Zamilovaná - 17. kapitola, část 1

10. září 2015 v 16:28 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
17. MILUJU TĚ

Seděla jsem na umělohmotné a nepohodlné žluté židli, když mě policista vyzval, že smím vstoupit. Udělalo se mi špatně od žaludku, ale potlačila jsem to.

"Ahoj. Jsem moc rád, že tě tu vidím. Ale neměla jsi sem chodit." Gabriel vypadal strašně. Pod pravým okem měla slabý náznak modřiny a trochu pohubl. Jinak vypadal, a choval se jako by se nic nestalo.


"Řekněme, že nejsem poslušná. Mám na tebe pár otázek."

"Jak je to s tebou s tvým bratrem Michaelem?"

"Řeknu ti to, ale slíbíš mi, že si to necháš pro sebe."

"Slíbím, když mi řekneš pravdu."

"Dobře."

"Fajn."

"Je to dlouhý příběh."

"V tom případě jsem ráda, že sedím."

"Moje rodiče byli šťastní podle vlastních pravidel. Opravdové manželství jim vydrželo jen první dva roky. Můj otec si našel milenku a moje matka vystřídala několik milenců."

"To je mi líto."

"Nemusí."

"Moje matka to brala jen jako nějakou hru, ale můj otec ne. Byl tou ženou doslova posedlý. Prostě ji miloval a nehodlal se jí vzdát. Za žádnou cenu."

"Bylo to oboustranné?"

"K tomu dojdu. Moje matka by se s tím poměrem smířila, ale otec jí předhodil nečekanou novinku. Chtěl si svou milenku vzít. Moje matka to samozřejmě razantně odmítla. Zuřila." Jeho oči byly chladné.

"Páni, to jsem netušila."

"Mohla bys mě prosím tě nepřerušovat?"

"Promiň, pokračuj."

"Matka pocházela z bohaté rodiny jako otec, a přijít o majetek rozhodně nehodlala. V den, kdy měl můj otec jet k notáři, sepsat svou závěť, matka uskutečnila svůj plán. Najala dva muže, nařídila jim, aby na cestě do města smetli otcovo auto ze silnice rovnou z Moserova mostu. Měla dokonalý plán. Bude to vypadat jako jízda opilého řidiče.

V osudný den se stala chyba. Otec donutil matku jet s ním. Dozvěděl jsem se, že ji násilím narval do auta, a odjeli.

Plán vyšel, můj otec zahynul. Ale spolu s ním i moje matka. Ti nájemní chlapi neměli o ničem ani tušení.

Jakmile se milenka mého otce dozvěděla, co se stalo, okamžitě opustila město a už se nevrátila. Nepátral jsem po ní."

Gabriel se odmlčel, ale nebyla to pauza pro pokračování. Znamenala konec příběhu.

"Tak, teď víš začátek příběhu."

"Gabriely, ví o tom někdo?" Nemohla tomu uvěřit.

"Pamatuješ tu část o nevyrušování?" Kývla jsem.

"Takže, po několika letech jsem se dozvěděl, že ta otcova milenka s ním čekala dítě. Ani si nedovedeš představit, jak jsem se v tu chvíli cítil. Měl jsem takový vztek.

Určitě tušíš, o koho se jedná. Michael. Zjistil jsem si to podle rodného listu, kde si ta ženská dovolila uvést to jméno. Jméno mého otce.

Několik let jsem strávil odmítáním jakéhokoli kontaktu s ní nebo s mým bratrem. Jednou jsem dostal od té ženy dopis, ve kterém mi psala, že s otcem spolu chodili už před svatbou a jejich poměr trval po celou dobu.

Takže ty dva roky, které se jevily jako šťastné, byly jen na oko. Můj otec podváděl mou matku hned od začátku."

Gabriel zastavil a se skloněnou hlavou se díval kamsi na podlahu. A já hloupá si myslela, že v rodině máme drama. Gabriel si prožil přímo tragédii.

"A před nedávnou dobou jsem se seznámil s Michaelem. Byl jsem na jedné akci, kterou pořádal Rafael Diablo. Netušil jsem, že jde o něho. A tak jsme se seznámili.

Nechci říci, že ho nenávidím, protože já ho nesnáším, opovrhuji jím. Ten parchant vyvolává vzpomínky na mou rodinu, dá-li se tomu tak říkat. Ty nejhorší momenty mého života mi připomíná už pouhé vyslovení toho jména. Nenávidím ho. Kdyby nebylo jeho a té jeho matky, té poběhlice, moji rodiče by byli naživu. A nic z toho by se nestalo."

Gabriel se znovu odmlčel.

"A nakonec všeho, mi ten bastard přišel oznámit, že…že…by si přál se mnou vycházet jako s bratrem. A podobné nesmysly." Praštil pěstmi do stolu.

V místnosti to zadunělo a stráže zpozorněli. Nevěděla jsem, co bych měla Gabrielovi v takové situaci říct.

"Teď prosím tě odejdi. Chci být sám."

"Gabrieli."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama