty a uhýbala očima.

"Lili!" Erika do mě šťouchla.

"Fajn! Tak jo! Klidně bych si dala i přídavek. To, co se stalo v tu noc, se mi vrylo do paměti, ok?!" Cítila jsem vztek a zároveň i stud, že jsem musela přiznat sympatii k tomu nesnesitelnému, arogantnímu klukovi.

"Konečně jsme se k tomu dobraly." Erika se usmívala a melodramaticky si oddychla.

"Buď ticho!" zavrčela jsem na ni a pak se spolu s ní začala smát. Erika se svezla na zem a smíchy se popadala za břicho. Tolik povyku pro nic.

Marie zvedla hlavu a podívala se na nás, jestli jsme se nezbláznily, což bylo docela dobře možné, protože po téhle zpovědi nemohlo být normální už nic.

"Holky, pojďte si zahrát!" Jakub na nás zamával a ukazoval na volejbalový míč.

Eva se motala okolo Alexe a nevynechala jedinou příležitost, aby mi nedala najevo, že dostala to, co jsem podle ní chtěla já. Ale to mi nevadilo, protože se mi líbilo, že nespala s Benem a on tak neměl možnost dostat obě sestry do postele. Nevěřila jsem, že by toho byl schopný, ale to nebylo to, co mě zaráželo nejvíc. Nemohla jsem se totiž dopátrat příčiny, kde beru takovou jistotu, že by to neudělal.

Erika to večer okomentovala dobře. Alex dostal svého vlastního lepíka, holku, která se ho jen tak nevzdá, ale při nejbližší příležitosti si nabalí nějakého jiného kluka a bude se na něj lepit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama