5.K

2. dubna 2016 v 21:59 | Lola Kiss |  MY NOVELS Neopovažuj se
"Ano?" Jaroslav zvedl hlavu od stolu a podíval se na svou asistentku. Něco mu tady nesedělo.

Patrika potlačila touhu ošít se a podívala se zpříma na svého šéfa. Něco na něm bylo divné.

"Chtěla jsem s Vámi mluvit o tom, co se stalo včera."

Jaroslav se pousmál. Ano, jak ji ten nováček seřval přede všemi. A on se jí zastal. "Co s tím? Pojďte dovnitř a zavřete."

Patrika poslechla, ale odmítla se posadit. Rozhodně tu nezůstane dobu delší než nezbytně nutnou.

"Dobrá." Jaroslav se také postavil. "Jednoduše se mi tady nebude producírovat nějaký začátečník a řvát tady na moje podřízené, když by stačilo zvednout telefon a zeptat se."

"Čekala jsem, že se přidáte na jeho stranu." Patrika si nerada hrála, a raději říkala to, co ji přišlo na jazyk. Dostalo ji to do potíží víckrát než by chtěla.

"Asi jsem měl, že? Byla by to voda na váš mlýn a pak by vše pokračovalo tak, jak má." Patrika se nadechovala k odpovědi, ale zarazil ji.

"Jestli má někdo problém s vaší prací, mám to být já. Nikdo jiný. Nikdo si tady nebude otvírat hubu a chovat se jako by byl pán vesmíru. To můžu jedině já."

"Všimla jsem si." ušklíbla se Pat.

"Ještě aby ne." Přisadil si Jaroslav.

"Je to všechno?" zeptala se Patrika, která zapomněla na původní myšlenku, proč vlastně si chtěla jít promluvit se šéfem.

"Ne. Uděláme menší dohodu." Jaroslav se opřel o stůl a Patrika zdvihla obočí.

"Před ostatními budeme spolupracovat. Budeme se chovat jako kolegové, žádné podrazy, žádné poznámky, žádné speciální kafe." Jaroslavovy koutky se zvedly, když viděl její výraz.

Patrika přemýšlela a podívala se na šéfa. Tohle by jistě pomohlo, aby ji přestali její kolegové nadávat, že se neumí ovládat a pak musí zasahovat oni.

"Budeme tedy předstírat." Patrika se opřela o stůl.

"Dohodnuto." Jaroslav k ní natáhl ruku.

"Dohodnuto." Patrika mu potřásla rukou, načež se oba odtáhli a narovnali.

Bylo na čase rychle opustit pracovnu. Patrika rychle vyklidila pole a sedla si na židli. Kdo by to byl čekal, že to bude takové jednoduché vysvětlení? Prostě na ni může řvát jenom on. Idiot!

Jaroslav se posadil a v duchu si gratuloval, že konečně bude mít doma klid a otec si ho nebude dobírat, že jediné, co dělá je, že se hádá s jeho sluníčkem Patrikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama