4. Dance with Devil - Sherrilyn Kenyon

4. listopadu 2015 v 6:03 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Čtvrtou knihou v pořadí je Dance with the Devil od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon. Kniha je o temném lovci, který jako člověk žil v římské provincii Moesia a býval otrokem. Příběh se hemží flashbacky na jeho minulý život, a vy si uvědomíte, že byste v té době žít nechtěli. Hlavně pokud byste patřili k nízké třídě.

Zarek z Moesie se narodil před dvěma tisíci lety otrokyni, kterou jeho otec, římský generál Gaius Magnus, znásilnil. Bohužel, Zarek byl poslán svému otci, který ho používal jako fackovacího panáka pro své další syny, Zarekovy nevlastní bratry. Po své smrti v šestadvaceti letech se stal Zarek temným lovcem. A po vyvraždění vesnice, kterou měl Zarek chránit, začaly kolovat zvěsti, že to byl on, kdo v záchvatu vzteku všechny povraždil. Každý temný lovec se k Zarekovi otočil zády. Zarek byl poslán do vyhnanství na Aljašku.

"Když udeříš jako první, ostatní tě nechají na pokoji a přestanou se snažit přiblížit se."

Potěšilo mě zjištění, že se v knize objevilo víc z Acheronova života, ke kterému patřila i Artemis. Z jejich "vztahu" mi obočí létalo nahoru každou vteřinu a přistihla jsem se, že mi spadla čelist.

Astrid dostala za úkol posoudit Zarekovu příčetnost, a jako nestranná soudkyně, nymfa spravedlnosti musí rozhodnout, jestli ho nechat žít nebo popravit. Její matkou je bohyně spravedlnosti Themis, a jejími sestrami jsou samotné Sudičky - Atropos, Clotho, Lachesis. Její otec byl smrtelník, kdežto otec jejích sester jiný bůh.

"I kdybych ho zkrotila, stejně by zůstal divoký."

Acheron chtěl Zareka udržet naživu, protože věděl, že on nevyvraždil vesnici a také proto, že si byli velmi podobní. Artemis chtěla Zarekovu smrt, protože věděl až moc, ale hlavně se ho prostě chtěla zbavit. Acheron uzavřel s Artemis dohodu, aby se Zarekovi dostalo spravedlivého rozsudku. Artemis vybrala Astrid, která ještě nikdy za celá staletí nevynesla rozsudek nevinen.

Každá dohoda, ale má nějaké ty nedostatky a co se bohů týče, tam se nikdy nedá říct, co se může pokazit. Artemis vyslala Thanatose, aby zabil Zareka, a Acheron byl ten, kdo musel situaci napravovat.

Acheron povolal svého charontského démona Simi, aby dávala na Zareka pozor…

Vypadala tou myšlenkou znechuceně. "Vrať se ke mně, Simi." Simi se posmívala, a měnila formy. "Neusmaž bohyni. Neusmaž Thanatose." Odfrkla si podivně jako nějaký kůň. "Nejsem jojo, akri. Jsem Simi. Nenávidím, když mi říkáš ne. To nemám ráda. Je to nudný. Nikdy mě nenecháš se pobavit."

Začátky Astrid a Zareka mě dostávaly, protože Zarek se pokaždé choval tak, jak byl zvyklý. Nikomu nedovolil, aby ho urazil jako první. Pak stačila Astridina přítomnost a Zareka jeho kousavost opustěla. Zároveň jsem si oblíbila postavu Saši, katagariánského zvěrolovce s přirozenou podobou vlka, který dělal Astrid společnost a chránil ji.

Astrid a Saša spolu mluví telepaticky a Saša se netají tím, že nemůže Zareka vystát…

"Nelíbí se mi způsob, jak se na tebe dívá."

Pozvedla obočí nad Sašovými naštvanými slovy ve své hlavě. "Nelíbí se ti jakýkoli způsob, kterým se na mě muž dívá."

Vlk se posmíval. "Stejně, nespustil ze tebe oči, Astrid. Pozoruje tě i teď. Jeho hlava je skloněná, ale v jeho očích je chtíč, když se na tebe kouká. Jakoby tě už cítil pod sebou. Nevěřím ani jemu ani jeho pohledu. Jeho pohled je příliš intenzivní. Můžu ho kousnout?"

Zarek se s Astrid pohádal a vyděsil ji. Saša ho pokousal a poškrábal. Zarekovo následné chování bylo…

Zarek se podíval na misky s vodou a žrádlem pro Sašu, které Astrid umístila na malý tác, deset centimetrů na zemí.

Saša odhalil zuby. "Ne moje jídlo, chlape. Kontaminuješ to, a pak mi pomoz, vykoušu z tebe ty hovadiny."

"Saša, prosím."

Zarek se přiblížil k nerezovým miskám.

"Říkal jsem ti, Astrid, ten bastard se mě chystá otrávit. Hodlá mi naplivat do vody nebo udělá něco horšího."

Zarek udělal tu nejvíce nejneočekávanější věc ze všech. Sehnul se, zvedl skoro prázdnou misku na vodu, umyl ji ve dřezu a znovu naplnil vodou, poté ji pomalu vrátil na tác.

Astrid si nebyla jistá, kdo z nich byl víc šokovaný jeho činy. Ona nebo Saša.

Astrid se chtěla o Zarekovi dozvědět víc, tak povolala Oneroi, M´Adoca, který ji vzal do říše snů a konkrétně do Zarekova snu o minulém životě…

"Nechce to udělat, Mariusi." Řekl jiný kluk předtím, než udeřil holí cokoli, co bylo na zemi.

Marius sebral hůl bratrovi z ruky a šťouchl do hromady na zemi. "Co se děje, otroku? Jsi příliš dobrý na to, abys jedl zbytky?"

Astrid zalapala po dechu, když si uvědomila, že to na zemi bylo další dítě. Dítě, které bylo oblečené ve starých hadrech, a které ostatní nutili sníst shnilé odpadky. Chlapec se stočil do klubíčka a chránil si hlavu do takové míry, že skoro nevypadal jako člověk.

Ti s holemi ho nepřestávali mlátit a bít. Kopali ho, když neodpovídal na jejich rány a urážky.

A pak tu byl sen, kdy byl Zarek temným lovcem, ale ti ho odmítali…

Tentokrát, když Zarek promluvil, vztek z jeho hlasu vymizel. Byl dutý a plný potřeby, bolestný, a ovlivňoval ji víc, než když si přál umřít. "Pusť mě dovnitř, Ashi. Přísahám, že se budu chovat. Přísahám. Prosím, nenechávej mě tady venku samotného. Nechci, aby mi byla znovu zima. Prosím!"

Slzy tekly dolů po Astridině tváři, zatímco sledovala Zareka, jak tloukl na dveře, dožadujíc se, aby otevřeli.

Nikdo nepřišel.

Smích uvnitř pokračoval, jako kdyby neexistoval.

Jess, jediný Zarekův přítel, se dozvěděl, jak moc talentovaný jeho přítel zatančím-si-na-vašich-hrobech je.

"Santa, jako že Claus?"

Muž přikývl. "Vím, že je to hloupé jméno, ale nevěděli jsme, jak jinak mu říkat. Je to prostě nějaký chlap, který v zimě přijde a koná dobré skutky. Policie ho několikrát viděla, jak nesl tašky do centra, ale nechávají ho na pokoji. Odhazuje příjezdové cesty starším a vytesá hodně těch precizních ledových soch, co jste pravděpodobně viděl po městě.

Jess cítil, jak mu spadla čelist, pak ji rychle sklapl než odhalil tesáky tomu gentlemanovi. Jo. Viděl ty sochy.

Ale Zarek?

Jestli byste si knihu měli přečíst? Jasně! Je škoda, že u nás vyšly první tři díly, protože tenhle... Jo, prostě vás dostane. Nejde o repliky, které vkládá Sherrilyn do úst svým postavám. Jak sama uvedla, bere veškeré postavy jako skutečné lidi. A jedno víme jistě, někdy stačí jemný dotek, aby změnil krutou minulost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama