Andělé noci

11. října 2015 v 11:12 | Lola Kiss |  Beletrie
Lili St. Crow je pseudonym americké spisovatelky Lilith Saintcrow, která napsala přes 26 románů. Lilith (1976) žije ve Vancouveru s rodinou. Miluje zvířata, především kočky. Její kniha Andělé noci je prvním dílem z pěti dílné série.

Autorčina stránka: http://www.lilistcrow.com

Dru Andersonová
Loví v noci. Vrhá nože. Láme srdce.

Nebezpečná a sexy! Dru Andersonová je drsná nová hrdinka, jejíž příběh nedokážete odložit.

Táta? Zombie.
Máma? Dávno mrtvá.
Já? To je právě to děsivý.

Dobře, tohle je trochu působivé, takže jsem se pustila do čtení. Po stylistické stránce se autorka snažila co nejvíce přiblížit mladým čtenářům teenagerům, používá slang a veškerá konverzace je stylizována do toho, jaká Dru je. Dru chodí na střední a je zvyklá na fakt, že její otec je neustále pryč, a ona se spoléhá sama na sebe. Předčasně dospělá? Jo, a vůbec to nezvládá.

Dru musela zabít vlastního otce, protože byl proměněn ve zombieho. Úplná hračka, prostě ho složila a sama se sesypala. Načež utekla z domu, aby se ukryla v opuštěné budově, kterou obýval její spolužák ze školy, Graves. Normálně by spolu být kamarádi nemohli - ona se nemůže kamarádit s lidmi, když pořád někdy běhá a zabíjí příšery. Když Dru a Gravese napadli vlkodlaci, Graves byl pokousán - situace se změnila.

Dru Gravesovi pomáhá, i když ho poprvé chtěla zabít. Neudělala to, protože zjistila, že Graves není jako ti ostatní. A to znamenalo jediné... V tomto momentě se kniha rozhoupala a Dru přicházela na to, kým vlastně je, a kdo proměnil jejího otce v příšeru. Jako každá jiná puberťačka, i Dru má problémy se svými emocemi. S Gravesem jsou kamarádi, ale i něco víc? Na tohle si prostě neumí odpovědět. A pak se tam objeví tajemný Christophe, který není člověk, ale krev sající nestvůra. A Dru? Přichází na to, že může mít za kamaráda polovičního vlkodlaka a za známého upíra.

Dru se potýká s rozporuplnými pocity ohledně Christhopa, se znepokojivou pravdou že je Světocha, s vzrůstajícími city k Gravesovi. A jako bonus, se dostane do nové školy. Škola, která poskytuje přístřeší pro ty, kteří nejsou lidmi.

Jestli si myslíte, že je to zajímavé, no ano. Tolik akce nacpané na tak málo stránek, že vás to zahltí informacemi. Než se stačíte rozkoukat a přijmout definici o jednom živočichovi noci - bum! Máme tu další a zase něco kompletně jiného. A pak to přestanete počítat a snažíte se věnovat pozornost jménům. Moc definovaných pojmů a špatně podaných. Nesoustředíte se na to tolik, jak byste měli. Je to stejné jako ve škole, kde do vás hučí to i ono během pětačtyřiceti minut, a vy pak uděláte jediné - mozek toho má dost a bere si dovolenou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama