The League #1 Born of Night

21. prosince 2015 v 18:06 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Přiznám, že pro autorku Sherrilyn Kenyon mám slabost. Rozhodla jsem se přesunout k další tvorbě, kromě série Dark Hunters, jsem se zaměřila na The League. První díl s názvem Born of Night mě uvedl do světa sci-fi, kde se lidé běžně pohybují napříč vesmírem, aristokracie byla obnovena a lidské životy jsou položkami na seznamu s číselnou hodnotou.

Born of Night přiblíží způsoby organizace zvané Liga, která zastřešuje nájemné vrahy.

Nykyrian patří k bývalým vrahům Ligy, vlastně byl a je něco jako legenda. A z Ligy se neodchází po svých. On to dokázal, ale skoro ho to stálo život. Ukrývání a změna identity pomohly. Pak přišel s prací u Sentelly, organizace zaměřené na ochranu těch, kteří dostali cenovku nevinně. A další legendou byl nelítostný Nemesis, hlava organizace.

Kiara jako dcera významného hlavouna se dostala na seznam, kde za její smrt byla vypsána odměna. Vysoká odměna a čím by byla její smrt brutálnější, tím lépe. Její otec ji chránil vlastními muži, ale to nestačilo. Obrátil se tedy na organizaci Sentella, která chránila nevinné.

Nykyrian Kiaru zachránil hned dvakrát. Poprvé, když byla unesena a Sentella našla Kiaru u pašeráků, a po druhé, když jí v divadle šli po krku nájemní vrazi. Situace se pak zkomplikovala ještě víc, když její otec obrátil stranu a vypsal odměnu na hlavu Nykyriana.

Sledovat Kiaru, která se vyrovnala s dětským traumatem, kdy jí před očima zavraždili matku, a teď byla ve společnosti bývalého vraha Ligy, ale stále vraha, bylo jako jízda na horské dráze. Rozhodně se Nykyriana bála, ani jeho činy nestačily k tomu, aby viděla jeho druhou stránku. Nikdy by neublížil dítěti. Snažila se o něm něco dozvědět, a když se to stalo, lekla se. Začala ho odsuzovat za jeho minulost nájemného vraha Ligy.

Nykyrian nenáviděl sám sebe, protože byl považován za hybrida, křížence. Všude kam šel, ho lidé pronásledovali nebo o něm mluvili jako o té věci. Chápal chování své nejnovější svěřenkyně Kiary, ale stejně ho to ranilo a stranil se jí. Změna nastala v momentě, kdy Kiara našla jeho soukromá videa z dětství a minulosti (syndrom CAN mluví za vše).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama