Procentuální pochybení

1. října 2015 v 12:13 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Pořád není zima a vy si říkáte, že schovávat nohy do kalhot nebo punčoch, je trestu hodné. Zvlášť, pokud je na vás pravidelný sport vidět. Nebo někomu stačí, že má dlouhé nohy do nebe.

Každopádně si musíte zjistit, jestli vám neumrzne zadek, když si navlečete sukni nebo šaty. A karaťasy? Budete mrznout stejně. To, jestli vás někdo zahřeje, roli nehraje.

Kamarádky dorazily a co byla hlavní hláška? "Dneska hlásili teplo a sluníčko, a já klepu kosu." A jak by ne! Slunce za mraky, vítr, že máte na hlavě vrabčí hnízdo a sukni pomalu u krku. Díky za dlouhé kabáty!

Nejspolehlivější předpověď je na další den, asi 75%, pak to rapidně klesá na 50% a 25%. Že bychom měli koukat na rosničku každé ráno? Kdo na to má mít čas?! Jít do koupelny, nasnídat, ustlat, připravit svačinu potažmo oběd, obléknout, učesat a namalovat, doběhnout vlak nebo trčet v autě v zácpě. Ve vlaku poslouchat rádio? Upadnou vám uši a navíc, chytrý telefon rád upozorní na nebezpečnou výšku tónu. A v autě? Jistě, stačí poslouchat ve stanovenu hodinu. Koho zajímají dopravní nehody, blokující zrovna naši cestu?

Kde je chyba? Těžko můžeme plánovat, jak se obléknout na pracovní schůzku, když by člověk po cestě mrznu? Přijít nabalená a pak všechny vrstvy sloupávat, zatímco šéfové čekají? Jo, brnkačka.

Počasí je jako experiment, který nevyjde zrovna dobře, když staví na frontách v pohybu. A co teprve vzdušné proudy! Páni, to musí být tam nahoře mela. Jeden by čekal, že nám nebe spadne na hlavu (tuhle větu z Asterixe a Obelixe miluju). Bude někdy varování přesné nebo předpokládané podle dosavadních vzorců "chování"?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama