Pokud zůstaneš

23. listopadu 2015 v 19:38 | Lola Kiss |  Beletrie
Pokud zůstaneš napsala Courtney Cole. http://www.courtneycolewrites.com

Pokud zůstaneš líčí příběh čtyřiadvacetiletého Paxe Alexandra Tatea, který žije na hraně. Jeho život jde z kopce a příležitostně bere drogy nebo pravidelně zapíjí svoji prázdnotu. A proč? Má noční můry o své matce a nemůže se jich zbavit.

Třiadvacetiletá Mila Hillová pracuje v krámku s malířskými potřebami, sama také maluje a fotografuje. Nejvíc miluje fotografování v noci, a to hlavně jezero a měsíc. Má starší sestru Madison, rodiče jim umřeli během autohavárie.

První setkání Paxe a Mily bylo naprosto příšerné. Z pohledu Mily: Přiblížím se k autu, abych nahlédla dovnitř, a hned si rukou zakryju pusu. Auto je zamořené pronikavým puchem blitek a já vidím proč. Kluk na sedadle řidiče omdlel v ohromné louži červenooranžových zvratků. Pusu má otevřenou a lepkavé zvratky mu tečou přes bradu na hrudník. Otřesu se. Tohle rozhodně není jeho nejlepší chvilka.

Ačkoliv se nehýbe, vím, že dýchá, protože vydává divné chrčivé zvuky. Nosní chrupavka se mu chvěje tichým chrápáním, které tlumí zvratky kolem pusy.

To nevypadá dobře.

Mila zachrání Paxovi život - neodhadl kolik si toho vzal, a kdyby ho nenašla, zemřel by na předávkování.

Jemná verze toho, jaký vede Pax život: "Jsem člověk, který se snadno naštve, vybouchne a provádí voloviny, aby zvládl svůj vztek. Nebo bolest. Neumím se s věcmi vypořádat zdravě. Řeším to hloupě, drogami a ženami. Nebo whisky. Včera jsem zvolil whisky a ženskou. I když ta ženská jsi nebyla ty. Nesnažil jsem se zneužít tvé opilosti."

Sice je Mila pohodová a slušná holka,nicméně se umí bavit: "Nikdy předtím, mě nikdo nemaloval," sdělí mi. "Můžu si zvolit pozadí, polohu a tak?"

Překvapuje mě, že ho to zajímá, ale přikývnu.

"Jistě. Je to jen pro zábavu, takže to udělám, jakkoliv si budeš přát."

Střelí po mně zářivým úsměvem. "Skvěle! Chtěl bych být nahý."

Vylekaně se na něj podívám, ale pak zahlédnu jiskřičku v jeho očích, takže je mi jasné, že jsem si naběhla.

"To byla past!" Zakoulím očima. "Narafičil jsi to na mě."

Pokrčí rameny a zdá se, že je na sebe hrdý.

A pak se Mila nechá unášet Paxovou pobídkou...

Nesměle na něj zírám s rukou strnulou nad plátnem.

"Skoro se bojím zeptat," vydechnu. "Co chceš dělat?"

Změří si mě pohledem, jak tam tak hrdě stojí ve své nahotě.

"Chci, abys mě malovala nahá. To je to nejmenší, co pro mě můžeš udělat, abych se cítil v pohodě. Koukni, jsem skoro na dně."

Leknu se a klesne mi brada. Nikdy jsem neviděla nikoho, kdo by byl tak daleko ode dna. Je hrdý na svoji nahotu. Dokonce namyšlený. Zasměje se mému výrazu.

"Máš nahnáno, Karkulko?"

Srdce mi tluče tak hlasitě, až ho v podstatě slyším.

Upírá ke mně vyzývavý pohled, a tak navzdory zdravému rozumu odložím štětec a rozepnu si džíny.

"Fajn." odseknu. "Myslím, že to zvládneš, budu tě malovat nahá, i když na druhé rande to není běžný postup. Nesmíš se ale hýbat. Nesmíš pohnout jedinou částí těla. Dokážeš to?"

Pax chodil k terapeutovi, kde mu terapeut pomocí hypnózy pomohl vzpomenout si, co se stalo, že má noční můry. Pax přišel na to, jak ve skutečnosti zemřela jeho matka. Následně se rozjel se svým otcem na policejní stanici, kde vypověděl, co se stalo toho odpoledne, kdy jeho matka zemřela, před sedmnácti lety vraha nikdy nechytili. Nyní ano.

Pax potřeboval oporu, kromě otce také Milu, ale ona se cítila ublížená jeho předchozím odstrčením a odmítla ho. "Dám ti důvod," pronesu zastřeným hlasem. "Slibuju. Jestli mi dáš šanci, dám ti dobrý důvod se mnou zůstat."

Znovu mě políbí a já se musím krotit, abych ji nestiskl v náručí tak silně, aby nemohla odejít, aby musela zůstat.

"S tím počítám," zamumlá Mila a poodstoupí. "Potřebuju jen nějaký čas, Paxi. Potřebuju, abys mi dokázal, že to myslíš vážně a pracuješ na sobě. Nic víc nepotřebuju."

Sice to Mila řekla Paxi mírně, ale jedno bylo jasné. Nevěřila mu a to ani předtím, když byli spolu. Dokáže to i tím, že potřebuje svou starší sestru Madison, aby potvrdila, že se Pax změnil. Celý měsíc byla jako ufňukaná chudinka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama