The League #5 Born of Shadows

25. prosince 2015 v 19:01 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Říkala jsem si, že je tu možnost, že Caillenovo otec a Desiderina matka jsou naživu. A rozhodně jsem nebyla ze zápletky unešená, ale jestli stojí za to knihu číst? Jasně! Hlavně kvůli Caillenovi a Desideriaře. Tuhle dvojku nikde jinde nenajdete. A co bylo nej? Zmínka o Darlingově orientaci.

Caillen Dagan vyrostl jako syn známého lupiče a pašeráka. Jeho otec umřel, když mu bylo osm let, na matku si ani nepamatuje. Caillen zůstal se svými třema sestrami - nejstarší Shahara, pak Kassen a Tessa. Kromě otcových dluhů se starali jeden o druhého. Caillen zachránil své sestře Kassen zadek před vládní armádou, když ji nachytali, jak na černo převáží zakázané léky. Caillen se dostal do maléru, který ho měl stát hlavu. Ale ukázalo se, že popraven nebude. Naopak. Caillen byl adoptován poté, co byl svému biologickému otci unesen. Pravé jméno bylo Kaden Radek Aluzahn de Orczy Jeho otec je vladař Reginahn Evzen Tyralehn de Orczy a Caillen jeho jediný syn.

"Kdo chce žít věčně?"

A když Caillen souhlasil, že bude celý rok žít jako princ u svého otce, musel se naučit i jisté způsoby...

Boggi položil pohár a podíval se na něj. "Zkuste to znovu."

Caillen ohrnul ret. "Ah, seru na to." Vytáhl blaster z pod róby a střelil pohár. Smál se, když pohár nadskočil, takže ho mohl znova třikrát střelit. Poslední rána ho roztříštila a úlomky se rozlětěly po podlaze a přistály u Boggiho nohou.

"Příčetnost mi zamávala pá pá před hodně dlouhou dobou."
- Caillen -

Desideria Denarii vyrůstala na planetě Qillaq, kde panoval matriarchát. Její matka je královnou a hodně se jejich zvyky podají Amazonkám. Měla několik sester, ale během tréninků, byla většina zabita. Desideria nemohla vystát myšlenku na to, že by měla být taková chladná a rezervovaná jako všechny ženy okolo. Milovala svého otce právě proto, že on byl jiný. Dokud neumřel, zahrnoval jí pozorností a láskou. Její otec byl cizinec, který na jejich planetě ztroskotal.

Caillen zachránil Desiderii život a ona jemu na oplátku taktéž. Pak si ale uvědomila, o co všechno na jejich planetě přicházela...

Vystřelila na nohy a běžela tak rychle, že jí sotva viděl, když do něj narazila. Náraz jejího těla je poslal oba k zemi v budově. Dostalo se mu novéh ocenění pro to, co by ho stálo porazit ji v bitvě. Možná byla malá, ale byla silná a zdatná.

Ležel na zádech a hleděl na ní. "Víš, tohle by bylo daleko lepší, kdybychom byli oba nazí."

Pokrčila nos. "Jsi prase."

"Ne tak docela, princezno. Jsem jenom muž. Kdybys někdy byla okolo opravdového muže, ne okolo těch loutek, co jsou celí pryč z vašich žen, líp bys to pochopila. Vidíš, o cos přišla plaváním v estrogenovém bazénu?"

Vysmívala se mu. "Náhodou se mi líbí to, jaké tam jsou vody."

Zvedl provokativně obočí. "A proto jsi ze mě pořád ještě neslezla?"

Caillen se musel účastnit politických setkání a dodržovat přísnou etiketu. A jako bonus musel vyměnit své černé přiléhavé bojové oblečení za šaty, které z něj dělali chlapa vážícího dvě stě kilo. Pohled na to, jak se s tím Caillen popasoval (a s pomocí kamarádů - šeptali mu přes mikrofon do ucha):

Maris se přidal k jeho poznámce. "Musím říct, že jedině ty můžeš zařídit, aby ten přeplácaný outfit vypadal sexy." Zavrněl jako kočka, která mlsně sleduje kus masa.

Caillen vydal slabý "eh" zvuk předtím, než si rukou prohrábl vlasy a ukázal na ně sotva znatelnou oplzlost.

"Ale tohle bylo prostě hrubé." zasyčel Darling. "Zkoušej to takhle dál a necháme tě v tom."

Maris se ušklíbl. "Mluv za sebe. Jestli byla tohle pozvánka, říkám, odvedˇ mě do zadního pokoje, zlato. Pokoušej mě takhle dál, Caii, když víš, jak jsem do tebe poblázněný."

"Není to tak, Caillene?"

Otázka jeho otce ho polekala, když se na něj v očekávání upnuly čtyři páry očí. Kurva. O čem se mluvilo a kdo byli ti starší lidé před ním?

Naštěstí Darling dával pozor. "To jsou Ferrynovi. Ambasador Torren a jeho žena. Řekni ano. Absolutně. A usměj se, jako bys ji chtěl do postele."

Neměl tušení, co to poslední mělo znamenat, ale udělal přesně to, co mu Darling řekl.

Starší dáma zčervenala. "Jste velmi milý, Vaše výsosti. Je to veliké potěšení poznat Vás. Slyšeli jsme o vás jen skvělé věci."

Opravdu? Tak to je poprvé. Tohle nikdy nepřešlo přes Boggiho pusu.

Ani od jeho strýce. Popravdě, jeho strýc udělal všechno co mohl, aby zůstal Caillen v ústraní. Ale od chvíle, kdy byl přesvědčený, že ten atentátník podnikne svůj útok proti jeho otci na sumitu, Caillen trval na tom, že zůstane po otcově boku.

"Polib její ruku," pošeptal Darling.

Caillen poslechl. Zčervenala ještě víc a společně s manželem odešli.

Desideria se snažila varovat svou matku Sarru, že ji chtějí zavraždit, ale ona jí nevěřila. Caillen odcházel, když zpozoroval, jak Desideriu škrtí. Zasáhl. Bohužel se celá situace zvrtla a on skončil v únikovém letounu s Desiderií. Ani jeden z nich nebyl nadšený.

"No dobře.. příště až uvidím, jak tě někdo škrtí, nechám je." Nebo jim pomůžu. "Zejména nyní, když jsem pochopil, co je k tomu motivovalo. Škoda, že jsem si nepřinesl garrotu (lanko se smyčkou) s sebou."

"Nejsi legrační."

"Opravdu se nesnažím být." Ztichl, když vytáhl informace o planetě, kam mířili.

Caillen a Desideria se dostali z nehostinné planety předtím, než je místní chytili. Hlavně díky Caillenovým kamarádům. Přistáli v bezpečí na velitelství Sentelly, kde se Desideria poprvé setkala s jeho sestrami a jejich popichování Caillena. To popostrčilo Desideriinu vznětlivou povahu...

Kasen se mu posmívala. "Neopovažuj se být na mě drzý po tom, čím jsi mě donutil celý týden projít, ty malý červe."

Desideriina výbušná povaha zaplála při těch urážkách, a způsobu, jak s ním Kasen jednala. Jak se opovažuje! Zvláště po všech těch svinstvech, do kterých Caillena dostala během let... jako po tom kousku, který skoro vyústil v jeho popravu.

Předtím než si uvědomila co dělá, vystoupila a konfrontovala ji. "Omluv mě, ale v případě že sis nevšimla, tohle není o tobě, zlatíčko. Přes všechnu tu mizérii, kdy sis myslela že trpíš, ujišťuju tě, že to bledne v porovnání s tím, co jsme prožili během poslední několika dní. Takže předtím než na něj budeš vyskakovat, možná se budeš chtít zklidnit a vycouvat. V náladě, v jaké jsem tedˇ, jsem schopná napáchat škodu, a na rozdíl od tvého bratra mi nevadí praštit ženu. Žiju pro to, v podstatě."

Shahara zírala, její výraz ohromený, a pak se rozesmála, když na ni Tessa a Kasen zlostně hleděly. "Páni, Caii, doopravdy ji mám ráda. Udělal jsi dobře, malý bráško."

Bohužel to mělo dohru, kdy Caillen neudělal to, co měl, protože chlapi nedávají najevo romantické city, pokud na ně zírá víc jak jeden pár očí.

"Je na něm něco, co vypadá tak povědomě... Nemůžu to zařadit. Je to jako bych ho nějak znala." Její pohled se zostřil, když ho propíchla nenávistným pohledem. "A pořád s tebou nemluvím."

Caillen potlačil úsměv dřív, než by ji naštval ještě víc. Zbožňoval to, že nebyla schopná otočit se k někomu zády. Na rozdíl od Kasen. "Chci se omluvit za to, co se stalo."

Zastavila ho prudkým pohybem ruky. "Ani to nezkoušej. Skončila jsem. Okay? Nečekám, že mě budeš mít rád. To je v pohodě. Ale musel jsi mě ztrapnit přede všemi?" To bylo něco, co by její matka a sestry udělaly, a ona už byla unavená z veřejného ponižování a posmívání. Čekala od něj víc, a to, že ji zklamal, ji ranilo víc, než mohla ustát. "Zvláště potom-"

Přerušil její slova divokým polibkem.

Kopla ho kolenem do rozkroku. Ne tvrdě, ale dost na to, aby ho donutila ustoupit a chytit se. "Příště tak jemná nebudu."

Caillen zaklel, když odcházela pryč. "Nevíš, kam jdeš," zavolal za ní, chtíc, aby se vrátila a on mohl vysvětlovat.

Ani nezpomalila. "To je mi jedno."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama