The League #7 Cloak & Silence

31. prosince 2015 v 14:55 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Sherrilyn Kenyon napsala Cloak and Silence hlavně kvůli Marisovi, kterého si oblíbí každý, kdo četl předchozí knihy. Nečekala jsem, že to bude takovéhle, ale dávám palce nahoru. Nebylo v tom tolik dramatu, když tedy nepočítám jeho minulost a pokus o vraždu, a Tureho zrádného bratra.

Maris Sulle vyrostl jako Phrixianský válečník, který byl mezi svou rodinou považován za toho nejlepšího vojáka, dokud se neukázalo, že je gay. To pro něj znamenalo rozsudek smrti. Phrixiané netolerují slabost a odlišnost a "zženštilost". Nemají slovo pro lásku a jejich hlavní hodnotu života tvoří to, jak schopní jsou v boji. Maris byl rodinou kompletně vymazán z jejich života (rodný list, záznamy, majetek) a vyhozen z domu. Dětství a puberta bylo pro něj peklo, ale měl jediného nejlepšího přítele - Darling Cruel (Born of Silence).

Dej tu ruku pryč nebo tě prohodím oknem. Nebo upřednostníš zeď?

Ture byl zvyklý, že všichni v jeho životě se k němu otáčeli zády. Nic jiného ani neočekával, ale pak potkal Zaryu (Born of Silence) a stala se jeho nejlepší přítelkyní. Ture se vypracoval z pozice kuchaře na post majitele a šéfkuchaře. Jeho restaurace byla vyhlášenou a čekali se fronty na rezervace. Jestli ho někdo mohl přesvědčit, aby věřil, že se najde někdo, kdo bude pro něj středobodem, byla to Zarya.

Jestli se pokusíš ještě někdy umřít, zavolej někomu, kdo bude vědět, jak tě najít a zachránit.

Ture byl společně se Zaryou odveden Ligou do vězení, protože je chytili v bývalé centrále Resistence. Oba je vyslýchali a mučili. Ture nevěřil na dobré konce, ale pak začal. Zarya opakovala, že pro ni přijde Darling, ale Ture nevěřil. Pak se Darling objevil a nebyl sám. Sentella osvobodila vězně a Maris byla také jedním z vojáků, kteří dostali Zaryu a Tureho ven. Od té chvíle se mezi Turem a Marisem rozvíjelo přátelství.

Když si oba přestali hlídat srdce a dovolili tomu druhému je mít, pouto mezi nimi bylo větší. Ture se staral o dívku Anachelle, kterou její rodina vyhodila z domu, protože byla těhotná a otec dítěte zmizel. Bohužel to nemělo šťastný konec, Tureho bratr Bristol prodal Marise Lize a ta poslala vojáky. Nenašli Marise, ale Bristol ukázal na Tureho a pak Anachelle zastřelili. Maris byl naštvaný a ukázalo se, že i on by došel pro Tureho kamkoli. A pak byli něco víc než partneři, měli rodinu. Maris se nechal v nemocnici zapsat jako otec Anachellina syna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama