Městečko Thunder Point

5. prosince 2015 v 17:15 | Lola Kiss |  Beletrie
Městečko Thunder Point v originále The Wanderer je prvním dílem ze ságy, kterou napsala Robyn Carrová. Autorka popisuje typický zapadákov, malé městečko, kde se nic neutají a drby neexistují, životy všech se probírají neustále a každý ví o všech.

Hank Cooper přicestoval do městečka Thunder Point kvůli smrti svého kamaráda Bena. Hodlal zůstat týden, ale nějak se mu nechtělo odjet. Pořád se plácal na jednom místě, když přemítal, co udělat s nově získaným jměním. Ben odkázal svůj majetek Cooperovi.

Mac (zkrácenina od McCaina) je zástupce šerifa, rozvedený otec se třemi dětmi (oženil se v devatenácti letech) - Eve, Ryan, Dee Dee. Jako první se seznámil s Cooprem a stali se z nich přátelé. I jemu se nepozdávala Benova smrt. Bydlí v jednom domě s dětmi a s tetou Lou. Jeho nejlepší přítelkyní je servírka Gina (má dceru Ashly, kterou měla v patnácti).

Pobavila jsem se u scény, kde Lou vysvětlovala Macovi, proč je Gina na něj naštvaná. A sama pak odhalila své tajemství, že má přítele...

Zarazila se a pak se znovu posadila. Tohle se Lou ani trochu nezamlouvalo. Byla čestná. Nastal čas, aby byla k Macovi upřímná. "Nejdu hrát kostky. Mám schůzku s tajným milencem, který je o deset let mladší než já, je jiný rasy a tu a tam s tebou pracuje."

Mac se na ni usmál. "Já vím. Je to Joe. Milej chlap."

"On ti to řekl?" zeptala se zděšeně.

"Sledoval jsem tě."

"Cože jsi?"

Pokrčil rameny. "Nedokázal jsem si vzpomenout, že bych kdy slyšel o těch ženách, co s tebou v Coquille hrajou kostky, tak jsem tě jednou sledoval. Chtěl jsem se ujistit, že jsi v bezpečí."

"Prokrista pána," vzdychla. "Proč ses mě prostě nezeptal?"

"Protože jsi o tom nechtěla mluvit, a na rozdíl od tebe jsem ti chtěl dopřát soukromí. A vsadím se, žes nikdy neviděla Když hvězdy tančí ani žádný opakování seriálů, když se zamkneš v pokoji, protože se chceš dívat na televizi. Slyším, že mluvíš do telefonu. A hihňáš se."

Sára Dupre je rozvedená, stará se o šestnácti-letého bratra Landona, a před několika měsíci se přestěhovala do Thunder Pointu. Pracuje jako pilotka helikoptéry u pobřežní stráže. Miluje adrenalin a moře.

Landon Dupre chodí na střední školu, kde hraje fotbal a je nejlepším hráčem, jakého město dlouho nevidělo. To se nelíbí místnímu samozvanému borci Jagu (Jaguárovi) Morrisonovi. Landon vyhrává zápasy a snaží se zvládat šikanování od Jaga a jeho třech nohsledů. Na střední škole je jedna dívka Eve.

Každé mini městečko má svého podivína nebo osobu, se kterou nemáte mluvit, protože má v hlavě pár koleček navíc. I tato kniha má postavu podivína jménem Rawley, válečného veterána s PTS. A jak zapadá do příběhu? Nejvíc si rozuměl s Benem. Cooper si s ním začne rozumět také.

Landon se spřátelil s Cooperem, který ho zachránil před Jagem. Sára o jejich přátelství nevěděla, dokud Landon neskočil v nemocnici kvůli Jagovi, který ho surově zmlátil. Nelíbilo se jí, že toho staršího chlapa nezná a ihned za ním šla.

Běžela po písku a přitom házela Hamletovi míček. Neměla žádný plán, dokud nevyběhla po schodech, co vedly z pláže až k obchodu s návnadou. Obešla budovu a zamířila k přívěsu. Ham se jí držel za patami. Věděla, že možná jedná maličko iracionálně, ale zabouchala na dveře. Pak na ně zabouchala znovu, tentokrát silněji. Slyšela, jak vevnitř chodí. Nakonec dveře prudce otevřel, na sobě jen omotaný ručník kolem pasu a na polovině obličeje pěnu na holení. Pravé rameno mu pokrývalo impozantní tetování, které sahalo až na biceps. "Co se to, sakra, děje mezi vámi a mým bratrem?" spustila na něj.

Zamračil se na ni. "Vy jste jistě Sára," ozval se klidně. "Nepůjdete dál?"

O krok ustoupila. "Proč vy nevyjdete ven?" opáčila, ale věděla, že je to směšná žádost.

"Konverzace mi jde mnohem líp, když mám na sobě kalhoty," prohlásil. "Vydržte." Pustil dveře a za okamžik se vrátil s malým ručníkem. "Utřete Hamovi tlamu a packy a pojďte dál. Já se oblíknu a pak si promluvíme o tom, kvůli čemu jste tak naštvaná. Potom se snad budu moct vysprchovat. Souhlasíte?"

Nevěděla proč, ale dráždilo ji, že je tak klidný. Měla pocit, že se jí snad ještě nikdy situace tolik nevymkla z rukou, přesto byla skálopevně rozhodnutá, že pánem situace bude ona. Popadla nabízený ručník a důrazně pronesla: "Oblečte si kalhoty."

Do městečka se nastěhoval doktor Scott Grant, vdovec s dvěma malými dětmi, a pozval Ginu na rande, která souhlasila, protože si pamatovala, co jí řekl Mac před třemi lety, když se políbili (že to byla chyba a nebude se to opakovat). Mac si pak uvědomil, že to podělal, a že nenávidí doktora Granta.

Cooper se jen usmál. Přikývl, ale očima vyprovázel Sáru. Když zabočila za roh, zadíval se na Maca. "Což vyvolává otázku, proč tobě to trvá tak dlouho? Neříkals, že jsi rozvedený už deset let?"

"To je citlivý místo," odmítl Mac další hovor na toto téma.

Cooper sjel pohledem přes ulici a Mac se připojil. Gina připevnila věnec na přední dveře a vesele se bavila se Scottem Grantem. "Co Gina? Vypadá to, že vy dva spolu vycházíte?"

Mac se zamračil. "Chodí s tím novým doktorem."

"No tak to je pech. Třeba jim to nevyjde."

Dál sledovali, jak se Gina se Scottem stále něčemu smějí. Pak ji Scott štípl do tváře, něco jí zašeptal a Gina se na něho šťastně usmála. Nato se Scott obrátil k odchodu, a než se dostal k autu, zvedl ruku a Macovi a Cooperovi zamával.

"Hm," zahučel Mac naštvaně.

A v závěru knihy se objasní i Benova smrt, za kterou byl někdo zodpovědný.

Sára, která nevěřila žádnému chlapovi a odmítala se zamilovat, souhlasila, že budou s Cooperem přátelé a budou spolu spát. Cooper si uvědomil, že se nechtěl nikdy usadit, ale se Sárou by chtěl. Sice se nechtěla zamilovat, ale on jí hodlal dokázat, že za to stojí. Mac se pak rozhoupal a získal Ginu. Landon začal chodit s Eve, dcerou zástupce šerifa Maca.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama