Vášnivý vztah - Johanna Lindsey

31. března 2016 v 21:01 | Lola Kiss |  Beletrie
Tohle je druhá kniha, kterou jsem od Johanny Lindsey přečetla. První byla Otrokyně http://lola-kiss.blog.cz/1509/otrokyne. Měla jsem trochu větší očekávání, když jsem četla anotaci pro tuhle knihu, která vyšla v roce 2011 v originále jako When Passion Rules. Český název je Vášnivý vztah. Ukázalo se, že hlavní hrdinové jsou si až moc podobni povahami s hrdiny v předchozí přečtené knize. A to rozhodně zkazilo původní dojem po přečtení anotace. Kniha klesla do klasické podoby harlequina jenom s rozdílem pevnější vazby.

Osmnáctiletá Alana Farmer žila se svým strýcem Matthewem Farmerem v Londýně, dokud ji jednoho dne neřekl pravdu, kdo ve skutečnosti ona je, a kdo býval on. Alaně se svět rozpadl a než se stihla nadát, musela se přizpůsobit. Alana ale i nadále nedala na svého Poppieho - svého strýce, kterého brala jako otce - dopustit. I když jí řekl, že býval nájemným vrahem Rastibonem, který ji měl unést a zabít. A co ho zastavilo?

Nemluvně, které svíral v ohbí paže, se zavrtělo. Malá se probudila a podívala se přímo na něj. Pak se na dětské tvářičce objevil bezzubý úsměv.

Pětadvacetiletý Christopher Becker, hrabě a kapitán palácové stráže krále Fredericka, má nemálo povinností a jednou z nich je dávat pozor na to, aby se nepovolané osoby nedostali do královi blízkosti a usilovali o jeho život. Nebo aby se nějaké děvenky nepokoušely vydávat za jeho unesenou a ztracenou dceru.

Alana přijela do své země Lubinie v převleku za chlapce. Poprvé se setkala s Christophem...

Obrátil se k Poppiemu. "Tenhle by měl nosit ženské sukně. Na kluka je až moc hezký." Vojáci stojící za ním vybuchli smíchy, ale on ještě neskončil. Otočil ji, a než se stačila vzpamatovat, plácl ji přes zadek. Byla v takovém šoku, že si neuvědomila, že ji ještě štípl do tváře. "Tak malá, nebo stažená zimou?"

Poppie ji od něj odstrčil, než stihla instinktivně zareagovat a vlepit mu políček. Neměla ponětí, na co muž naráží, ale všichni se hurónsky rozesmáli.

Alana a Leonard Kastner (pravé jméno jejího poručníka Poppieho) se vydali zpátky do země Alanina otce, panovníka Fredericka Stindala. Ale věci se nevyvinuly tak, jak předpokládali. Christopher svou práci bral smrtelně vážně...

"Tak mě k němu odveď, ať už to mám za sebou. To, co mu chci vyprávět, je dlouhý a zapeklitý příběh."

"Kdepak, děvenko. Nejsi první ani poslední osoba, která se tu ukázala se smyšlenou historkou, že je naše ztracená princezna."

Christopher mluvil s králem o další možné podvodnici a Frederick mu povolil jakékoli metody, který by mu pomohli zjistit pravdu, kdo je ta dívka, kdo ji poslal a proč. To by samo o sobě nebylo tak hrozné, kdyby to nezahrnovalo Alanino odhodlání a Christophovo tvrdohlavost.

Jedno z hašteření, kdy Alana zjistila, že ji ten barbarský kapitán přitahuje, a Christopher na ni myslel víc, než bylo pro něj u žen obvyklé.

"Jestli mě chceš urazit, děvenko, snažíš se marně."

"Jsi barbar a mizera, ale asi ti neříkám novinu. Líbí se ti urážet mě? To bych ti neradila!"

Pobavilo ho to tak, že se bujaře zasmál, dokonce si založil ruce za záda. Byl uvolněný, veselý a nesmírně přitažlivý. Raději zavřela oči a počítala do deseti.

"Na co myslíš? Na mou postel?"

"Mlč!" vykřikla.

"Jsem zklamaný."

Ale nezdál se. Smál se a zjevně si to užíval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama