Přátelé nade vše

6. února 2016 v 19:30 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Klára se posadila ke stolku a na volnou židli vedle sebe odhodila kabelku. Tereza zvedla jedno obočí nad kamarádčiným "uf".

"No, taky tě ráda vidím." odfrkla si Tereza a sledovala, jak se její kamarádka zamračila a pak zašklebila.

"Pamatuješ, jak jsi říkala, že bych měla dát na tvou radu?"

Tereza se narovnala a přemítala, kterou radu má její kamarádka na mysli. Řekla jí toho včera hodně a měla trochu upito, takže jí klidně mohla poradit, že nechat si udělat depilaci voskem do bikin vůbec nebolí.

"Ehm, ze včerejška?" odtušila Tereza a sledovala, jak se Klára uchechtla a zavrtěla hlavou. Ajaj.

"Včera jsi mi řekla, abych šla na to rande s tím klukem od pizzy."

"Toho od Augusta?" zeptala se Tereza a v duchu se probírala seznamem zaměstnanců.

"Jo. Tak jsem dala na tvou radu a kývla mu na pozvání." Klára se posadila a snažila se nemyslet na to, že by svou nej kamarádku nejraději zaškrtila.

"A?" Tereza měla pocit, že tohle nebude chtít slyšet.

"No. Ráno jsem vstala a zjistila, že jsem zaspala, takže jsem letěla do obchodu, abych si vyzvedla objednávku. Načež jsem zjistila, že jsem si doma zapomněla peněženku. A v ní kartu na tramku. Vystoupila jsem těsně předtím než se ke mně dostal kontrolor, který se pak za mnou hnal ven. Málem mě kleplo, když chytil za límec jednoho chlápka vedle mě."

Klára se zarazila a na svojí kamarádku vrhla vražedný pohled. "Nezačínej."

"Dobře." Tereza zvedla ruce. "To nezní hrozně."

"Jen si počkej." Klára se pohodlněji usadila, ale bylo to těžké se soustředit.

"Fajn. Rychle jsem utekla a domů doslova doběhla. Nejenže jsem neměla peněženku, ani jsem nebyla v tom obchodě, ale navíc jsem v tom spěchu, kdy jsem hledala peněženku, vytratila klíče! Musela jsem jít za sousedkou, tou nerudnou megerou, co mě pořád odhání k šílenství. Jo, je to správkyně. Dala mi klíč s tím, že si zaplatím za nové zámky. Načež jsem doma našla peněženku, ve které jsem měla lístek na toho kluka."

"A jaký bylo rande?"

Klára ji vraždila pohledem. "No, řekněme, že setkat se venku, když začalo pršet bez deštníku nebylo ono. Tam, kde jsem chtěli jíst, měli zavřeno kvůli rodinné oslavě. Zapadli jsme do toho malého bistra, kde byli hlavně kuřáci. To bych ještě přešla. Dokonce jsem se zasmála té ironii, že mě polil sklenicí s vodou, když se rozesmál, rozmáchl a a rukou ji sestřelil ze stolu."

Tereza nad kamarádčiným prohlášením vykulila oči.

"Stejně jsem byla promočená od deště." Odmávla to Klára a pokračovala. "Jenomže místo abych si pak vychutnávala jídlo, jídlo mi přistálo na klíně. Ten kluk se lekl pavouka, který podle všeho lezl po stole. Vyskočil a strhl ubrus. Bohužel jídlo skončilo na podlaze a na mě. Číšník, který procházel kolem uklouzl a rajská polévka se mu vysmekla z tácu."

Tereza se dusila smíchy a byla přesvědčená, že Klára vidí, jak jí lezou oči a sotva zadržuje slzy. "Neopovažuj se."

Klára se na ni zadívala a čekala, až se Tereza roztřeseně nadechne. "No a potom jsem toho měla tak akorát, když ještě prohlásil, že nebudeme platit půl napůl, protože to jídlo, co tak šikovně shodil ze stolu bylo moje. Jeho objednávku nedonesli. Takže se mi omluvil a odešel. Prostě mě tam nechal."

"Tak jsi... jsi šla... domů?" Tereza se sotva držela, když pozorovala Kláru, co vypadala jako tragéd.

"A kam jinam bych šla?!" Klára zrudla a ztišila se. "Vypadala jsem jako zmoklá slepice, která si sedla do rajčat!"

A to už se Tereza rozesmála. Naplno.

"Hej!" Klára vyprskla. "A víš co byla perlička, kterou jsem si uvědomila doma? Ne? Vzpomínáš si, jak si říkala, že depilace je brnkačka? Jo? No hádej co, včera jsem asi nebyla zrovna při smyslech. Celý den jsem se cítila divně a proč? Protože jsem si ji včera nechala udělat, jak jsem byla opilá. Tam dole... jsem úplně... holá."

A to už se Tereza lámala smíchy a chechtala se na celé kolo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wendy Wendy | E-mail | Web | 6. února 2016 v 19:55 | Reagovat

Taky mám frendky Kláru a Terezu 😂
Wendy💋

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama