Stránka jedné knihy - 7. kapitola, část 1

24. dubna 2016 v 11:00 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
You Give Love a Bad Name

Seděla jsem na modrém gauči u Eriky doma a až moc pozdě mi došlo, že tu nejsme sami. Erika se mi to snažila sdělit, ale já se potřebovala vypovídat, a tak si Stefan vyslechl celou pravdu o mém nočním dobrodružství s Benem.

"Děvče, cos to prosím tě provedla?!"

"Nic neprovedla, jen se bavila." ozval se Stefan z kuchyně.

"No, prostě jsem si nemohla pomoct. Teda, mohla jsem ho odmítnout, ale potom co jsem viděla Evu s Alexem, a v poledne jsem se líbala s Alexem. Bylo toho na mě moc a vypnul mi mozek."

"A něco jiného se zapnulo." Mrkl Stefan.


Erika po něm hodila vražedným pohledem, ale on se jen zasmál.

"Jak říkám, když se to stane, tak se to stane. Myslím, že Ben si nebude myslet, že jsi coura."

"Stefane, buď zticha a nepleť se nám do hovoru." Erika začínala být netrpělivá.

"Jen říkám, že jsem s Benem taky mluvil a není to až tak hrozný kluk." Nedal se odbýt Stefan.

"Stefane, mám tě ráda, fakt, ale teď prosím tě, drž zobák!" zařvala na něho Erika a já uslyšela, jak se Stefan směje.

Vypověděla jsem Erice všechno, co jsem o Benovi slyšela a taky jsem toho byla svědkem, když mi bylo čtrnáct a jemu asi šestnáct. Čím víc jsem mluvila, tím víc se Erika mračila. Za to Stefan se na mě usmíval jako by věděl něco, co mi unikalo.

Už jsem se chtěla zeptat, ale Marie mi zavolala a s radostí mi oznamovala, že na chatu pojede i Jakub, Benův a Alexův idol, a jestli se nechci přidat. Erika vrtěla hlavou a Stefan mi ukazoval ať jedu. Odsouhlasila jsem to a od Eriky jsem si vysloužila přednášku, že jsem se zbláznila a od Stefana jsem sklidila zdvižené palce. Unikalo mi něco zásadního a já se Stefana nebudu moci zeptat, dokud tu bude Erika, protože by podryla všechno, co by řekl. Erika zastává názor, že do holčičích věcí se nemá montovat, a pokud to udělá, slibuje, že mu bude kecat do zápasu FC Viktorky, až ho budou brnět uši.

"Jeď s ní a dohlídni na ni, zlato." Stefan jí vlepil pusu, a přestože byla Erika naštvaná, přitom dotyku se usmívala.

A tak jsme si s Erikou sbalily věci a byly připravené za dva dny odjet, až si vyřídím promáčený strop, od sousedovy vyteklé pračky. A ještě jsem musela za Annou, která mi hrozila snížením nákladu, pokud se jí hned neozvu a nepošlu jí nástin knihy.

V autě jsem seděla potichu a poslouchala Jakuba, jak vypráví svoje historky z cest po Evropě, a jak byl rád, že mu jeho fotřík všechno cáloval. Z jeho slovníku jsem dostávala kopřivku, ale zůstala jsem zticha. Jediné, co mě znervózňovalo, byly Benovy kradmé pohledy, které museli všichni postřehnout.

Dojeli jsme na chatu a dostalo se nám parádního uvítání, a rovněž dalších alkoholových drijáků, jež jsem odmítla.

Erika se nastěhovala ke mně, takže jsem se utvrdila v tom, že si Marie začala s Petrem nebo Adamem, protože si vzala pokoj sama pro sebe. Možná to byla jen má domněnka, ale někde uvnitř jsem cítila, že to tak je. Stejně jako jsem věděla, že Ben s Evou nespal.

Seděla jsem s Erikou a upíjela mléčný koktejl, zatímco kluci hráli poker a Marie se opalovala. Eva se stejně jako předtím motala okolo Alexe a také svou pozornost věnovala Jakubovi.

"Kouká na tebe zvláštně."

"Co?" Věděla jsem, o kom mluví, ale nechtěla jsem nahlas přiznat, že to vím.

"Jako bys mu patřila, nebo tak nějak."

"No, eh, to je blbost." řekla jsem a do očí se jí podívat nemohla.

"Vážně?" Erika mě zná dobře a ví, že se něco děje.

"Ano."

Dál jsme to téma nerozebíraly, ale poznala jsem, že se k tomu vrátíme. To, co se stalo potom rozhovoru, mě přesvědčilo, že to Erika jen tak nenechá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama