PLAYING FOR KEEPS (Neighbor from Hell #1) - R. L. Mathewson

3. února 2016 v 18:35 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Nejprve jsem nehledala knihu, kterou bych mohla přečíst. Mám rozečtené asi čtyři. Ale pak jsem na http://goodreads.com objevila tuhle. A podle anotace se mi zamlouvala. Našla jsem si ji v angličtině a voilá. Playing for Keeps od R. L. Mathewson patří do série s názvem Neighbor from Hell. Až později jsem zjistila na http://cbdb.cz, že kniha byla přeložena do češtiny pod názvem Hra s láskou.

Děvetadvacetiletá Hayley Blaine pracuje jako učitelka na soukromé střední škole, a se svou rodinou se stýká pouze na slavnostních akcích. Jediná z rodiny, kdo Hayley neodsuzuje, je její prababička. Hayley odmítla rodinné peníze a dala se na kariéru učitelky. Není jako její sestry nebo matka, které patří mezi smetánku a nepracují. V jejich případě se jedná spíš o snoby. Po škole si našla skvělý domeček a zařídila si ho podle sebe. Se svým životem byla spokojená do doby před pěti lety, než se do sousedního domu nastěhoval nový soused z pekla. Hayley nemohla Jasona ani vidět a pokaždé prchala z jeho dosahu.

Jednatřicetiletý Jason Bradford pracuje na soukromé střední škole jako učitel. Je to stejná střední škola, kde pracuje Hayley, jeho stydlivá a plachá sousedka. Jason si uvědomuje, že jeho životní styl je hlučný a občas dokonce nevypočitatelný - rozbití Hayleyiných oken, zničení záhonu, rušení nočního klidu. Změna nastala v momentě, kdy si dal lehátko na záhon tulipánů a pro Hayley to byla poslední kapka.

Začátek kamarádství byl... Hayley viděla, jak Jason ničí její tulipány a polila ho hadicí s ledovou vodou. Jason byl naštvaný a když začal ty tulipány vytrhávat, protože byly na jeho polovině, Hayley se do něj pustila. V jeden moment se váleli na zemi a v další prchali do Hayleyina domu kvůli včelímu hnízdu.

Jason je pěkný nenažranec. Svým kamarádům tvrdí, že je pořád ve vývoji. A z Hayleyina talíře jí pokaždé ukradne pár sladkostí.

"Promiň, ale nemluvím mumlavštinou," řekl, zatímco hypnotizoval teplý jablečný muffin s cukrovo-skořicovou polevou, který vyndala z tašky. Sakra, jak mohl přehlédnout ten delikátní kousek?

Vypadalo to, že jeho ruka má vlastní život, jak se kradla k té chutné malé výzvě. Se zafuněním Hayleyina ruka zakryla muffin.

"Ovládej se!" zasyčela, když odlomila kousek a snědla ho. Jeho oči putovaly zpátky na muffin. Věděl, že slintá, když Hayley protočila oči a pokračovala v jídle. Zatraceně, kam se poděla láska? On je hladový muž. S povzdechem otevřel tašku a vyndal jednu ze tří kávových rolek a začal jíst, přičemž jeho oči sledovaly ten muffin.

"Jsi patetický," Hayley zamumlala s pohledem na rolku. Postrčila poslední půlku muffinu k němu. S širokým zakřeněním si strčil celou polovinu do pusu a vychutnával. Bylo to vážně tak dobré, jak to vypadalo.

Hayley se sice změnila a víc se prosazuje, ale Jason pořád nemůže skousnout, že by se Hayley tahala s těma ubožákama. A tak jí jednou vypomohl tím, že se přivázal na její posteli polonahý a dalšího dotěru odstrašil. Hayley, ale byla pořád trochu naštvaná za minule, a dostala nápad na malou pomstu.

"Řekl jsem, drž hubu!" vyštěkl Jason, když ukradl míč Bradovi, nejstaršímu kamarádovi, a hodil basketbalový míč do koše.

Brad si otřel slzy z tváří, jak přemáhal smích. Zklamal a dopadl na kolena, když už dál nemohl stát.

"Buď zticha!"

"Nemůžu... Nemůžu... uvěřit... že ti... oholila... nohy!" řekl Braden mezi záchvaty smíchu. Ten bastard. Díky bohu, že nosil tričko, aby zakryl jeho nyní oholenou hruď a podpaží. Ó, za tohle zaplatí.

"Taky snědla můj koláč!" řekl Jason, což v jeho mysli byla mnohem vážnější zrada. Nenechala ho ani olízat lžíci, a to se několikrát ptal. Zatracený pokušení. Ten koláč voněl tak dobře. Jeho žaludek kručel při pouhém pomyšlení.

"Chlape, pro někoho, kde je posedlý jídlem, máš štěstí, že nejsi tlustý," řekl Brad zatímco bojoval se smíchem. Díkybohu tentokrát byl schopný stát a Jason mu mohl nakopat při hře zadek.

"To není štěstí. Mám rychlý metabolismus a cvičím," řekl a znovu hodil.

"Jak dlouho tě držela přivázaného?"

Jason po něm šlehl pohledem. "Nevím, co ti na tom přijde legračního. Máš být můj nejlepší kamarád. Mělo by tě urážet, že někdo měl nade mnou takovou převahu. Kde je tvoje loajalita?"

Brad se najednou přestal smát a pozvedl obočí. "Najal jsi dvě striptérky na mou rozlučku se svobodou, aby mi udělaly brazilskou depilaci, když jsem odpadl."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama