Stránka jedné knihy - 6.kapitola, část 2

14. února 2016 v 10:10 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Alex vypadal navýsost spokojeně a Marie si toho ihned všimla, vlastně si toho všimli i ostatní, ale jen Marie si mě vzala stranou a ptala se, co bylo.

"Nic nebylo, jenom jsme se líbali." řekla jsem a přemítala, proč má tolik ustaraný výraz.

"Mám tě ráda, Lili, ale dávej si na Alexe pozor."

"Já vím, co dělám. Nenechala bych to zajít tak daleko." Najednou, když jsem to vyslovila nahlas, jsem pochopila, že je to pravda. Samotnou mě to udivilo.

"Vím, že si to myslíš, ale Alex je každým coulem sukničkář a jakmile si nějakou vyhlédne, dříve nebo později ji dostane. Slyšela jsem totiž včera Alexe říkat Benovi, že potom co Erika a Stefan odjeli, je ten pokoj volný."


"Marie, jsi poklad. Ale nemusíš si dělat starosti, Alex je sice okouzlující a dovede přesvědčovat, ale na mě to nemá takový účinek, jak si myslí."

Marie jen pokrčila rameny a společně jsme došly do obývacího pokoje zahrát si tenis na xBoxu.

Kluci venku hráli volejbal a Eva je povzbuzovala, především Bena s Alexem. Motala se okolo hřiště celou dobu, a jakmile nastala pauza, Eva se ve svých titěrných bikinách přitočila ke klukům jako včelka k lžíci s medem.

Hru jsem nakonec vzdala, protože jsem prohrávala a byla mi docela zima. Zatáhlo se a slunce už nevystrčilo jediný paprsek. V pokoji jsem nakonec zůstala a dopsala další kapitolu, kde se hrdinka dovídá pravdu o svojí rodině.

Než jsem se nadála, byl večer a venku se spustila děsná bouřka. Blesky osvětlovaly oblohu a hromy následovaly s ohlušujícím rámusem jeden za druhým. A po pár minutách nám vypadla elektřina. V celém domě byla tma jako v pytli.

Hledala jsem v batohu baterku, ale nemohla ji najít. Vylezla jsem ven a šla poslouchat dění v přízemí. Kluci se hádali, kdo je za tohle zodpovědný a Marie tam na ně vřískala, aby koukali najít zatracený baterky a rozsvítili svíčky.

Blesk osvětlil chodbu, takže jsem viděla asi jen na vteřinku, než se vše utopilo ve tmě. Pomalu jsem se šourala zpátky do pokoje, jenomže jsem byla dezorientovaná a vlezla do špatného. Poznala jsem to s následující bleskem, protože jsem místo svého pokoje vlezla do bývalého pokoje Eriky a Stefana, který měl být prázdný. Ale nebyl.

Nebyla jsem schopna slova, protože jsem nachytala Evu a Alexe in flagranti. Eva se snažila zakrýt, a u Alexe jsem mohla říct jen dvě věci. Za prvé, že nečekal, že se to dozvím a za druhé, že jsem mu překazila jeho plán, jak dostat dvě sestry během jednoho dne. Zabouchla jsem dveře a chvíli po mě zahřměl další hrom.

Zalezla jsem do svého pokoje, což jsem poznala podle Marie, která na mě čekala s baterkou v ruce. Měla jsem vztek a ona to poznala.

"Právě jsem stala svědkem Evina a Alexova řádění v posteli." Klesla jsem na postel a Marie se posadila naproti mně.

"Tak to jsem nečekala." Marie se na mě podívala a její obličej musel vypadat komicky, protože já jsem se rozchechtala na celé kolo. "Co?"

"Jen jsem si uvědomila, že Eva dostala, co chtěla. Víš, ona vždycky musela dostat to, co jsem chtěla já nebo to co se mi líbilo. A tak když viděla Alexe, jak se o mě zajímá, asi si nemohla pomoci." Pokrčila jsem rameny a smála se dál.

"Jsem ráda, že to bereš takhle, ale stejně nemůžu pochopit, jak tě mohl Alex vyměnit za ní, za Evu." Zavrtěla hlavou, ale nemohla jsem říct, jestli je znechucená nebo překvapená.

"Třeba mě nevyměnil, ale chtěl dostat obě sestry. Jenomže to se mu nepovede."

"To si myslíš?"

"Jo, Marie. Sama jsi to říkala."

Marie pokývala hlavou a pak jsme se obě dostaly s jednou baterkou dolů, kde všichni seděli u stolu, i Alex a Eva.

Eva se na Alexe lepila a bylo jí jedno, že jsem je načapala, spíš jako by měla radost, že jsem je spolu viděla. Jenomže mě to bylo jedno, protože jsem Alexe nechtěla, a to ona nemohla vědět, takže její šance u Bena, když se tolik lepí na jeho nej kamaráda, musela poklesnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama