The League #8 Born of Fury

30. prosince 2015 v 10:11 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Jakmile si najdete postavy, které mají smysl pro humor nebo sarkasmus jako vy sami, máte vyhráno. Pobavíte se u toho natolik, že v jednom momentě se budete doslova dusit smíchy. A proto je Born of Fury od Sherrilyn Kenyon mou další nejoblíbenější knihou.

Dancer Hauk patří k jedné z rodiny, které položili první základy pro Andarioňany. Je to rasa, která si nade vše cení fyzickou krásu a především dokonalost stejně jako bojové schopnosti. Nemluví o sobě jako o lidech, nebo mužích a ženách. Kvůli dvoumetrovým výškám, bílo červeným očím a špičatým zubům, označují sami sebe za samce a samice. Samci i samice jsou vysocí a svalnatí, ale při výběru partnera má hlavní slovo vždy samice. Dancer si nechává nejraději říkat Hauk má už jediného pokrevního bratra Faina, který byl jejich rodinou - doslova - vymazán z jejich života.

Sumi Antanax je vyškoleným vrahem Ligy, a dostala za úkol najít a spojit Dancera Hauka se Sentellou. Hlavní velitel Ligy Kyr chce jeho smrt a Sumi je ideální agentkou. Správně motivovat je umění a on použil jako hlavní páku Sumiinu dceru, kterou jí Liga před třemi lety sebrala v den narození a hodlala z ní vycvičit vojáka. Dalším bodem, se kterým Kyr počítal, byla Sumina podoba s její mrtvou starší sestrou, která byla manželkou a důvodem, proč se rodina zřekla Faina.

Sumi vystopuje Dancera na planetu Oksana, kde probíhá andarionská tradice zvaná Endurance. Během té je Dancer a jeho synovec na šest týdnů ponechán o samotě v divočině s minimem základních potřeb. Mají se starat sami o sebe a celou pouť završit tím, že Dancerův synovec Darice vyleze na skálu a získá peří nebo kost od jestřába, symbol jejich rodové linie. Sumi nevěděla, že na této výpravě bude Darice a Thia, dcera Haukova kamaráda a zároveň bratra.

Hauk přišel na to, kdo Sumi je a dělá, a uzavřel s ní dohodu, která se pak stane nejméně důležitou. Jak vypadají vztahy mezi Andarioňany? Kvůli temperamentu vznikají velmi zábavné situace...

Thia, sedící vedle ní, pokrčila nos. "Podivně tě mám ráda."

Sumi otevřela ústa, aby odpověděla, když ztuhla při pohledu na Hauka vycházejícího ze stanu, držícího Darice za opasek od kalhot, zatímco jeho synovec sebou mrskal a urážel ho ještě víc. "Co se...?"

"O bože," vydechla Thia předtím než doběhla k Haukovi. Rozpřáhla ruce a zablokovala mu cestu. "Nedělej to."

Haukovi začaly zběsile tikat svaly na čelisti. "Thio, jdi mi z cesty. Jdu ho utopit. A tentokrát to myslím vážně."

"Prosím, strýčku. Ne. Nech to udělat mě, zasloužila jsem si to právo potom týdnu s ním."

Snažíc se nesmát, Sumi si promnula obočí, jak se Hauk a Thia dohadovali, kdo má víc důvodů proto, aby mohl zabít Darice, zatímco Darice pokračoval ve vykřikování obscénností na oba dva. Zmatená, divoká lorina (kočka velká jako doga) kroužila kolem nich, jakoby se snažila odhadnout, kterého z nich má kousnout.

Od doby, kdy doma byla jen se svou sestrou, tak přes velký věkový rozdíl, se spolu nikdy nehádaly.

Ne takhle.

Sumi hlasitě hvízdla, aby získala jejich pozornost. "Lidi?"

Přestali a zírali na ní, jako by ta bláznivá byla ona.

"Je tohle normální? To se všechny rodiny hádají takhle?"

Thia vzdychla. "Nevím, jak je to u jiných rodin, ale tohle je normální pro mé malé bratry. Jsem si docela jistá, že z nich vyrostou teroristi."

Thia nesnášela Darice, protože nepřestával útočit na svého strýce Hauka. I její andarionská stránka se projevila, když Hauka obhajovala.

Hauk si přehodil další tělo přes rameno. "Na tom nezáleží."

"Záleží na tom." Thia se postavila a ukázala na Darice. "Pro jednou, strýčku Hauku, řekni mu pravdu."

"Je to jeho matka. Nech to být, Thio."

"Co má nechat být?" zeptal se Darice. "Co se stalo?"

Thiiny oči zaplály předtím, než ignorovala přání svého strýce. "Tvoje matka nemohla vystát fakt, že je strýček Hauk lepším vojákem než tvůj otec. To, že měl pocty, hodnosti a zabíjel už jako rekrut než Keris, který vedl Andarionskou armádu. Věděla, že pokud Hauk zůstane v Lize, zastíní Kerisovu slávu a -"

"Thio!" To zuřivé zavrčení způsobilo, že Sumino srdce poskočilo. "Dost!"

"Ne. To tedy ne. Už je mi špatně z toho, že ho poslouchám, jak na tebe celou dobu útočí, a přitom neví nic, jen ty lži, co mu jeho sobecká matka řekla. Jestli je dost starý na Enduranci, je dost starý na pravdu."

Hauk se pohnul rychleji, než si Sumi myslela že je možné pro někoho tak obrovského. Tyčil se nad Thiou s dostatkem zuřivosti, že dívka konečně o krok ustoupila a polkla. "Stalo se. Nech to tak, jak to je."

Vybrala jsem scénu, kdy jsem se smála na celé kolo. Jinak to ani nešlo. Lillya (3 roky) - dcera Desiderii a Caillena - a Kalea (3 roky) - dcera Sumi.

Jakmile byl pryč, Sumi ukázala Haukovi, aby přišel blíž. Klekl si na podlahu vedle ní. Předtím než si uvědomil, co má v úmyslu, políbila ho se vší vášní tak, že celé jeho tělo zpívalo. Co hůř, byl z toho neuvěřitelně nadržený.

Zabručel, když prohloubil polibek.

"Táta ubližuje mámě!" Kalea se k nim vydala, ale Lillya ji zastavila.

"On jí neubližuje. Je to pusa. Moje máma a táta to dělají často."

"Opravdu?"

Lillya vážně přikývla a prohodila si panenku. "Muckají se všude. A pořád."

"Ou. Zní to bolestivě."

"Já vím, ale není." Lillya si unaveně povzdychla. "Maminky a tatínkové bručí a sténají hodně... dělají různé zvuky, hlavně v noci. A taky se hodně modlí. Opravdu nahlas. Ale jsou v pohodě, když to dělají."

S pusou široce otevřenou se Sumi odvrátila od polibku, zděšená tím, o čem to Lillya vlastně mluvila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama