The League #2 Born of Fire

22. prosince 2015 v 19:14 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Chcete splnit noční můry? Tak tohle je ta kniha Born of Fire od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon, která dosáhne na všechny odporné způsoby jak zničit lidskou důstojnost, zabít veškeré naděje na něco dobrého a přesto vás udrží při jediné myšlence. Může to dopadnout dobře? Je to jako sledovat lavinu. Slyšíte hluk a cítíte otřesy. Vidíte tu obrovskou bílou vlnu, která s sebou bere všechno a všechny. A stejně pořád uvnitř doufáte, že se z pod ní vyhrabete. To je to jediné, co zůstalo Synovi - odvaha na poslední pokus.

C. I. Syn - pravým jménem Sheridan Digger Wade - pracuje na "poloviční úvazek" u Sentelly, a jako Ritadarioňan je citlivý na světlo. Jeho otcem byl Idirian Wade, muž, jehož jméno sloužilo i po tolika letech jako strašák. Syn je pouze jedno jméno z několika. Nejraději by zapomněl na dětství i na dobu, kdy byl ženatý, byl doktorem a používal jméno Sheridan Belask. V životě je tolik křehkých věcí, že se nevyplácí pouštět si je do života. Jedno ho život naučil. Nevěř nikomu.

Muži jsou zaslepení hlupáci a ženy oslabují jejich duši a kradou srdce. A pak, když mají oboje ve své moci, zašlapou je do země.
Mrchy.

Shahara Dagan pracuje jako lovkyně odměn na volné noze a i po letech se stará o své tři dospělé sourozence - Tessu, Kasen a Caillena ( v knize Born of Shadows http://lola-kiss.blog.cz/1512/the-league-5-born-of-shadows). Shahara si vybírá z kontraktů a loví odsouzence a posílá je do vězení. A když se jeden ze sourozenců dostane do průšvihu, který můžou vyřešit jedině peníze, začne lovit. A tentokrát tomu nebylo jinak. Bohužel, jak hodně to zpackala s nynějším výběrem, jí došlo později. Vybrala si špatného...

Shahara zbledla. Sheridan Belask?
Syn?
Muž, jehož polohu nahlásila ritadarionským úřadům, zaplatil za sestřinu léčbu?
Najednou se ty světle šedé zdi zdály být moc blízko, moc zářivé. Cítila se, jako by jí někdo zasadil ochromující ránu do žaludku.

Shahara podepsala kontrakt na Synovu hlavu, aby dostala peníze a mohla zaplatit sestře léčbu. Bohužel se jí to nepovedlo tak, jak si představovala. Našla Syna, ale skončila zavřená u něj doma. Syn ji nemohl ublížit, poznal v ní sestru svého přítele Caillena. Nechal ji u sebe, odkud se ona sama nemůže nikdy dostat a šel pracovat.

Když se vrátil, nečekal, že ji najde takhle...

Musela zešílet, když se šla sprchovat namísto toho, aby plánovala útěk. Jenže jakmile prohledala tohle místo, pokušení bylo příliš silné. Kromě toho Syn řekl, že bude pryč celou noc, takže měla dostatek času vymyslet, jak se dostat domů. Rozhodla se na pár minut hýčkat.

Opustila sprchu a cítila se o moc líp a s jasnou hlavou. Popadla dlouhý nadýchaný ručník ze stolku a osušila si obličej. Vzdychla, když si uvědomila závan pižma, ručník voněl jako Syn.

Vzteky zaskřípala zuby a pohoršeně odhodila ručník na podlahu. Nezáleží na tom, jako dobře voní nebo vypadá, Syn byl kriminálník s extrémně násilnou minulostí. Nikdy na to nesmí zapomenout.

Jakmile se ohnula, aby posbírala oblečení na podlaze, dveře do koupelny se otevřely.

Zděšeně se narovnala a zírala do krásných, široce otevřených tmavých očí.

Syn zamrzl v pohybu bez dechu, jako by ho někdo praštil. Nemohl by být víc ohromený, než kdyby otevřel dveře a našel obrovskou lorinu (zvíře velké jako doga), čekající, aby ho dostala.

Jak děj v knize pokračoval a odhaloval víc z minulosti obou postav - Shahary i Syna -, uvědomila jsem si, že vím, proč nechci znát Synovu minulost. Máte tušení, co se mu mohlo přihodit, ale stejně nejste připravení na to, co přijde. Tahle část se týká Syna, když mu bylo deset let.

Vybrala jsem "odlehčenou" verzi od Synova strýce Diggera Wadea...

"Dokud ho nechytili," povzdechl Digger. "V té době jsem se vrátil zpátky do jeho života. Jako by tomu štěstí chtělo, byl jsem na kilometr od něj, když jsem viděl, jak ho vedou k výslechu."

Odmlčel se na několik minut, jak vstřebával ten horor. Když znovu promluvil, stěží ho bylo slyšet. "Řeknu ti, že jsem nikdy neviděl nikoho tak zbitého. I přesto, co mu provedli teď, nemůže to soupeřit s tím, jak vypadal tehdy. A to byl dítě. Tihle Ritadariaňané se k němu chovali tak, jak jsem to nikdy neviděl. Drželi ho zavřeného pod nejpřísnější ostrahou a vyslýchali ho... mučili ho. Pořád slyším jeho výkřiky, aby mu přestali ubližovat. Ty zvuky prořízly ticho na kilometr daleko, a i ti nejtvrdší vězni ztuhli, jak nám po zádech běhal mráz."

"Ale já jsem znal tyhle výkřiky. Pro mě to bylo, jako bych znova poslouchal jeho s otcem. K čertu, došlo mi, že to pro něj bylo jednodušší, být mučen nějakým cizincem, než někým, kdo ho měl milovat a chránit ho. Věděl jsem, že kdybych nic neudělal, zavraždili by ho. Ten fakt, že zůstal silný, nic jim neřekl, mě pořád ohromuje."

"Díky tobě tenkrát uprchl?"

"Ano. Pracoval jsem na útěku roky, když ho zavřeli. Nestačilo to, ale pár úplatků ho dostalo ven."

"Nikomu nevěř, že ti bude krýt záda, jestli nechceš, aby ti do nich zabodli nůž."
Syn

Syn pověděl Shahaře, proč ho přes dvacet let pronásledují a chtějí ho mrtvého. Během jedné práce zjistil, jak to bylo s vraždou prezidenta, kdo spáchal atentát a na čí popud. Informace schoval na chip, a ten pak ukryl. Nyní je pronásledovali jednotky muže, který se na atentátu podílel...

Syn se se Shaharou dostanou do několika život-ohrožujících situacích, včetně téhle:

"No tak, Shaharo."

Proklínajíc, postavila se před něj. Vytáhl popruh.

"Co to děláš?" zeptala se, když jí ho obtočil kolem zadku a zabezpečil ji k sobě tím nejvíc znepokojivým způsobem.

"Drž se pevně."

Začínala tou fází opovrhovat. Svědomitě obtočila ruce kolem jeho krku.

"Dej mi nohy kolem pasu."

Zlostně na něj koukla. "To si nemyslím."

"Není to sexuální. Prostě to udělej."

Poslechla, ale přála si, aby to neudělala. Byli uzamčeni v tak intimním objetí, až jí to přineslo horko do tváří...

A aby se dostali do bezpečí, museli skočit dolů z budovy a přistát na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama