The League #9 Born of Betrayal

26. ledna 2016 v 21:15 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Born of Betrayal od Sherrilyn Kenyon přivádí znovu na scénu Klan Hauků, konkrétně Faina, prostředního bratra. Děj se točí kolem pravidel rozsáhlé organizace pirátů Tavali a kolem planety Andaria. Vše se odehrává v Ichidianském vesmíru, ve Spojených systémech. Tenhle svět je momentálně ve válce s Ligou, organizací, která sestává z nájemných zabijáků. Důvody války vyvstaly na konci knihy Born of Silence http://lola-kiss.blog.cz/1512/the-league-6-born-of-silence.

Fain Hauk byl svou rodin vyděděn a pak doslova celou svou rasou označen za vyvržence. Důvodem bylo jeho manželství s lidskou ženou a zrušení zaslíbení s Andarionskou samicí. Andarioňané se netitulují muži nebo ženy, ale samci a samice. Mají přísná pravidla a hlavní slovo v rodině má žena. Porušit zaslíbení a vzít si kohokoliv, kdo není Andarioňan, je považováno za zneuctění rodiny. Jediný, kdo zůstal s Fainem v kontaktu, byl jeho mladší bratr Dancer (http://lola-kiss.blog.cz/1512/the-league-8-born-of-fury).

Po vypuknutí války, se Fain jako člen pirátů Tavali stal velitelem armádních sil, ale kvůli planetě Quill, kde mají hlavní slovo ženy, bylo potřeba dostat do vedení také ženského zástupce. Jako další velitel byla ustanovena vrchní velitelka andarionské armády Galene.

Galene Batur znala Faina od dětství, ona byla tou, se kterou byl zaslíben. A v den, kdy jí oznámil, že s ní končí, se Galene zhroutil svět. Svou rodinou byla zapuzena a ve společenském žebříku se propadla až na dno. Pomocnou ruku jí podala Fainova yaya (babička). Nakonec se však dostala z nejhoršího díky vstupu do vojenské služby a svému synovi.

Když Galene poprvé uviděla Faina, střelila ho přímo do srdce, ale Fain přežil, protože smrtelnou ránu zmírnilo brnění. Změna nastala, když šel Fain vyzvednout Galenu a narazil u ní doma na Talyna. Užíralo ho, že Galene má tak mladšího milence, dokud se nepodíval na diplom a nezačal počítat.

Ztuhl, když za sebou někoho vycítil. Otáčející se, uviděl Talyna v andarionském bitevním obleku. Talyna, který byl stejné výšky a postavy jako on.

Chlapcův pohled přešel za Faina na diplom předtím, než zavolal. "Hej, mami! Táta právě přišel na to, jak s pomocí matiky vypočítat můj věk a datum početí. Má kvůli tomu nějakou mrtvici nebo co. Myslím, že sem musíš přijít dřív než se podělá na podlahu. A jestli to udělá, já za to nemůžu, takže na mě nekřič. A nebudu to uklízet."

Fain nemohl dýchat, když Talyn potvrdil jeho obavy.

Mám syna.

Talyn Batur se narodil jako bastard, protože jeho otec byl vyvržencem. A právě proto bojoval a dělal víc, aby si získal to něco málo, co by bylo jeho. Záchrannou proti úplnému uzavření mu byla Felicia, Andarioňanka. Faina jako svého otce neuznával, protože je oba opustil. Byl ochoten ho tolerovat, ale nikdy to nebude vztah otce a syna. Ale to, co si na začátku myslel, nebyla tak docela pravda. Pomohla mu v tom Felicia.

Felicia si skousla ret tím nejvíc milujícím způsobem, když se podívala přes rameno na Faina. "Ehm Talyne? Od kdy máš otce?"

Talyn se zastavil a podíval zpátky na něj. To bylo poprvé, kdy Fain viděl něco jiného než opovržení a nenávist v synových očích, když se na něj díval. "V té minutě, kdy jsi prošla dveřmi." Políbil jí ruku a opustil místnost.

I když je tohle příběh o Fainovi a Galene, kteří hledají cestu zpátky k sobě, stejně se nezapomíná nebo neopomíjí postavy z předchozích knih. Poznamenala jsem si něco, co řekl Nykyrian http://lola-kiss.blog.cz/1512/the-league-1-born-of-night.

"Předtím jsi měla pravdu. Nezáleží na tom, jak moc si nalháváme, jak dobří lidé jsme uvnitř. Dříve nebo později, všichni jsme něčí noční můrou. Doufejme, pro dobro všech, že nás historie bude soudit podle mnohem vlídnějších nálepek, než jak jsme zvyklí soudit se sami."

Fain a Galene jsou konfliktní osoby a zváště v případě, kdy dojde na zvýšenou hladinu adrenalinu. Pár takových situací nastalo, když si Galene myslela, že ji Fain schválně zamkl do sprchy, když si myslela, že má Fain milenku, když viděla Dancerovu manželku Sumi, která byla sestrou Fainovy exmanželky a podobala se na ní - Galene si myslela že je to Fainova manželka. Jo, naštěstí to skončilo lépe než jejich první setkání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama