Závod o život

22. října 2015 v 20:58 | Lola Kiss |  Beletrie
Závod o život je třetím dílem v pořadí v sérii V říši Lorů, první díl Hlad jako žádný jiný http://lola-kiss.blog.cz/1507/v-risi-loru, druhý díl Zabít nebo milovat, třetí díl Závod o život, a další díly... Autorkou je Kresley Cole. Jak bývá mým zvykem, přečetla jsem první knihu, ale pak přeskočila druhou, a vrhla se na třetí. Některých zvyků se prostě nehodlám zbavit, to ne. Nějaká lítost? Ne.

Závod o život začíná Kvapíkem za talismanem, soutěží, kde se navzájem smrtelné i nesmrtelné bytosti podráží a mohou se i zabít a bla bla bla. Prostě něco drsného, no. Došlo na mou oblíbenou postavu, Lykaje Bowena MacRievea, který přežíval a jeho hlavním záměrem bylo získat talisman a přivést zpět svou vyvolenou, která umřela před stoosmdesáti lety.

Bowen MacRieve je starý pár tisíciletí a jeho hlavní doménou je boj. Nemá trpělivou povahu a jeho nejoblíbenější hláškou je: Bowene, tos to zase zpackal. Od života chtěl jediné, získat svou vyvolenou a mít děti, protože kromě bratranců nemá jinou rodinu. O svou vyvolenou přišel, ale nezabil se jako jiní, které potkal stejný osud.

Mariketa Očekávaná je čarodejnice, která se zapsala do Kvapíku, aby všem dokázala, že na to má. A měla? Ne. Třetí den Kvapíku se dostala do bližšího kontaktu s Bowenem, trochu se muchlovali a ona pak skončila s "přáteli" zavřená v bludišti právě Bowenem.

Děj byl hodně rozvláčněný a po přečtení jsem si uvědomila, že styl, jakým se autorka pokoušela propojit příběh Bowena a Mari potýkal s příběhem, ve kterém bylo popisováno, jak mocná je Mari čarodějnice. Nešlo to úplně dohromady, a prostě mi to přišlo moc rozkouskované. Potom se autorka zasekla na jendom dlouhém kuse, a pak znovu skončila rozkouskováním. Postupná následnost tam byla, ale nevychutnala jsem si příběh. Popisem příliš mnoha věcí přijdete o to podstatné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama