Dar vlka - Anne Rice

19. listopadu 2015 v 8:40 | Lola Kiss |  Beletrie
Reuben je novinář, který má za přítelkyni právničku Celestu, žije v San Franciscu, jeho matka Grace je chirurg a otec Phil profesorem, bratr Jim je kněz. Reuben vede obyčejný život, potýká se s problémem hledání sebe sama, s rodinou, jež ho bere jako malého chlapce a s přítelkyní Celestou, pro kterou je hezounkem.

Změnu v životě představuje reportáž o domě na Nideckově vrchu. Jeho nynější majitelka Marchent ho chce prodat. Reubena kromě domu okouzlí i Marchent. V noci se do domu vloupají Marchentini bratři. Marchent skončí zavražděná bratry, Reuben pokousán zvířetem a bratři mrtví.

Od toho večera se Reuben proměnil - vyšší a mohutnější postava, tmavší barva očí, hustější vlasy, dokonalejší smysly. Stal se z něj vlčí muž.

Reuben se potýká se svou matkou, která ho chce poslat na testy, s policií, která se snaží dostat sériového vraha, co zabíjí násilníky, zloděje a vrahy. Se svou proměnou ve vlka je spokojený, ba přímo nadšený. Hlavním důvodem pro něho je možnost vycítit zápach zla a jít po něm. Jeho lidská stránka převládá během psaní článků do novin, kde hodnotí činy vlčího muže - není hrdinou.

S postupem času objevuje svoje vlastnosti a stává se zvířetem se vzrušením. Kromě trestání zlých lidí, zkouší své schopnosti i v lese. Tak potkal Lauru, ženu, která ho viděla v přirozené podobě a nebála se ho. Jejich vztah začal netradičně a ustál zkoušky.

Anne Rice v knize Vlčí dar přivádí také řeč na tajné organizace, které se snaží chytat vlkodlaky a experimentovat na nich. Lidská krutost je nezměřitelná, jak se později ukáže. A protože autorka tuší, že čtenář nebude spokojen jen s Reubenem, který pokládá otázky ohledně svého bytí, vstoupí na scénu i jiní jeho druhu "Morphenkind". Felix Nideck, Margon Bezbožný, Thibault, Frank a Sergej. Reuben jednoho večera omyle předal vlčí dar šestnáctiletému chlapci Stuartovi. Historie o vzniku vlkodlaků otvírá první jejich druhu - Margon.

Kniha je psána čtivě, ale na konci se děj sune hlemýždím tempem. Ze spádu se náhle stane pomalu plynoucí konverzace. Anne Rice vyzdvihuje vlčí smysly, že co se příčí člověku (popis hodování na syrovém masu, vnitřnostech, chlemtání krve, etc.), je pro vlkodlaky lahodným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama