Stránka jedné knihy - 3.kapitola, část 2

26. října 2015 v 18:07 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
Nemohla jsem pochopit, kam se ztratila Erika, a tak jsem se ji rozhodla po patnácti minutách vyhledat. A samozřejmě jsem ji našla, jak jinak než u barového pultu, kde poslouchala něčí soukromý rozhovor.

"Pojď sem." Erika mě za paží odtáhla od baru a já uviděla, že ve stejnou chvíli, kdy mě odtáhla, se objevila na scéně Eva a začala se motat okolo Bena a kluka, který byl ke mně otočený zády.

"Tohle si musíš poslechnout." Posadily jsme se na ratanovou pohovku u bazénu a Erika mi podala barevný koktejl, ze kterého jsem cítila jen ovocnou vůni.


"Šla jsem nám pro pití, a když jsem čekala, než ho barman namíchal, slyšela jsem, jak se jeden kluk ptal, kdo to je? Víš, a oni ukazovali na tebe, tak mi bylo jasné, že si všimli, jaká jsi dneska kočka." Erika se usmívala, ale něco mi říkalo, že nebudu mile překvapena.

"Ten vpravo byl Ben Bolmont III. A tomu druhému jsem neviděla do obličeje." Erika ale viděla a hlavně slyšela všechno.

"Počkej, já ti to povím." Erika si upila a já seděla napnutá jako struna. "Takže, ten Ben se zeptal, kdo jsi a ten druhý mu řekl, no to je přece Lilian Vampová. Ben se ho ptal, jak to ví, a ten druhý mu říkal, že tě potkal nedávno v kavárně a pokecali jste."

"Alex." hlesla jsem a přemítala, jak je možné, že si ti dva padli tak rychle do noty.

"Jo, takže Ben řekl, že vypadáš pěkně sexy, a na to mu ten druhý řekl, že se s tebou domluvil na večeři." Erika pozvedla obočí a já jen přikývla.

"Ještě něco?" Skoro jsem to nechtěla slyšet, ale rozmyslela jsem se.

"Ano, Ben se ho zeptal, jestli to bude další z jeho pověstných úlovků na jednu noc! Málem mě z toho kleplo a říkala jsem si, že si třeba vymýšlí." Erika zakroutila hlavou a já přemítala, jak moc se asi ti dva znají. Naneštěstí pro mě, je Erika dobrá pozorovatelka a rovnou mi pověděla, že jsou asi něco jako kamarádi, podle znalostí svého loveckého seznamu.

"Víš, jak jsem ti říkala o těch důvodech?"

"Páni! On? No, musím uznat, že je to tedy kus, holka."

"Co bych měla dělat?" Dopila jsem ovocnou limču a podívala se na dno prázdného kelímku.

"Užívat si. Podívej, neříkám, že si ho máš rovnou brát, ale taky ti neříkám, abys s ním skočila rovnou do postele. Takže, jestli opravdu hodláš začít žít nový život, začni s ním." Erika na něho ukázala prstem a Alex se v ten moment otočil.

"Eriko." Chtěla jsem ji zarazit, ale ona už si to mašírovala k baru, aby mi dala dostatek prostoru. Za Alexem jsem postřehla Bena, jak se díval mým směrem a také Evu, která byla dnešní večer Benovi neustále v patách.

"Ahoj, Lili."

"Alexi." řekla jsem a podali jsme si ruce.

"Dneska vypadáš úplně jinak, jako nějaká siréna, která láká nebohé námořníky do záhuby."

"Máš pravdu, jednoho jsem právě chytila." Asi to nebyla jen ovocná limča, kterou jsem cucala.

"Rád jsem se nechal chytit. Tak, jak to vidíš s naší večeří?"

"Co bys řekl na pondělí?" Zastrčila jsem si pramínek vlasů za ucho a sledovala jeho štíhlé prsty, jak jezdí po displeji dotykového mobilu htc.

"Jasně, už se nemůžu dočkat." Mrkl na mě a já potlačila nutkání se zasmát.

"Čau Lili." Protáhl Ben a přichomýtl se k nám.

"Ahoj." řekla jsem a škrobeně se usmála.

"Dlouho jsem tě neviděl, vypadáš dneska skvěle, holka."

"Ehm, díky, ale kdo jsi ty?" Alex propukl v hlasitý smích a já měla co dělat, abych se udržela, protože Benovi se v obličeji zjevil zcela nový výraz plný úžasu.

"Benjemin Bolmont III." Pronesl hrdě a políbil mě na hřbet ruky, jako ve starém filmu.

"Ano, je mi to trochu povědomé." podotkla jsem a sledovala Alexe, který se tvářil, jakoby sledoval nejvtipnější film roku a Ben, který se tvářil jako politý studenou vodou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama