Stránka jedné knihy - 3.kapitola, část 1

24. října 2015 v 16:27 | Lola Kiss |  MY NOVELS Stránka jedné knihy
STARÉ MĚSTO, NOVÉ JÁ

"Určitě to chceš udělat?" zeptala se mě Erika asi po milionté, co jsme došly do kadeřnictví, a já se usadila do volného křesla.

"Ano, jsem si tím velmi jistá." Potvrdila jsem to pokýváním hlavy a řekla kadeřnici, co si přeji na hlavě vytvořit.

Kadeřnice se pustila do práce a Erika se tvářila jako bych prováděla jeden z největších hříchů. Vždycky se jí moc líbily moje vlasy, jak jsou přírodně zbarvené a teď se ani za mák nezamlouvala změna, kterou jsem hodlala podstoupit.


"Řekneš mi konečně ten pravý důvod, proč se necháváš ještě víc zkrášlovat?" Erika se posadila na židli vedle mě a provrtávala mě pohledem.

"Dělám to pro sebe." Erika protočila panenky a já se usmála. "Potkala jsem jednoho muže, se kterým půjdu na večeři, ale to není ten hlavní důvod."

"Povídej mi o něm." Erika se posadila na krajíček židle, až jsem se obávala, že spadne na zem, pokud se posune byť jen o milimetr.

Odvyprávěla jsem vše, na co jsem si vzpomněla ohledně Alexe a pak se dál věnovala svému odrazu v zrcadle, který nevypadal vůbec lichotivě, vzhledem tomu, že jsem měla vlasy celé nabarvené.

"To zní slibně, holka." Erika znalecky pokývala hlavou a pak se dožadovala fotografie, aby mi mohla Alexe schválit. Slíbila jsem jí to, a pak se dál věnovala zkoumání svého odrazu, zatímco mi Erika povídala o Stefanovi a jeho plánech do budoucna.

"Jaký ten hlavní důvod?"

"Cože?"

"Ten hlavní důvod, který tě dovedl k téhle proměně."

"Když jsem byla ty dva týdny mimo město, uvědomila jsem si, že pokud chci začít žít svůj život, měla bych se změnit. Teď nemyslím jen po psychické stránce, ale hlavně po té fyzické. A jak nejlépe začít než u kadeřníka."

"Páni, asi tě něco osvítilo."

"Hele, tohle je vážná věc." řekla jsem a cítila, jak mi cukají koutky. S Erikou rozesmály.

Seděla jsem u kadeřníka skoro tři hodiny, než jsem byla s výsledkem spokojená. Svoje původní tmavě hnědé vlasy jsem vyměnila za světlejší a vlnitější, také jsem si nechala trochu zesvětlit konce, takže jsem měla tmavé vlasy a osm centimetrů od konečků byly světlé.

Erika to zhodnotila zdviženými palci a já pak nechala velkou sumu na pokladně. Nezapomněla jsem si vzít kadeřníkovu radu k srdci a šla si koupit kulmu na vlasy a nějaké natáčky.

Domů jsem dorazila za dvě hodiny, kdy jsem měla nakoupeno všechno na dnešní večírek u mě doma. Pizza, čína, mořské plody a pivo a víno. Měla jsem všechno, včetně hry, kterou jsem si půjčila od Marie - twister.

Erika dorazila jako první spolu se Stefanem a pomohli mi připravit akci. Já si vzala na povel kuchyň, Stefan muziku a Erika se starala o hry a výzdobu. V osm zazvonili kamarádi a párty mohla začít.

Hráli jsme i na fanty, kde na Adama prasklo, že ho rodiče nachytali s holkou na gauči, když se mazlili. Body k dobru, bylo mu tehdy jen sedmnáct, jak prohlásil.

Marie se přiznala, že první pusu dostala v osmnácti a Erika uznala jako pravdu, že se jednou políbila s holkou, na což reagoval Stefan, že by to rád viděl.

Já a Petr jsme museli dát jeden fant a pak jsme také odpověděli na pár dotazů, které se týkaly osobního života.

A abych nezapomněla, že se kolem mě rozprostírá další svět, přišla mi do schránky škrobená pozvánka, tentokráte na Eviny narozeniny, které slaví o víkendu, když rodiče odjedou na letní chatu - vilu. Je to takové nepsané pravidlo, že rodiče půjčí Evě celý dům a ona pak zorganizuje párty roku, jak tomu říká.

Rozhodla jsem se porušit další nepsané pravidlo a přivést někoho s sebou. Eriku, mou nejlepší kamarádku, která o mě ví všechno a na kterou je spolehnutí, že mě nenechá ve štychu.

Celé odpoledne jsme bloumaly po městě a hledaly perfektní dárek pro rozmazlenou bohatou dědičku, která nezná nic jiného než protekci a slova: já chci!

Služebná odesílá pozvánky obvykle týden dopředu, ale jak mi bylo jednou sděleno, já se nepočítám jako extra vítaný host, takže moje účast se bere jen jako nezbytnost. Tudíž bych tam ani nemusela být, ale zlou krev v rodině nepotřebujeme. To, co jsem předvedla naposledy, stačilo vyvolat rozruch na celý měsíc.

Dveře byly jako každý rok otevřené dokořán a služebná pryč. Erika se usmívala, protože mě donutila obléknout si něco nového a měla radost, že jsem každou chvíli tu proklatou sukni stahála níž.

"Nech toho. Vypadáš dobře." Postrčila mě k hromadě dárků, kam jsem odložila jeden pro Evu, bez podpisu.

Erika si uhladila hnědé kudrnaté vlasy a přejela po černých, flitrem pošitých šatech. "Jdu pro pití."

A byla pryč. Podívala jsem se do zrcadla a uhladila si vlasy. Vypadám dobře, mé nové já.

Procházela jsem místnostmi a setkávala se s pohledy svých bývalých kamarádů, kteří mě na první pohled nemohli poznat, ale pak si uvědomili, o koho se jedná, a jejich zájem trochu poklesl. Pořád jsem pro ně zůstávala černou ovcí rodiny Vampových.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama