Roztomilé malé lhářky 3 Dokonalé

1. prosince 2015 v 15:21 | Lola Kiss |  Beletrie
Čtveřice kamarádek se po sebevraždě Tobyho znovu dala do kupy (na jeden večer), protože se znovu objevilo A. A jak pokračuje pátrání po vrahu Alison? Domácí videa vchází na scénu.

Je příliš těžké nechávat si všechny tajemství pro sebe...

Hanna ztratila Monu jako kamarádku, a kromě ponižování od A, ještě musí snášet i Monu, která o Hanně šíří pomluvy. A Hanna? Stále usiluje o Monino přátelství. Během oslavy narozenin Mony v planetáriu, je Hanna ponížena a zachráněna vysokým, blonďatým Lucasem, číšníkem. A užijí si chvilku muchlování, než je vyruší starý profesor. Hanna dostane textovku od A, ne ze skrytého čísla, ale normálního čísla. Hanna poznala, do je A! Volala Emily a Arie, i Spencer, aby se s nimi mohla sejít a vše jim povědět. Když dorazily kamarádky, Hannu přejelo auto.

Arie bydlela se svým přítelem Seanem v domě s jeho rodiči, protože se její matka Ella dozvěděla, že Arie věděla o Byronově nevěře a tajila to. Byron odešel z domu bydlet s Meredith a Ella vyhodila Ariu, nedokázala se na ni dívat. Arie se svěřila Ezrovi, se kterým si znovu začala o něj v kabinetě a pak i u něj doma. Arie spala u Ezry, když dovnitř vtrhla policie a Ezru odvedli, protože spal se studentkou. Sean dal tip policii, protože mu A poslal/a fotky a text, kde se zrovna Arie nachází.

Spencer ukradla Melissinu esej na ekonomii a její profesor tuto esej poslal do soutěže Zlatá orchidej. Spencer se dostala do finále a její rodiče chystali oslavu a článek do novin. Spencer stále chodí k terapeutce, stejně jako její sestra Melissa. Během Spenceřiny terapie na ní doktorka vyzkoušela hypnózu, aby si Spencer vzpomněla, co vytěsnila. Spencer si vzpomněla na tu noc, kdy zmizela Alison, a domnívala se, že to byla ona, kdo Alison zabil.

Emily se účastnila závodu, když se pak v polovině stalo něco divného. Všichni na ni zírali nebo se usmívali. Emily nic nechápala, dokud neuviděla ten plakát, kde se líbá s Mayou. Kluci ve škole považovali Emily za neodolatelnou a zvali je ven, holky s tím byly v pohodě, ale její rodiče to vzali úplně jinak.

Máma se na Emily nepřítomně usmála. "Tak tě vítáme, Emily."

Emily se nezmohla na víc než němé mrknutí. Až po chvilce vykoktala. "No... dobrý večer.." Pohledem přeskočila z rodičů na tu dámu.

"Připojíš se k nám?" zeptala se máma, jako by měla Emily na vybranou. "Někdo se na tebe přišel podívat."

Paní, která měla na sobě černé dlouhé kalhoty do pasu a mátově zelený blejzr, vstala a podala si s Emily ruku. "Já jsem Edith." Usmála se. "Moc ráda tě poznávám, Emily. Posadíš se s námi?"

Emilyin táta okamžitě vyběhl do jídelny a přinesl pro Emily židli. Opatrně usedla. Byla jako na trní. Zmocnil se jí stejný pocit, jaký měla vždycky, když s holkami hrály polštářovou bitvu. Měly vlastní pravidla: jedna se zavázanýma očima bloudila po pokoji a ostatní do ní zničeho nic začaly pálit. Emily nesnášela tu chvíli před tím, než se na ni polštáře snesly. Vůbec tu hru neměla ráda - ale hrála ji, protože Alison ji naopak milovala.

"Jsem zástupkyně projektu, který se jmenuje cesta zpátky," představila se Edith. "Rodiče mi už řekli o tvém problému."

Emily cítila, jak se jí sedací kosti nepříjemně tlačí do dřevěného sedáku jídelní židle. "Problému?" Žaludek se jí sevřel. Obávala se, že ví, jaký problém má ta dáma na mysli.

"Samozřejmě, že je to problém." Mámin hlas zněl přidušeně. "Ta fotka - Jsi na ní s dívkou, s níž jsme ti jasně zakázali se stýkat. Stalo se to jednou, nebo víckrát?"

Emily si v rozčilení sáhla na jizvu, kterou měla v dlani. Carolyn ji jednou na zahradě omylem stříhla zahradnickými nůžkami. Vychovali ji velice dobře. Za všech okolností se chovala podle všech pravidel a hlavně, nedokázala rodičům lhát - nebo alespoň ne moc zdařile. "Stalo se to opakovaně, řekla bych," zamumlala.

Máma zareagovala tichým bolestným syknutím.

Edith semkla vrásčité úzké rty. Používala fuchsiovou rtěnku a byla cítit jako každá babička. "Pocity, které máš, nejsou trvalé. Je to nemoc, Emily. Naštěstí tě v našem společenství Cesta zpátky dokážeme vyléčit. Od našeho založení jsme vyléčili nejednoho exgaye."

Emily se zoufale zasmála. "Ex... gaye?" Svět se s ní začal točit, pak propadat. Oba rodiče ji zpražili výchovným pohledem. Drželi si v dlaních hrníčky s kávou.

"Tvoje záliba v mladých ženách není dána geneticky ani vědecky. Jedná se čistě o reakci na prostředí," vysvětlila jí Edith. "Pod odborným vedením dokážeme pomoct potlačit tvoje... chutě, chceš-li tomu tak říkat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama