The League #6 Born of Silence

30. prosince 2015 v 13:46 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Born of Silence od Sherrilyn Kenyon. WOW!

Na začátku jsem myslela, že nebudu schopná pokračovat ve čtení. Příběhem to nebylo, to ne. Bylo to kvůli tomu, co se stalo Darlingovi na začátku knihy. A pak v prostředku knihy. Když jsem to četla, nemohla jsem ani polknout. Tohle byla jedna z věcí, kdy jsem si musela sednout a sevřít pevně mobil.

Darling Cruel má stejně jako jiní členové Sentelly tajnou identitu - krycí jméno u Sentelly je Kere (bůh smrti). Kere se zamiloval a po dvou letech požádal Zaryu o ruku. Jediné, co po ní chtěl bylo, aby ho viděla, jak ho znala - nikdy mu neviděla do obličeje. Znala Kereho, ne Darlinga.

Zarya Starska vedla organizaci Resistence v boji proti rodině Cruelsů, hlavně proti Darlingovo strýci. Velkou podporu poskytoval především Kere (Darling). Zaryini muži jednoho dne bez jejího vědomí unesli Darlinga a jeho sestru postřelili. Zarya je za to sjela, ale stejně ji muži neuposlechli a nepustili ho.

Darling byl držen v odbojné organizaci pět měsíců, celou dobu mučen. Zarya celou dobu hledala Kereho a přitom kolem dveří, kde byl držen, chodila každý den - několikrát.

Zpřelámané kosti. Podvýživa. Znásilnění. Náhubek, který propíchl jazyk při pokusu o mluvení i křiku, a zarýval se dalšími ostny do krku - postupem času mu zarostl do kůže. Řezné rány. Používání elektrických šoků. Vyřezání jména do tváře. Pověšen za řetězy kolem zápěstí. Uřízli mu prst. Sentella ho zachránila na poslední chvíli. V umělém kómatu strávil skoro stejnou dobu, jakou byl držen.

Zarya poznala pravdu, kým Darling je, sekundu předtím, než vrazila na základnu Sentella. Po té, co mu sama udělala jizvu, když ho udeřila, si všimla jedné signifikantní jizvy na noze a na tváři.

Po propuštění z nemocnice se Darling vrátil do své říše, zavraždil svého strýce, který ho od jeho dvanácti let týral. Vzhledem k svému věku se ujal vlády a stal se guvernérem. Ale nebylo to tak jednoduché. Obličej měl zjizvený a schovaný pod zlatou maskou bez výrazu. Nechal si narůst vousy, ale ani ty nemohly schovat jizvy od náhubku. Stal se tím, čím byl v Sentelle. Stal se Kerem, bohem smrti, který pronásledoval a zabíjel jakéhokoli člena Resistence, královské stráže, co si užívali jeho týrání na pokyn strýce. Ale to nestačilo. Jeho hlavním koníčkem byly výbušniny. Nejenže je rozmístil po celém městě, sám je nosil na těle a vyzýval každého, kdo šel kolem. Měl přání smrti.

Darlingovým jediným přítelem byl Maris Sulle, jeho jediného dokázal Darling snášet ve své přítomnosti dvě minuty. Byl to on, kdo komunikoval s jeho kamarády ze Sentelly. A na jejich nápad našel tu jedinou ženu, která by ho mohla zachránit před ním samým. Zaryu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama