... A PAK JI POLÍBIL

16. října 2015 v 15:23 | Lola Kiss |  Beletrie
Název této knihy ... a pak ji políbil od Laura Lee Guhrke je zasazen do doby kolem roku 1893, kdy ženy teprve začínají pracovat plnohodnotněji a získávají větší práva.

Laura Lee Guhrke se neživila spisovatelkou odjakživa, ale nakonec její práce došla ocenění, když obdržela prestižní cenu RITA za autorku nejlepších romantických knih. V Česku byla její kniha, konkrétně tato, prvně vydána v roce 2013.

Slečna Emma Dove je třicetiletá stará panna, což je běžné označení pro ženu, která se nevdala. Pět let pracovala jako sekretářka pro lorda Marlowa, a během té doby mu dávala přečíst své rukopisy, které pojednávaly o etiketě. Bohužel se pokaždé setkala s odmítnutím. Emma byla v práci klidná, klidně bych ji mohla nazvat šedou myší. Když Emma předala svému šéfovi svůj poslední upravený rukopis, Emma pochopila, že nikdy její práci nečetl. Emma vystupovala pod pseudonymem paní Bartleybyová.

Lord Marlow je šestatřicetiletý šlechtic, který je přesvědčen, že úspěch netkví v modré krvi, ale obchodní strategii. Jednou byl ženatý, ale jeho manželka ho podváděla. Rozvod trval pět let! Posléze se věnoval práci, vydavatelství, a také svým milenkám. Jedno si lord Marlow ujasnil hned, nikdy se znovu neožení. Všechno probíhalo hladce, dokud jeho sekretářka Emma neskočila, a všichni zaměstnanci chodili za ním s tím, či oním problémem.

Emma získala práci v konkurenčních novinách lorda Marlowa a začala psát rubriku. A velmi úspěšnou! Lord Marlow byl vytočený a vůbec nepoznával tu tichou sekretářku, která nyní byla někdo jiný. A aby toho nebylo málo, musel překousnout, že se mu jeho sestry, matka i babička znovu snaží najít manželku, a konkurenční noviny, které plánoval koupit se rozmáhají díky Emmině práci!

Jednu věc ví lord Marlow naprosto přesně. Cokoli chce, to dostane. Přestože v původní dohodě pro koupi konkurenčních novin byla nižší cena, Harry Marlow zaplatil vyšší. Emma se tak dostala zpátky, kde byla. Pracovala pro pana Marlowa. A přece byla situace jiná. Emma se totiž konečně probrala a začala se chovat podle své povahy. Žádné názory druhých nebo tlak společnosti. A Harry? Ten udělal jedinou možnou věc. Vždy se mu líbily ženy, které byly temperamentní, a Emma taková najednou byla.

A co se stane, když si uvědomí, že ji ztratil? Emma měla vždy v jedné věci jasno. Nikdy nebude ničí tajnou milenkou. Harry byl od rozvodu cynik, a v životě může mít jedině milenku, ne další manželku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama