Vzpomínáš si?

12. ledna 2016 v 16:03 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Jestli si něco nikdy nevymažeme z paměti, pak je to právě ta doba, kdy jsme byli ještě povinní podle zákona poslouchat rodiče. Nebo neposlouchat. Záleží na tom, jak si definujeme to, že se potají vyplížíme z domu i přes zaracha. Nebo to, že říkáme ano, ale ve skutečnosti slyšíme a odpovídáme jen na ty části, které chceme slyšet.

Pak jsou ty dobré vzpomínky, které bychom nikdy nevyměnily za nic nebo bychom nahlas nepřiznali, kolik pro nás znamenají. Jsou to většinou maličkosti, které se zdají být normální, ale přesto mají něco v sobě. To něco, co nám říká, že navzdory všemu, budeme mít i období, které se prolíná s obdobím "útisku" od rodičů. Období, kdy jsme věděli, že by pro nás udělali cokoli. Kdykoli.

A stejně navzdory všemu, když mluvíme o tom, jaké to bylo, vytáhneme ty vzpomínky, které v nás vyvolávají pocit, že jsme nemohli nic dělat. Všechno nám zakazovali. Byli jsme skoro jako svázaní, protože jsme nedostali šanci dělat věci po našem. A to probouzelo pocity, že jsme jako malá děcka, která se o sebe neumí postarat a jiní musí rozhodovat za ně.

Cítit se takhle omezen nebo svázaný, probouzí beznaděj nebo vztek. V mém případě to byl spíš vztek, který jsem upouštěla pomocí běhu, plavání, malování nebo malého tréninku s boxovacím pytlem (byl to polštář, ale to není důležité). Každý si najde svou cestu, jak se z toho dostat. A dřív nebo později dostane ještě lepší možnost než je "odreagování se". Je to práce. Plat. Byt. A svoboda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hedd hedd | Web | 12. ledna 2016 v 17:07 | Reagovat

Svoboda, ale máme ji? Politickou snad, projevu také, ale opravdovou svobodu. Máme ji?

2 Arleen Arleen | Web | 12. ledna 2016 v 17:32 | Reagovat

Svoboda to v každém případě je a máme ji, rozhodně větší svoboda než jsme měli, když jsme byli děti.
Ale neustále opakovaná věta, kterou nesnáším, avšak musím s ní bohužel souhlasit je, že i se svobodou pak přícházejí ty pitomé povinnosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama