Nedívej se zpátky

14. října 2015 v 21:55 | Lola Kiss |  Eagle´s
Pochopte samu sebe. Slova doktorky Sýkorové jí zněly v uších a nepřestávaly už dobrou hodinu. Jasně, že měla mlčet. Prostě měla držet jazyk za zuby. Ale ne. Nemohla si pomoct a řekla to ,co doopravdy cítila.

Angelika se mračila na šálek kávy a nepřítomně ho míchala lžičkou. Proč vůbec chodila na terapie? Ou, jasně. Přišla o rodiče a školní poradce se rozhodl, že jedině terapie ji napraví. Napraví? S ní nebylo nic špatně.

Angelika prudce třískla lžičkou o talířek, až lžička odskočila, pokapala Angeliky béžové kraťasy a skončila na zemi. Paráda.

"Ale, že by další smutná dušička? Co to s váma holkama dneska je?" zeptal se Radek, kolega číšník.

"Věř mi, nechceš znát odpověď." řekla Angelika a přestala se rýpat ve vlastních pocitech. Kdo je k čertu potřebuje, ne?

"Stejně bych ji uhádl. Jde o kluka." Radek na Angeliku zamrkal a vysloužil si od Veroniky uchichtnutí.

"Páni. Ty ses tak netrefil." Angelika se kolem Radka protáhla a vyřídila další objednávku. Školní kavárna nebyla nic moc, ale prachy se hodí vždycky.

"Co myslíš, Rony, jde o kluka?" Radek si prostě nikdy nedá pokoj.

"No, možná jde o-"

"Jasně! O dva kluky. Že jo, Ang?" Radku, proč musíš pořád do všeho srkat nos?!

"Víš, asi bude jednodušší, když ti odpovím. Stejně by to tvoje hlavinka dohromady nedala. Jednou za měsíc na pár dní je holka vždycky taková naf-"

"Hej! Stačí. Pochopil sem." Radek se rychle stáhl. Angelika si oddychla a pro dnešek zadoufala, že bude mít od něho pokoj. Nepotřebovala vidět, jak se Rony tváří, aby věděla, že ona to nespolkla.

Angelika se věnovala uklízení stolu na konci u okna a ignorovala zvídavé pohledy. Věděla, že jedině ten pitomec Derek vysílá tyhle signály. A zrovna dneska byl v obzvláště dobré náladě. Angelika věděla, že kdykoli s k němu přiblíží, jako by jí vysával veškerou energii. Derek je prostě blbeček.

"Ahoj Angie, jak se vede?" Derek se opřel o opěradlo židle a pozoroval ji při práci.

"Dereku, jasně jsem ti říkala, že zdrobněliny používají jedině děti. Ach počkat, já zapomněla. S jedním dítětem se bavím." Angelika uklízela už tak čistý stůl a odmítla se setkat s jeho pohledem.

"Ale! Dneska jsme stejně nevychovaná jako vždy? Co dostaneš od Mikuláše? Uhlí?" Angelika zvedla hlavu a probodla ho pohledem. Derek se zakřenil.

"Potřebuješ něco? Jestli ano, Rony ti velmi ochotně pomůže." Angelika se ušklíbla a protáhla se kolem Dereka k dalšímu stolu. Prostě ho bude ignorovat.

"Veronika má práci. Chci tebe." Angelika málem upustila cukřenku. to by jí ještě scházelo, aby čistý stůl musela dělat znova. Jestli si myslí, že tímhle proslovem Derek něco získá, plete se.

"Přestaň chtít věci, které mít nemůžeš." Derek se na Angeliku zazubil a ona poznala, že tohle kolo s ním dneska nevyhraje. Derek byl nabuzený po posilovně a právě teď hledal další... Ne! Nebude na to myslet. Sakra, holka, seber se!

"Chci kafe. To mít nemůžu? Ale no tak, Angie. Ty víš, že to chceš. Tedy, zbavit se mě." Angelika se prudce nadechla, a kdyby držela prázdný tác bez nádobí na něm, byla si jistá, že by ho použila. Derekova hlava se jevila jako červený maják. Derek tam stál a v očích mu veselo hrálo. Jednou toho kluka dostane a pak ho pořádně oš-... pořádně mu promluví do duše.

Angelika kolem něho prošla a předstírala, že si nevšimla toho, jak poznal, na co myslela. Tenhle pitomeček jí zná až podezřele dobře. Co je to na tom managementu učí, proboha? Zná ji dobře? Ne, nezná. Angelika se v duchu okřikla a schovala se za profesionální masku.

Derek se uculoval a Angelika si živě představovala, jak mu ten samolibý úšklebek smaže jedna dobře mířená sprška kafe. Veronika si vedle Angeliky odkašlala. I ty? Pomyslela si Angelika a pomalu postavila mléko na poličku. Jasně, že neměla v úmyslu Dereka náhodou polít. Jako minule. Veronika se usmála a odkráčela.

"Angie, jsi moje zlato. Tohle umíš tak dobře jedině ty." Derek odešel včas, protože přesně o dvě vteřiny později by mu Angelika nevylila na hlavu mléko, ale za ty jeho dvojsmysly by mu-

"Holka! Polož tu konvici." Veronika uvolnila Angeličiny prsty a konvici vzala z jejího dosahu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama