ROSEMARY BEACH #1 Hranice nevinnosti

30. března 2016 v 18:55 | Lola Kiss |  Beletrie
Když jsem se konečně dostala k téhle knížce Hranice nevinnosti od Abbi Glines, uběhlo od první přečtení anotace pár let. A nyní z ní mám rozporuplné pocity, protože si uvědomuji, že na začátku knihy působí zápletka jako levný pokus, pak se ale rozvine druhá dějová linie, o kterou mělo jít v první řadě. Je to jako sledovat špatný film, u kterého doufáte, že se objeví "ono něco", co by to celé zachránilo.

"Nechci, abys bydlela pod těma schodama. Je mi z toho na nic. Ale nemůžu tě přestěhovat nahoru. To už bych se neovládl. Musím tě mít hezky uklizenou," prohlásil, aniž se na mě ohlédl. Svíral zábradlí u schodiště tak silně, až mu úplně zbělaly klouby na rukou. Ještě minutu tam stál, pak se od něj odrazil a vyběhl do schodů. Když jsem slyšela, jak za sebou prásknul dveřmi, sesula jsem se na podlahu.
- Rush -

Devatenáctiletá Blaire Wynn pohřbila svou matku po tříletém boji s rakovinou a musela odjet vyhledat svého otce, protože prodala dům, aby zaplatila za matčinu léčbu, doktory a pohřeb. Jako by to nestačilo, před pěti lety přišla o sestru-dvojče, otec ji opustil. Opustila Alabamu a přijela na Floridu za otcem, kde by chvíli bydlela a pak si našla něco vlastního.

Blaire se setkala s názorem jejího nového nevlastního bratra...

Pod stěračem auta byl vzkaz. Vytáhla jsem ho a přečetla: "Nádrž je plná. Grant"

Grant mi přivezl benzin? Zahřálo mě to u srdce. To je od něj tak milé. V uších mi však znělo to Rushovo parazit a došlo mi, že budu muset Grantovi co nejdříve zaplatit. Nechci být stejný parazit jako táta.

Čtyřiadvacetiletý Rush Finlay je synem rockové hvězdy a také nevlastním bratrem Blaire - její otec si vzal jeho matku. Jestli je něco, co ho popíše dobře, pak je to jeho nekončící život mejdanů a také práce na úspěšná práce na burze. Jestli něco chtěl řešit, pak je to jeho nová nevlastní sestra, která se večer objevila na prahu. Chvílemi jsem si říkala, jestli ten kluk nemá bipolární poruchu.

Je spousta věcí, na které si spisovatel musí dávat pozor a jednou z nich je i charakteristika jejich postav. Vždycky záleží na tom, jak k ní přistupuje. Pokud si nedá pozor, začnete mít pocit, že jste tuhle postavu potkali v jiné knize a pak stačí volba slov nebo postoj a vy si uvědomíte, odkud tu postavu znáte. A když jsem měla pocit, že se jedná o mladší verzi jednoho miliardáře s odstíny...

"Blaire, já nejsem na romantiku. Nelíbám se a netulím. Mně jde jenom o sex. Ty si zasloužíš někoho, kdo se líbá a tulí. Mě ne. Já bych tě jenom opíchal. Pro někoho jako já je tě škoda. Nikdy jsem si nedokázal odepřít nic z toho, o co jsem stál. Ale ty jsi na mě moc sladká, nemůžu ti to udělat. Tentokrát si musím říct ne."

Blaire se chtěla jít někam zahrabat, ale musela zatnout zuby a přijmout nabídku od naštvaného "bratra". Rush ji nenáviděl od prvního momentu, kdy ji uviděl, ale nechal se ukecat svým bratrancem, aby ji nechal bydlet ve svém domě. Blaiřin otec Abraham totiž odjel s jeho matkou Georgiannou do Paříže a nikomu neřekl ani slovo o jejím příjezdu.

Rush je hádanka, kterou se mi možná nepodaří nikdy vyluštit.
- Blaire -

Blaire se podaří uvědomit si, že se mu dostala pod kůži. Ale tak trochu mi vadilo její přemítání, kdy jsem si říkala, že má mozeček jako hrášek.

Chystá se mi otevřít a pustit mě k sobě. Nevyužívá mě. Nejsem jen další holka, se kterou se vyspal a pak ji odkopl. Chce mě pustit do svého světa plného tajemství. Chce si mě nechat. Mé srdce to vzdalo. A to jsem se tak dlouho ovládala a nechtěla mu dovolit, aby mi ho celé vzal. Ale přesto to nějak dokázal. A poslední kapkou je, když ho vidím takhle zranitelného. Už se nedokážu držet zpátky.

Situace se vyostří, když dojde na mluvení "o nás, bez nás". Jestli je něco, co byste měli vědět, počítejte s tím, že v téhle knize se dostanete rychle na přetřes. Bohužel Vám nikdo do očí neřekne, jak se věci mají. Musíte si to zjistit sami, a to jejich vlastní "elitářskou" metodou. Poslouchejte za dveřmi, ale připravte se, že pravdu nebudete chtít slyšet...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama