Hledání dokonalé lásky

21. listopadu 2015 v 11:16 | Lola Kiss |  Beletrie
Hledání dokonalé lásky od Jennifer Probst je druhým dílem v sérii Searching for. Po prvním díle jsem myslela, že padnu. Sice jsem tu knihu přečetla, ale nevnímala. Nesmála jsem se, neříkala si: "Tak to se povedlo.", nebylo tam nic. Poté jsem narazila na zmínku, že se chystá další díl Searching for perfect. Podívala jsem se na ukázku v knihkupectví a věděla, že si tenhle díl musím přečíst.

Za jeden den jsem ho přelouskala a konečně: "Ano!" Konečně jsem se dočkala něčeho, co mě potěšilo. Na příběh, který se postupně odvíjel jsem se dívala jinýma očima. Pokaždé se našlo něco, co mě dokázalo odrovnat ať už smíchy nebo důvtipem.

Kennedy Ashe pracuje v seznamovací agentuře Kinnections jako hrdinka předchozí knížky Kate (Searching for someday). Kennedy - Ken - je odbornicí na poli módy, proměny klientů a PR. Jestli ji vystihuje něco, pak je to její snaha o dokonalost u klientů i u sebe. Na první pohled je její život jedna velká procházka růžovou zahradou."Zeny nepotřebují, aby jim cizí muž hned napoprvé řekl, jak krásně nebo dokonale vypadají. Nejdřív se musíte naučit se otevřít, a pak pokládat komplimenty."

Nathan Ellison Raymond Dunkle - Nate - pracuje jako raketový specialista a do seznamovací agentury šel s jasným záměrem. Chce si najít manželku. Hledání se ukáže být jako problém, protože jeho sociální dovednosti se rovnají taktu tanku. Vše, co chtěl vědět o ženách se dočetl v časopisech jako Cosmopolitan, Marie Claire, Glamour, Self a jiné podobné "odborné věci". "Prostě bych chtěl mít manželku a děti, rodinu, ke které bych se vracel domů. To toho chci tolik?"

Jestli jsem se bavila? Už na začátku mi bylo jasné, že tohle bude především zkouška pro bránici. Věty, které Nate vypouštěl z pusy a myslel je vážně, jsem musela rozdýchat a dávat pauzu bránici. Způsob, jakým ho Kennedy, Kate a třetí partnerka ve firmě Arilyn učily správně konverzovat se ženami, se stal místem, kde jsem nemohla udržet knížku ve vzpřímené poloze. Musela jsem ji položit a trochu se uklidnit. Chechtat se na celé plné kupíčko ve vlaku - no, blázna ze sebe dělat nemusím.

"Jsem sexy číšnice. Přišla jsem k vašemu stolu a zapsala si vaši objednávku. Navažte, jak nejlépe umíte."

"Nezapomeňte mě chodit často kontrolovat. Už dlouho jsem neviděl tak hezkou tvářičku. Inspirujete mě, abych se stal lepším mužem."

Kennedy se jen s největší námahou nerozesmála.

A tak stiskla tlačítko.

Nate vyjekl a vyskočil ze židličky. Elektrický výboj mu projel do kůže a Ken si představila, jak se mu tisíce malých jehliček energie zakusují do těla a způsobují právě tolik bolesti, aby ho přiměla k soustředění. Jeho prsty vystřelily ke krku a tápaly kolem obojku. Jeho pohled se zatvrdil.

"Co to mělo být?" zasyčel. "To bolelo!"

"Upřímně Nate, tohle byla jedna z nejpříšernějších narážek, jaké jsem kdy slyšela."

"Opravdu laciná," dodala Kate.

"Poslala jste do mě elektrický šok!" Pronesl ta slova s výrazem naprostého ohromení.

Mávla rukou. "Je to jen technika korigující chování. Malý impulz, který vám připomene, že jste mimo mantinely."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama