Mysli předtím, než to vyslovíš

10. listopadu 2015 v 13:04 | Lola Kiss |  Eagle´s
Proč si nechcete přiznat, co jste cítila, když jste políbila Dereka? Angelika si v hlavě opakovala otázku, kterou jí položila její terapeutka. Byla to otázka, jejíž odpověď zazní na dalším sezení.

"Každou středu jsi jako v transu." Podotkla Veronika starostlivě.

"Jo, Ang, co se děje? Vypadáš úplně mimo."

"Tak dík, Radku." Odsekla Angelika a Radek dostal od Veroniky dloubanec do žeber.

"Nechceš-"

"Ne." Angelika sebrala podnos a utekla od Veroniky. Potřebovala prostor. Musela se nadechnout.

Radek se podíval za Veroničino rameno na Dereka. Potom, co viděl o Halloweenu si myslel, že se ti dva dali konečně do lípy. Ale - nic.

Veronika sledovala Radkův pohled. Ale ne! Ten kluk, co ho Angelika nemůže ani cítit. Týden se tu neukázal, a zrovna dneska si to sem namašíruje.

"Čau lidi, kde je Angie?" Derek se usmál na Veroniku a kývl Radkovi.

Veronika věděla, jak moc Angelika nesnáší tuhle zdrobnělinu.

"Co to bude?" zeptala se Veronika.

"Hledám Angie." Veronice by jindy přišlo vtipné, jak si může Derek ukroutit hlavu hledáním Angeliky, a bohužel to není tento den.

"Měl bys jí dát pokoj." Zavrčela Veronika a Radkovo obočí vylétlo vzhůru.

"Co-" Derek nechápal ten tón, jakým větu pronesla.

"Veru, nepleť se do toho." Radek se jí pokusil dotknout, ale uhnula.

"Dej mi pokoj." Obořila se na Radka, a vrátila zpět k Derekovi.

"Podle Angeliky jsi pošuk a děsně trapnej, protože pořád lezeš za holkou, co tě nechce. Přijde jí to dost ubohý, a taky si z tebe dělala legraci. Říkala, víš, ten Derek je naprostý idiot. Myslí si, že mu snad padnu k nohám nebo co. Možná má v hlavě piliny." Veronika lhala. Angelika ani jí ani nikomu jinému nic takového neřekla.

Radek zůstal zírat s pusou dokořán. To nebylo to, co si myslel on. A od kdy Angelika říká Veronice osobní věci? Ta holka je jak trezor. Nedobytnej trezor.

Derek se prudce otočil za smíchem, který mu nedával spát. Jenže potom, co si vyslechl Veroniku, co si o něm Angelika doopravdy myslí, viděl rudě.

Derek rázoval do zadní prosklené terasy, kde stála Angelika. Celou dobu se mu v hlavě honila Veroničina slova. Měl dát na kámoše. Angelika nebyla taková, jak si myslel.

"Mám to." Angelika předstírala úsměv zapsala objednávky. Konečně si odpověděla na terapeutčinu otázku a měla pocit, že by se měla k Derekovi chovat líp. Vysvětlit mu, jak se věci mají.

"Ahoj. Chci ti vysvětlit, jak se věci mají." Řekla Angelika, když zvedla hlavu a vedle ní stál Derek.

"Ušetři si to. Byl sem blbej, když sem si říkal, že si jiná. Seš jednoduše kráva a taky seš chladná mrcha. Se mnou zametat podlahu nebudeš."

Angelika zůstala stát a zírala na Derekova vzdalující se záda.

"Tos podělala." Zamručel Radek Veronice, která už nesledovala Derekův odchod, ale Angeličinu tvář.

"A do prdele." Zašeptala Veronika. Takovou Angeliku nikdy neviděla. Vypadalo to, jako by jí někdo vrazil nůž do břicha. Veronika nikdy neviděla Angeliku s takovou bolestí vepsanou ve tváři. Sakra! Ona nikdy nebrečela.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama