Tma je milosrdnější než světlo

29. března 2016 v 21:24 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Zajímalo by mě, co způsobuje, že lidé zavírají častokráte oči a předstírají že neslyší, ale hlavně, že nevidí? Čím to je, že si lidé myslí, ba přímo doufají, že pokud něco budou ignorovat, tak to přestane existovat? Copak je jim dětská logika natolik blízká, že stačí ponořit to něco do tmy a ono to zázrakem zmizí? Vyvine se tahle schopnost během života nebo je to návrat k dětskému chování, které se tak úplně nikdy nevytratí? Mít tak na tohle odpověď.

Je překvapivé, že se žena raději bude dívat stranou, když zjistí, že ji manžel podvádí. Nechce ho konfrontovat, protože by se tak pravda dostala na světlo a veškeré okolí by se na ni dívalo skrz prsty - v čem není dobrá, když její manžel hledá jinde? Proč by něco takového měla postoupit, když se její manžel stejně pak vrací domů a vždy záleží na tom, kam se vrátí, ne? Taková slova často zazní v odpovědích, ale nejsou o moc lepší než tříska pod nehtem. A když podvádí žena muže? Je to horší nebo stejné? To i ono. Tentokráte bude výsměch horší, protože srážet hrdost podváděním a pak ji ještě zašlapat do země.

Je zvláštní slýchat mluvit městské klepny o dění v té či oné rodině. Halasně se bavit na jejich účty a nenechat ani jednu nit suchou. A pak se stane jedna z klepen námětem jejich konverzace. A co si odnese? Nenávidí ty městské drbny a distancuje se od nich. A v horší případě se jí její "kamarádky" dívají do očí a mluví spolu jako za starých časů, jako by se nic nestalo a pak...otočí se zády a celý její život je na pranýři. Pomlouvání za zády a otáčení dýky je denním rituálem.

Někdo říká, že je horší ztratit zrak než sluch. Někdo říká, že je to naopak. Ale kdo zná pravdu? Vždycky je třeba hledat na více místech. Nikdy to není jednostranné. Pokaždé máte tři verze. Jednu toho. Druhou onoho. A třetí ležící někde mezi. Nelze rozhodnout, kdo má pravdu po vyslechnutí jednoho příběhu. Nelze zavřít oči a neslyšet. Lze si to pouze přát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama