10,6. Until Death Do As Part - Sherrilyn Kenyon

9. listopadu 2015 v 16:35 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Until Death Do Us Part je krátká novela, která se odehrává v místě rodiště Hraběte Draculy, ale v tomto čase. Sherrilyn Kenyon se tímto počinem stala pro mě nepostradatelnou. Přečetla jsem celou sérii Temných lovců.

Drakulova dcera Esperetta a úhlavní nepřítel jejího otce Velkan tvoří pár knihy. Trochu jako rozvedení konce příběhu Romea a Julie, pokud bych měla s něčím porovnávat.

Esperetta nevěděla, že se Velkan přiučil od své matky kouzlům a během jejich svatebního obřadu spojil jejich životy, duše. Padne jeden, padne druhý.

Velkan se chtěl ujistit, že Esperettin otec je nebude lovit, tak nechal Esperettu předstírat smrt.

Velkanovy plány se zhatily, když Esperettu přímo před ním probodl její otec a ona zemřela, spící lektvar byl vedlejší. Velkan byl pak mučen a zabit. V noci, kdy Velkan uzavřel dohodu a stal se temným lovcem se k životu probudila i Esperetta. Probuzení v hrobě a hrabání ven z hluboké jámy není procházka růžovým sadem a pak sledovat jak milovaný manžel povraždil její rodinu? Uf!

Esperetta utekla a pár set let se nehodlala vrátit, ale shodou okolností musela. Velkan nečekal, že Esperettu ještě někdy uvidí a pak? Nakonec si zachraňovali životy navzájem.

Esperetta si zkrátila své jméno na Rettu a rozhodně nebyla tou ženou, která má malý rozhled a tendence nechávat Velkana vše řešit za ní. Velkan musel připustit, že se Retta o sebe postará sama, a že nebude tolik násilnický vůči nepřátelům. Retta zvládne být násilná i za něho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama