Jak to vlastně začalo, Derek

25. října 2015 v 16:28 | Lola Kiss |  Eagle´s
To byla zase šichta. Všechny ty programy prevence a akce, a zbytečně. Za tenhle večer sebral Patrick tři opilý kluky, pět hajzlíků s trávou a jednu holku v bezvědomí. Nejhorší byl ten poslední případ. Té holce nemohlo být víc jak sedmnáct, na sobě měla děsný stříbrný šaty a vlasy, no prostě vypadala jako holka co šlape. Sledoval ji přes tři ulice, čekal, a pak zastavil před barem Modrýho luňáka. Vlastně to nebyl ani bar, ale spíš král všech pajzlů. Většinu klienteli tvořili feťáci, zloději, drogový dealeři a také propuštěnci z vězení.

Patrick za svou kariéru policajta viděl hodně, ale stejně ho ten pohled na bezvládnou holku a nějakýho feťáka zamrazil. Ta holka s ním odcházela, ale jakmile vyšli ven, zkolabovala na chodník. Ten prevít na ni chvíli zíral a v tu chvíli Patrick zakročil. Feťák zmizel, když uviděl odznak a Patrick stáhl holce šaty dolů, a odnesl ji do auta.

Občas Patricka napadlo, jestli někdy přijde den, kdy by nemusel nechávat kompletně čistit auto. Pokaždé se našel někdo, kdo se mu tam poblil. A tahle holka nebyla výjimkou. Na jednu stranu si říkal, že je to dobře, dostane to ze sebe ven. A pak tu byla ta možnost, že by se udusila vlastníma zvratkama.

"Hej, holka." Patrick s ní zatřásl, ale ona jenom zamumlala. Během večerů jako tenhle, kdy na záchytku dovážel zfetovaný nebo ožralý děcka, si říkal, že by jejich rodiče potřebovali natlouct rozum do hlavy.

"Hej, jak ti říkají?" Patrick to zkusil znovu, a zavrtěl hlavou na Toma.

"Podle všeho je to Angelika Střížová." ohlásil Tom a Patrick se na ni znova podíval.

"Angeliko?"

"Hm?" zamumlala holka a Patrick pocítil náznak úspěchu. Musí kontaktovat její rodiče.

"Potřebujeme zavolat rodičům."

Ta holka, Angelika, se zasmála. Spíš se o to pokusila a vzešlo z toho zabublání.

"Tvoji rodiče..."

"Leží na krchově."

Patrick na chvíli nebyl schopen slova. Do háje! Tom se na něj podíval a pokýval hlavou. Doufal, že se mu to zdálo, ale ne. Ten šepot znamenal to, co si myslel. Nemá rodiče, ale pěstouny.

Tom ťukal do počítače a pak někam volal, nakonec našel zodpovědnou osobu. Zamával na Patricka a kývl hlavou. Už sem jedou.

"Angeliko, musíš se napít." Ta holka se potřebovala napít. Byla úplně dehydratovaná.

"Sem v pohodě." promluvila Angelika víc nahlas a otevřela oči.

"Zavolali jsme tvým pěstounům, jedou pro Tebe." Patrick sledoval, jak přimhouřila oči a pak se pomalu posadila.

"Kde mám kabelku?" Angelika si promnula obličej a rozmazala si oči ještě víc. Patrick musel přiznat, že teď vypadá jako zombie v těch filmech, na které čučí jeho syn Derek.

A pak šlo všehcno ráz naráz. Pěstounka se dostavila, a Patrickovi bylo jasné, že tenhle večer pro Angeliku neskončí dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama