CHECKMATE (Neighbor from Hell #3) - R. L. Mathewson

18. února 2016 v 16:13 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Stejná série, ale jiný díl. Neighbor from Hell od R. L. Mathewson. Hned napoprvé se mi líbil ten název "Soused z pekla". :-)

Jedním z dalších zlozvyků při čtení knížek je posloupnost. Pokud na sebe knihy nemají přímou návaznost, nečtu je v pořadí, v jakém byly vydány. Čtu anotace, a když mě nějaká zaujala, začnu bez ohledu na to, kolikátý že je to díl v řadě. Jako první díl jsem přečetla Playing for Keeps http://lola-kiss.blog.cz/1602/playing-for-keeps-neighbor-from-hell-1-r-l-mathewson.

Nyní jsem se pustila do v pořadí třetího dílu Checkmate.

Connor O´Neil má vlastní stavební firmu Highland Construction, bydlí v zrenovovaném viktoriánském domě a jeho sousedka je jeho bývalá spolužačka ze školy. A kromě jiného mají i společnou historii v dohánění jeden druhého k šílenství.

"Jedině já můžu mučit Rory. Kdokoli jiný se pokusí dostat mezi ní a mě, pokusí se udělat jí ze života peklo, bude mít co dočinění se mnou. Dělat jí ze života peklo, je moje práce."

Rory James má vlastní stavební firmu Shadow Construction, ve které pracují kromě zaměstnanců i její čtyři starší bratři. Jestli Rory zná něco velmi dobře, pak je to fakt, že v očích otce nikdy nebude dost dobrá. Žije ve viktoriánském domě vedle souseda, který jí dělal na škole ze života peklo. Začal ve školce, pak základní a střední. A pouze u školy nezůstalo.

"Víš, jediný problém, který mám je, že přemýšlím, kam bych odklidila tvoje tělo, aby ho nikdo nenašel poté, co tě zabiju."

Rory a Connor byli už od školky problémovou dvojicí. Každý den a oni byli v sobě. Veřejně se ponižovali, nabarvili jeden druhého barvou, učitelku dohnali k výpovědi, byl jim zapovězen vstup do restaurací. Pokud je lidé viděli společně na ulici, dohadovali se, kdo koho a jakým způsobem zabije. Ti dva spolu nevydrželi ani minutu bez útočení.

A jak to vypadalo, když se Connorovi zdálo, že se Rory tahá s nějakým looserem? Zákaz vstupu do většiny restaurací v městě...

"Moje rande mělo kvůli tobě nervové zhroucení!" vyštěkla, ale to mu rozhodně nepomohlo to pochopit, protože pár kluků, s kterými randila, mělo takovou podobnou reakci, kdykoli se zapojil.

"A jak přesně nás tohle vykázalo?"

"Museli zavolat kněze, aby přišel a přemluvil ho, aby slezl ze střechy!" vyštěkla.

Zavrtěl hlavou, pokrčil rameny a řekl: "Pořád nevidím ten problém."

Situace se změní, když obě jejich firmy dostanou zakázku na renovaci hotelu, na který mají pět měsíců. Rory má jasnou představu, jak bude tohle probíhat. Ona bude ve vedení a on bude poslouchat. Connor má stejný nápad, akorát s menším detailem. Roryina práce se vůbec nebude týkat stavby...

"A co přesně bych měla dělat?" zeptala se a neobtěžovala zvednout pohled, když zaťukala tupou kovovou špičkou na další místo.

"Nosit mi kafe. Co jiného?" zeptal se tím nafoukaným tónem, který jí vždy způsobil potíže a nejhorší bylo, že to řekl před jejími bratry.

Když byli ještě na škole, jejich hašteření se netýkalo pouze školy nebo domova. Vymýšlet pomstu za to, co si udělali předešlý den stálo vždy za to...

S podrážděným povzdechem ho chytila za bradu a donutila ho podívat se jí do očí. "Přestaň mě srát nebo tě zabiju." řekla nízkým tónem, jako by to myslela vážně, a on věděl, že kdyby přišla na to, jak schovat jeho tělo, pravděpodobně by to udělala. I když... tohle mu říkala od jejich šesti let, takže nebyl moc znepokojený.

"Jsi tu jedině díky mojí štědrosti, Rory. Tlač na mě a možná se ocitneš zamčená v kufru auta na cestě do Nového Skotska... zase." řekl jemně, a miloval to, jak se třásla vzteky.

"Věděla jsem, že jsi to byl ty, ty bastarde!" zavrčela a vypadala rozpolceně mezi tím jít po jeho bradavkách nebo ho prostě zabít.

"Zasloužila sis to." Cítil se povinný jí to připomenout.

Vysmála se mu. "Bylo mi dvanáct!"

"Přilepila jsi mi kraťasy na prdel vteřiňákem!"

A když Rory není ochotná snášet Connora, který nejenže jí krade horkou čokoládu a jídlo, ale dokonce se chová jako posedlý cvok ohledně její bezpečnosti, rozhodne se konat. Chápe, jaké to bude mít následky, ale stejně jde do toho.

"Co to sakra!" zařval Connor, když se plně probudil během tří sekund. Natáhl se a rukou praštil do budíku, aby ho umlčel. Pak zůstal naštvaně zírat na to, kolik bylo hodin. Nenastavil alarm na dvě hodiny ráno. Co se to sakra dělo?

"Ó, dobře. Jsi vzhůru." řekla Rory a zněla optimisticky a čiperně, když se světla v jeho ložnici rozsvítily, a na chvíli ho oslepily.

"Jsou dvě hodiny ráno, Rory! Co to sakra děláš?" dožadoval se, zatímco otvíral oči a mrkal, aby se přizpůsobil náhle jasnému pokoji. Přimhouřil oči na ženu, která seděla na stole a vypadala pobaveně a zvláštně triumfálně.

"Jen jsem se myslela, že bych se zastavila a poděkovala ti za odtáhnutí mého džípu." řekla a sladce se usmívala.

"Uh huh," řekl pomalu, jak jeho ospalá mysl všechno zpracovávala. "Vzbudilas mě ve dvě ráno, abys mi poděkovala?" ujasnil si, zívajíc.

Očividně ta ženská ztrácela um. Bylo to otravné a trochu frustrující být probuzen takhle ráno, ale jakmile vyhodí její zadek z balkónu, vrátí se zpátky do teplé, pohodlné postele a bez problému usne. Pohnul se, aby udělal právě tohle, když něco na jeho noze upoutalo jeho pozornost.

Neopovážila by se......

Poté, co jí vyslal poslední varovný pohled, odhodil přikrývky a nestaral se o to, že má jenom boxerky. Zíral na důkaz, že ta ženská přišla o rozum.

"Připoutala´s mě?" zeptal se nevěřícně, když zkoumal pouta zaklapnutá okolo kotníku a silný řetěz.

"Hmm." Byla jediná Roryina odpověď, když vyskočil z postele a sledoval řetěz do koupelny, kde ho ta bláznivá ženská přivázala k spodku záchodu třemi visacími zámky. Snažil se to přetáhnout, ale ta prokletá ženská nenechala ani jedno volné místo na řetězu. Po minutě si uvědomil, že zkoušet sundat řetěz ze záchodu bylo zbytečné, tak se soustředil na pouta.

Nakonec se z toho Connor po několika hodinách dostal. Connor byl nepříčetný a Rory ho uklidňovala, že jejich soused, devadesátiletý pán, na něj dával pozor. Pán s věčně rozbitým naslouchátkem a špatným zrakem. Uklidňující...

Situace se na pár dní ustálila, když Rory propadla shnilou podlahou v suterénu a skončila se zlomenou rukou a naraženými žebry. Connor nechápal, jak ji mohli její bratři nechat samotnou doma. Někdo se o ní musí postarat, a bude to právě on.

"Šššš. Jdi spát, Rory." utěšoval ji Connor, dal kolem ní paži a přitahoval ji blíž, i když odolávala, dokud nebyla unavená z bojování. Potom mu s tichým povzdechem dovolila, přitáhnout ji blíž. Jakmile mu její hlava odpočívala na hrudi, zjistila, že proti tomu nechce bojovat. Byl tak příjemný, než aby ho odstrčila, a podivně se cítila v jeho náručí v bezpečí. To by ji mělo vyděsit, ale byla moc utahaná na to, udělat něco jiného, než se k němu přitulit.

"Vždycky jsem věděl, že mě chceš." řekl Connor nafoukaně, takže vzhlédla a s posledním zbytkem energie udělala to, co by udělala kterékoli žena v její pozici.

"Au! Nech moje bradavky na pokoji, ženská!" štěkl, zatímco očekávala, že ji odstrčí. Namísto toho, si ji přitáhl blíž a mumlal něco o pravidlech a bradavkách, když usnula.

Rory se pokusila za zády vyjednat smlouvu, kde by měla výhradní právo na renovaci pokojů, ale Connor se stal...

"Proč jsi přivázaný lepenkou k židli?" dožadovala se odpovědi, když se jí rozsvítilo.

Connor.

A pak byl projekt napsaný na Connorovo jméno. S radostí navrhl Rory, že to přenechá jí pod jednou podmínkou. Předstírat, že je jeho milující přítelkyně. Oba tak dostanou, co budou chtít...

Jackovo šokované zalapání po dechu bylo dostatečnou odměnou, když za sebou zavřela dveře a zamířila přímo k jídelnímu vozu, kde seděl Connor se svými muži, aby udělala něco nemyslitelného. Napochodovala přímo k němu, ignorujíc zvědavé pohledy jeho mužů vztáhla ruku, chytila Connora za šíji a stáhla ho dolů pro polibek, který jí poslal mrazení po páteři. Ignorovala vlastní odpověď na toho chlapa, zděšené lapání po dechu kolem a šeptání udivených lidí, jestli peklo zamrzlo, a odtáhla se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama