Po večerním představení

6. října 2015 v 8:13 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Lea se napila Kofoly original a čekala, jak jí Dominik odpoví. Zeptala se ho na trapnou věc, kterou kdy udělal. Lea mu řekla, že pro ni bylo trapné, když se na srazu spolužáků líbala s Kryštofem, a pak ho potkala za rok se svojí kamarádkou Leontýnou, ti dva spolu chodili.

"Nemůžu vybrat jednu věc, protože jich je víc. Nejde vybrat jenom jednu, která by měla navrch." Dominik se napil Kofoly.

"Dobře." Lea byla trochu zklamaná, ale odmávla to rukou. Nechtěla se tím zabývat, a tak změnila téma. Možnost víc poznat Dominika se jí naskytla, když mluvil o tom, že ve své práci dovede odhadnout lidi, jestli na to mají nebo ne. Lea se toho chytila.

"Předveď mi to, řekni, co si myslíš o mně." Vyzvala ho Lea. Dominik nevypadal nadšeně a chvíli mlčel. Lea se rozhodla začít.

"Dobře. Začnu první. Když jsem tě poprvé viděla, byl jsi stydlivý a zdál ses mi odměřený. Všichni o tobě mluvili jako o dokonalém a chytrém klukovi. Byl a jsi uzavřený, a je vidět, že práce je pro tebe důležitá. Možná až moc." Lea se odmlčela a nechala Dominika, aby zareagoval.

"Ano, byl jsem stydlivý, ale práce a postavení na vlastní nohy mě přimělo dívat se na svět jinak. To, že jsem chytrý, hodně jsem se učil to, co jsem potřeboval. A uzavřený? Jinak se chovám v práci a jinak doma." Dominik znovu mlčel.

"Slibuju, že nebudu vyvádět, chovat se jako husa, ani se neurazím." Vybídla ho Lea a Dominik začal.

"Taky jsem o tobě slyšel, že jsi šprtka. Možná se moc snadno vzdáváš svých cílů, jako například školy, kam jsi chtěla. Hodně skáčeš, jak tvoje teta píská. Chováš se a mluvíš úplně jinak, než jak o tobě tvoje teta mluví." Lea byla trochu překvapená.

"Co se týče školy, kdybych ji začala studovat až na druhý pokus, bylo by to šest let a to by trvalo moc dlouho. Byla bych moc stará. Že skáču, jak ona píská, ano. Je to způsob, jak přežít v její přítomnosti. Jednou jsem se s ní přela, a ona celý týden se mnou nemluvila. A zkoušet to tady, když spolu trávíme dovolenou v chatě, není nejlepší nápad." Lea nedodala, že se chová jinak doma, jinak ve škole a jinak s tetou. A ani nechtěla zmiňovat, že není šprtka, ale učí se, co potřebuje. Té školy se vzdala, aby mohla dřív odejít od rodičů do vlastního. To, že si byli podobní, nehodlala říct nahlas.

Dominik se napil. Lea přemítala, jestli si Dominik myslí, že je dobře, že se chová a mluví jinak, než jak o ní slyšel. Tohle vědět nechtěla. Netušila proč, ale ne.

Lea se posadila do tureckého sedu a Dominik si lehl na břicho.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Šišková Lucie Šišková | E-mail | Web | 6. října 2015 v 11:11 | Reagovat

Děkuji za připomínku. Částečně ano. Mám velmi podobnou zkušenost.[Smazaný komentář] :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama